Suomi on sivistyneiden ihmisten maa ja täällä ymmärretään NATOn merkitys yhdysvaltalaisen yksinapaisen maailmanjärjestyksen pönkittäjänä, ikään kuin sen aseellisena siipenä, siinä kun Bellingcatit, CIAt, Western cuonsil-ajatushautomot, Reutersit ja muut vastaavat ovat valkoisen ylivallan propagandatoimistoja.
Natoaate resonoi noin 20% suomalaisista, joukkoon sopii kokoomuslaiset karvoineen ja kirkonkellon muotoinen huopahattu päässään Esplanaadilla pasteeraava RKP:n kannattaja, sitten on hajaeriä venäjäuhkalla peloteltuja, jotka uskovat, että Jumala on jonkun tietyn maan puolella maapallolla.
Tolkun suomalaisia ei jenkkien ihailu hetkauta, koska he keskittyvät omaan elämäänsä ja se näkyy suomalaisen yhteiskunnan vakautena ja hyvinvointina.
NATO on poliittinen järjestö ja siksi se ei saa kannatusta Suomessa
33
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomea ollaan kuitenkin ajamassa sekä hallinnon että median ulkoparlamentaarisin keinoin ja tästä syystä epävarmojen osuus NATOvastustuksessa on jonkin verran noussut mutta valtiojohdon pitkän linjan päämäärä on liittää Suomi NATOon kansan tahdon vastaisesti.
- Anonyymi
Sauli oli kokoomuslainen rullaluistelija ennen nykyistä töypaikkaansa. Nyt kokoomuslaisuus tulee esiin NATO:n asian ajamisena.
- Anonyymi
Venäläiseen politiikkaan on aina kuulunut ihmisten pahoinpitely, kiduttaminen ja murhat. Mielipuoliset pidättämiset ja tuomiot on jokapäiväistä.
Nurkkaan ahdistettu kalsaritappaja on täysin arvaamaton ja siksi suomen pitäisi nyt viimeistään hakea NATO jäsenyyttä.
- Anonyymi
Suomi on menossa Varsovan liittoon joka on
- Anonyymi
Russotrollille tiedoksi, että teidän vaihtoehtonne resonoi 0 %.
- Anonyymi
Älähän sano ..... ne saattaa palstan kotiryssän äänihuulet resonoida kovallakin amplitudilla, kun kohdalleen sattuu.
- Anonyymi
Enemmistö suomalaisista on natokriittisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enemmistö suomalaisista on natokriittisiä.
Ehdoton enemmistö suomalaisista kannattaa NATO-yhteistyötä.
Ymmärtääkö Pietarin trolli, mitä se tarkoittaa?
- Anonyymi
Jos Kokoomuksen kannatus ei nouse, ei nouse Natokaan. Siinä ei auta sydän oikealla puolella eikä työväen presidentti.
- Anonyymi
Ei Naton kannatus riipu puolueesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Naton kannatus riipu puolueesta.
Ei niin .... ja Kokoomus lienee nyt sijalla 3, kannatusmittauksessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Naton kannatus riipu puolueesta.
Naton ja Kokoomuksen kannatus korreloivat toisiaan kuin paita ja bärsse.
- Anonyymi
Muuten, demokratian mallimaana pidetyssä Yhdysvalloissa poliittinen menestys ostetaan isolla rahalla.
- Anonyymi
NATOon mennään ja hauskaa on.
F-35 ja JASSM- Anonyymi
Teini.
- Anonyymi
Palstan natoilijat saavat aikaan Natolle huonon maineen vihapuheillaan ja nimittelyillään.
- Anonyymi
Ja itselleen tyhmän maineen epätoivoisella öyhäämisellaan.
- Anonyymi
Kukaan tolkun ihminen ei halua samaistua tämän palstan Natokannattajiin, sen törkeää kielenkäyttöä, ja jatkuvaa nimittelyä.
- Anonyymi
Tarkkispoika itse on tötkeän kieliasun kunkku! Paheestaan hän syyttä sitten muita:-D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkkispoika itse on tötkeän kieliasun kunkku! Paheestaan hän syyttä sitten muita:-D
No tuossahan tuo nähtiin, heti ollaan nimittelemässä, vaikka ymmärtäähän tuon, kun on elämä takana, ja jäljellä on vain yksinäinen trollaaminen, ja omista peloista kumpuava vihoittelu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No tuossahan tuo nähtiin, heti ollaan nimittelemässä, vaikka ymmärtäähän tuon, kun on elämä takana, ja jäljellä on vain yksinäinen trollaaminen, ja omista peloista kumpuava vihoittelu.
” No tuossahan tuo nähtiin, heti ollaan nimittelemässä,”
Nimittelemässä? Eihän siinä ole ensimmäistäkään nimittelyä ellet nyt sitä T-alkuista sellaisena!
- Anonyymi
Presidentti Niinistökin varoitti vihapuheesta, oli ilmeisesti lukenut Natokannattajien kirjoituksia, ja huolestunut törkeästä kielenkäytöstä.
- Anonyymi
Tuskinpa, koska me emme käytä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskinpa, koska me emme käytä!
Vaatimattomat 1900 kpl kuvakaappauksia .... valmiina toimitettavaksi syyttäjälle.
Trollit saavat osansa, samoin suoli24:n moderaattorit, sekä CEO Puurunen.
"Voi sitä ilon päivää" .... -Vuoristoneuvos Tuura- :-)
- Anonyymi
Suomalaiset alkaa pikkuhiljaa kypsyä tähän iänikuiseen Venäjällä pelotteluun.
- Anonyymi
NATO on poliittis-ääriuskonnollinen, hyökkäävä sionisti järjestö ja siksi se ei saa kannatusta Suomessa, eikä toisessa pohjoismassa Ruotsissa. Ei myöskään Islannissa, mutteivät sitä miehittävästä natosta eroonkaan pääse.
- Anonyymi
TODELLISUUDESSA Nato on PUOLUSTUSJÄRJESTÖ, joka ei hyökkää minnekään ja jota kannattaa joka viides suomalainen!
- Anonyymi
Nato on ääriuskonnollisen ja harhaisen USA:n johtama hyökkäysliitto. Rikollisjärjestö.
- Anonyymi
Vähemmistö ei Suomessa puolustusasioista määrää.
Suomi pysyy Naton ulkopuolella äänin: 4 vastaan -1 puolesta.
- Anonyymi
Jos tämän palstan Natokannattajat eivät pilaisi Naton mainetta vihapuheillaan ja nimittelyillään, niin Naton kannatus saattaisi olla suurempikin.
Kukaan tolkun ihminen ei halua samaistua törkeyksiä latelevaan sakkiin.- Anonyymi
NATO on pilannut oman maineensa ei siihen muita tarvita
- Anonyymi
Venäläiseen politiikkaan on aina kuulunut ihmisten pahoinpitely, kiduttaminen ja murhat. Mielipuoliset pidättämiset ja tuomiot on jokapäiväistä.
- Anonyymi
Capitolissa kuoli 5 amerikkalaista ja Moskovassa ei ole kuollut ketään Navalistia ja USA on kärkimaa valtiollisissa murhissa kotonaan ja ulkomailla
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303888
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631324Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951256Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671135Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5981- 47901
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti356868Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26851En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39841