Vielä. Seuraan miten haitat kehittyy. Rokotteesta voi kieltäytyä sen suhteen, että siitä ei aiheudu muille haittaa. Nimittäin olit sairas tai rokotettu, niin levität virusta joka tapauksessa. Rokotteesta kieltäytyjät ottavat harkitun riskin ja se on heidän oikeutensa.
En aio ottaa rokotetta.
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, mrna ei estä levittämästä virusta. Lisäksi se muuntuu koko ajan, eikä aivan toisentyyppisten, vaarallisempien pandemioiden ilmaantuvuus ole mitenkään poissuljettua, kuten ei myöskään IIIWW.
Sanotaanko näin, että rypevän pskasakin kuteminen on nyt loppu. Slut. Finito.- Anonyymi
Kyllä kun rahaa on tarpeeksi tullut valmistajille niin aletaan avata maailmaa ja kehutaan, että nyt on ongelmat ja plandemia ohi! Vaikka...rokotteella ja maskeilla ei todellisuudessa ole ollut mitään merkitystä eikä tekemistä tämän nuhatyyppisen vaikkakin äkäisemmän puolen kanssa.
Rahalla sitten taas rakennetaan uutta plandemiaa ja ihmiskunnan kroppa alkaa oireilla enemmän ja taudit ja vammat lisääntyvät, kuolemat ja syöpä. Syöpään kuolleistakin oli se lääkärin lausunto, että yli 200 syöpään kuollutta tutkittuaan hän totesi, että kaikki olivat saaneet rokotteita. Milloinka tulee se aika, että ihmiset heräävät? Onko se silloin, kun kaikki rokotteen saaneet ovat kuolleet ja vain viisaat ovat jäljellä. Siihen asti rokotteen vastustajiahan vainotaan varmasti ja näkeehän sen nytkin sensuroinnista, vaino on alkanut jo. Meitä vastustajia sanotaan väärän tiedon antajiksi vailla perusteita. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kun rahaa on tarpeeksi tullut valmistajille niin aletaan avata maailmaa ja kehutaan, että nyt on ongelmat ja plandemia ohi! Vaikka...rokotteella ja maskeilla ei todellisuudessa ole ollut mitään merkitystä eikä tekemistä tämän nuhatyyppisen vaikkakin äkäisemmän puolen kanssa.
Rahalla sitten taas rakennetaan uutta plandemiaa ja ihmiskunnan kroppa alkaa oireilla enemmän ja taudit ja vammat lisääntyvät, kuolemat ja syöpä. Syöpään kuolleistakin oli se lääkärin lausunto, että yli 200 syöpään kuollutta tutkittuaan hän totesi, että kaikki olivat saaneet rokotteita. Milloinka tulee se aika, että ihmiset heräävät? Onko se silloin, kun kaikki rokotteen saaneet ovat kuolleet ja vain viisaat ovat jäljellä. Siihen asti rokotteen vastustajiahan vainotaan varmasti ja näkeehän sen nytkin sensuroinnista, vaino on alkanut jo. Meitä vastustajia sanotaan väärän tiedon antajiksi vailla perusteita.Höpötit: "Syöpään kuolleistakin oli se lääkärin lausunto, että yli 200 syöpään kuollutta tutkittuaan hän totesi, että kaikki olivat saaneet rokotteita."
Juu, ja ovat kaikki myös käyneet koulua ja kulkeneet kengät jalassa. Siitä siis voi päätellä että koulunkäynti ja kenkien käyttäminen aiheuttaa syöpää.
Hörhöilyn logiikka on kestämättömän typerää.
- Anonyymi
Jenni ohjeistaa: https://www.suomi24.fi/profiili/jenna1991
- Anonyymi
Oletpa rohkea mies.
- Anonyymi
Ei salaliittosekoilun nieleminen kyllä mitään rohkeutta osoita. Typeryyttä lähinnä.
- Anonyymi
kai suomalaiseen nyky tyyliin kerätään ainesto rokote vastaisista,
- Anonyymi
Vanhukset aiotaan näköjään eliminoida rokotteilla tuottamattomina ihmisinä, miten tuon vastuuttoman rokottamisen voi muuten järjellä ymmärtää.
Nuo kuolematkin pistetään ihmisten syyksi, ei rokotteiden. Paskamaista puhetta, josta olisi muussa yhteydessä varmasti tulossa pitkä tuomio. - Anonyymi
Kauhukuvia, joita ei olisi koskaan luullut tapahtuvan:
Ihmiskunta on tappajapandemian otteessa. Meressä surffaavia sekä metsässä meditoivia ihmisiä pidätetään. Valtiot ovat luhistumassa. Nälkäiset asukkaat mellakoivat ruokapulan takia. Media on luonut niin paljon sekaannusta ja pelkoa, että ihmiset anovat pelastusta rokotteen muodossa. Rokotepatentin omaavat miljardöörit ajavat maailmanlaajuisia pakkorokotuksia. Jokainen joka kieltäytyy näiden kokeellisten myrkkyjen pistämisestä kehoonsa joutuu matkustus-, koulutus- sekä työkieltoon. Ei, tämä ei ole uusimman kauhuelokuvan tiivistelmä. Tämä on nykyistä todellisuuttamme - Anonyymi
Hyvä? Saan nyt omat rokotteeni nyt nopeammin ja saan suojattu itseni.
Sitten kun minä olen suojassa taudilta, niin alan kannattamaan pakkorokotuksia.- Anonyymi
Ei pakkorokotukset tule mutta olisi hyvä sadaa tälle keväälle niitä nyt jo 6 eri rokotetta kaikkia 5 annosta koronakkahosuille jospa heidän olo siitä sitten helpottaa samahan heillä on sitten edessä syksyllä taas 30 piikkiä kyllä se siitä sitten helpottaa voivat palata sitten normaaliin elämäänsä kuten muut on eläneet kokoajan.
- Anonyymi
Siinähän seuraat. Ilmeisesti ajattelet, että sinulle on rokotetta tarjolla juuri silloin, kun sinä katsot sen parhaimmaksi ottaa.
Arvelen, että Suomeenkin on tulossa rokotuspassin kaltainen digitaalinen järjestelmä samoin kuin vaikkapa Tanskassa ja Ruotsissa. Koronarokotus olisi ehtona pääsylle ravintoloihin, teatteriin, konsertteihin, urheilutilaisuuksiin tai yleensäkin yleisötilaisuuksiin ihmisten ilmoille.
Jos haluat rokotuspelossasi viettää rajoitettua pandemiaelämää pidempäänkin kuin se olisi tarpeen, niin omapahan on asiasi niin kauan kuin et muille haitaksi ole.- Anonyymi
Jaa sellaset hihamerkit tälläkertaa käyttöön hahahahah tästähän tulee vielä mielenkiintoista varsinkin kun katsoo millä paatoksella osa jo on muita sulkemassa millon minnekin tosin onneksi ne on some öyhöttäjiä eikä päättäjiä. Onneksi oma elämäni on ihan normaalia ollut kokoajan ei rajoitusia ei mitään erikoista ei maskeja ihan normaalisti olen elänyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa sellaset hihamerkit tälläkertaa käyttöön hahahahah tästähän tulee vielä mielenkiintoista varsinkin kun katsoo millä paatoksella osa jo on muita sulkemassa millon minnekin tosin onneksi ne on some öyhöttäjiä eikä päättäjiä. Onneksi oma elämäni on ihan normaalia ollut kokoajan ei rajoitusia ei mitään erikoista ei maskeja ihan normaalisti olen elänyt.
Paatosta tässä asiassa ei tarvita. Faktat pöytään vaan.
- Anonyymi
Mä olen nähnyt mitä korona aiheuttaa ja kyllä, sen perusteella otan rokotuksen.
Kun Intiassa on noin neljäsosa kansasta sairastanut koronan ja vielä on kolme neljäsosaa sairastamatta niin tätä alkuperäistäkin koronavirusta tulee olemaan yleisesti tarjolla seuraavien useampien vuosien ajan. Ei se mihinkään häviä Aasian ja Afrikan köyhistä maista ja nuoret ihmiset sitä siellä levittävät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2992363Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161750Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2181390Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel611378- 901332
Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851165Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva139995Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60983TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p20980Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak167928