Parhaat ja huonoimmat kaudet

MidiSurf

Eli kerro mitkä ovat sinusta parhaimmat Simpsoni kaudet ja mitkä huonoimmat. ÄLÄ LUE KAUSI 16 KOHTAA VOI SISÄLTÄÄ SPOILEREITA.

Parhaimmat kaudet ovat minusta 5-9 niissä on hyvää huumoria eikä Homerin tyhmyyttä ole vedettey äärimmilleen.

Ehdottomasti huonoimmat kaudet ovat 1-4, no ensinnäkin jaksojen piirtojälki/ääninäyttely on kauheata.
Tosin on kyllä ymmärettävää onhan ne sentään vanhoja jaksoja.
Eninten kuitenkin häiritsee kuitenkin se, että jaksojen loppussa on yleensä Disneymäinen opetus esim. Älä varasta tai älä valehtele. 3 ja 4 kaudessa on kyllä hyviä jaksoja myös, mutta niitä on hyvin vähän.

vähän heikkoihin kausiin kuuluu myös 10-15 tosin näistä kausista löytyy paljon poikkeuksiakin. Näissä jaksoissa miltein kaikki huumori on vedettey Homerin tyhmyydestä ja mokailuista.

:::::::::::::....Kausi 16.....::::::::::::::::::::

kuuluu ehdottomasti parhaimpiin kausiin. Kaudella tapahtuu ja sattuu kaiken näköistä kuten Selman uusi lapsi ja Pattyn kaapista ulostulo. Olen myös kuullut, että sarjasta poistettaisiin joku hahmo ELI JOKU KUOLEE(itse veikkaan Krustyä).

4

946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Olen ehkä vähän jäävi kommentoimaan eri kausia koska aloin katsomaan Simpsoneita vasta vuoden 96 lopussa(taisi olla jakso 722, järjestys Simpsons.com sivulta)
      Parina viime vuotena en ole enää jaksanut juuri katsoa, osakiitos tästä maikkarille, ikinä ei tiedä mitä ne näyttää, uusia ja vanhoja tullut niin sikin sokin.
      Tokihan noita vanhimpia olen uusintoina nähnyt ja täytyy sanoa että parhaiten on jäänyt mieleen 7&8 kauden jaksot.
      Poimitaan nyt sieltä vaikka Bond-parodia "You only move Twice" X-Files jakso "The Springfield files" ja "Homer's phobia"
      Nythän maikkari ilmeisesti alkoi näyttämään uusia jaksoja? En vaan ole enää oikein jaksanut innostua katsomaan niitä. Lähinnä odottelen että saataisiin DVD:lle noita äsken mainittuja kausia.

    • TuppeZ

      Parhaat tuotantokaudet on 3-9.Niissä on tosiaan sitä todella hyvää huumoria,ei vielä mennä liiallisuuksiin tai Homer koko ajan hälise.1,2,10-12,14 ja 15 on menetteleliviä.1 ja 2 on hyviä jaksoja mutta ärsyttää joskus se huono piirrosjälki mutta nekin on hauskoja.10-12 on aika heikkoja mutta menettelee vielä varsinkin 10.
      13 on todella surkea kausi.Joka jaksossa yliärsyttävyyksiä.13 kauden jaksot saisi polttaa.14 on parempi kuin edellinen muistuttaa hieman vanhoja jaksoja.15 jatkaa 14 rataa mutta huonommin.

    • Höhh

      Höpö! Vanhimmat ovat ehdottomasti parhaimpia. Ihan ensimmäisissä animaatio on kyl aika kökköä. Uusissa ihan liikaa kauheeta sekoilua ja älyttömyyksiä.

    • katsojapalaute

      Se oli ihan paska! Ei mitään oikeasti hauskaa. Poliiseilla yritettiin taas tuoda hauskuutta, mutta tällä kertaa siinä ei onnistuttu. Tyypillinen uus jakso.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      168
      2857
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      60
      2160
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      202
      2145
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1786
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      94
      1684
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1571
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      92
      1333
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1100
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      206
      1080
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1059
    Aihe