Kunnan ja isänmaan puolesta.
https://www.youtube.com/watch?v=wzcEz5BFK7A
Perussuomalaisia kansanedustajia Lappajärvellä
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
koti uskonto ja isänmaa
- Anonyymi
Tuossa talossa puhujan takana luki enne Jeesus tulee pian, nyt se on muutettu muotoon Tule Jeesus pian. Aletaanko siellä olemaan epätoivoisia?
- Anonyymi
Isänmaalliset suomalaiset eivät äänestä persuja.
- Anonyymi
Perussuomalaisista erkani erittäin isänmaallinen sinimustien siipi.
- Anonyymi
Isänmaallisia persut...... vitsien vitsi. Puoluetta johtaa puheenjohtaja, joka on sivari! Juoksuttaa kyllä kannattajansa miinakenttään, kun hän on niin "älykäs". Muistakaa persut hymyillä, ennenkuin pamahtaa.
- Anonyymi
Se miinakenttä on persuja tukevalla Pietarintehtaalla, siellä se on kaikkien populistipuolueiden isänmaa
- Anonyymi
Kuntavaaleissa perussuomalaiset jytkyyn
- Anonyymi
Vihervasemmistolainen politiikka vie Suomen tuhoon. Siksi on syytä olla huolissaan. Parhaiten asia ratkeaa, kun äänestää perussuomalaisia.
- Anonyymi
Senverran avutonta porukkaa nämä persut, notta hyvää päivää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Senverran avutonta porukkaa nämä persut, notta hyvää päivää
Ei nämä Persut ymmärrä edes hävetä.
- Anonyymi
Perussuomalaiset, järkevien ihmisten viisas valinta.
- Anonyymi
Nimenomaan järkevät ihmiset ei äänestä persuja missään tapauksessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan järkevät ihmiset ei äänestä persuja missään tapauksessa.
Suomen ja muidenkin pienten kansakuntien tulevaisuus on kansallisvaltiossa, joissa tuetaan lapsiperheitä ja kannustetaan heitä hankkimaan jälkikasvua maahanmuuton sijaan. Siksi Perussuomalaiset.
- Anonyymi
Hyviä kansanedustajia!
- Anonyymi
Lappajärvi on jo hyvinkin tunnettu näinkin pieneksi paikkakunnaksi. Meteoriittikraatteri, Kivitippu, Golfkenttä, Halkosaari, Tulivuorirock, Sana ja Ylistys jne. Kuntajohdon pitäisi keskittyä siihen, että saataisiin lisää asukkaita ja työpaikkoja.
- Anonyymi
Lappajärveä on urheilu tehnyt eniten tunnetuksi, niin ennen kuin tänäkin päivänä. Lappajärvi on jo niin tunnettu, kuin se ylipäätänsä voi olla. Lavelaisuus on niin vahva asia, että se jo yksissään torppaa joidenkin kuntaliitoshaaveilut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1462785Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3632012- 401747
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii351658Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281370Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941213- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328945Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110938Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782