Yli 65 -vuotiaita ei rokoteta

Anonyymi

koska sirulla aineen mukana ei ole merkitystä heille tai tietoja käyttävälle valtiolle, nuorempien menemiset kiinnostaa enemmän valtiota, siksi rokotetaan vain nuorempia enemmän.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kyse sirusta, vaan oletus taudin mahdollisesta tarttumisesta, jonka seurauksena saattavat kuolla jolloin ansaitut eläkkeet jäävät valtiolle.
      Hupsista.

      • Anonyymi

        Kyse on nimenomaan sirusta. koska sillä voidaan seurata rokotettua vaikka tämä jättäisi moninkertaisesti folioon käärityn käännykkänsä kotiin jääkappiin.

        Lisäksi sirun avulla voidaan lukea rokotetun ajatukset, jota ei kännykän kautta onnistu.


    • Anonyymi

      Herranen aika. Tuohan on kamalaa.

    • Anonyymi

      Höpö höpö, kännykkäsevelluksellahan olis helpompi seurata ja kuunnella😉

      • Anonyymi

        Vanhuksilla ei monella ole känykkää ja jos on niin on ihan perusmalli, joka on kaukana älypuhelimesta.


    • Anonyymi

      Vanhukset aiotaan näköjään eliminoida rokotteilla tuottamattomina ihmisinä, miten tuon vastuuttoman rokottamisen voi muuten järjellä ymmärtää.
      Nuo kuolematkin pistetään ihmisten syyksi, ei rokotteiden. Paskamaista puhetta, josta olisi muussa yhteydessä varmasti tulossa pitkä tuomio.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      201
      7048
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2086
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1718
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1410
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1278
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1165
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1094
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1036
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      257
      985
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      979
    Aihe