Ollessani töissä

Anonyymi

Olin usein sairaslomalla. Ei mennyt koskaankoko kuukautta, ettenkö olisi ollut sairaana. Kun jäin sairaeläkkeelle, olen terveempi kuin koskaan. Nyt juoksen ja kävelen ja jaksan vaikka mitä. Ei käy enää siivoojakaan, siivoon itse, reippasti. Ja luon lumet ja leikkaan nurtsin. En olisi työssä olessa siihen pystynyt.

Työ sairastutti minut jatkuvasti. Enää en palaa töihin kun voin elää tervettä elämää.

Aivan ihanaa.

5

61

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmoita ihmeessä kelaan niin työkyvyttömyyseläke tarkistetaan. Luultavasti olet nupista eläkkeellä.Elintavat vaikuttaa niin perhanasti työssä jaksamiseen. Pitkiä kävelylenkkejä niin pysyy paino normilukemissa.

      • Anonyymi

        Älä kuvittele, jos et teidä kysy.

        Olen tekonivelen saanut ihminen. En ole juoppo, ei kaikki ole samanlaisia alkoholisteja kuin sinä. Sori siitä etten ole.

        Tätä yhteiskunta haluaa, ensin sairatutaan työstä, ja sen tarkoitus on että sairaanhoidossa on aina potiaita. Ei ajatella ihmisiä vaan että yhteiskunta voi rahataa ihmisiä kun sairastuvat työstä.

        Lopeta sinäkin juopottelu, sitä ei yhteiskunta korvaa se on sun oma aiheutetettu sairaus.


    • Anonyymi

      Valesairaita on joka työpaikalla. Meilläkin yhdellä kaverilla oli aina selkä pirun kipeä kun piti tehdä jotakin. Lopulta työnantaja alkoi patistella kaveria tarkempiin tutkimuksiin ja mahdolliseen selkäleikkaukseen. Ei ole sen jälkeen valittanut selkäkipua.

      • Anonyymi

        Joo sitä tuolla eduskunnassakin on joka päivä, ja sieltä ne konstit leviää kansaan. Sielläpä sitä huijaamista on jatkuvalla syötöllä. Esimerkki tulee sieltä. Ja hyvä että tulee ilmi osaa muutkin sitten huijaa.


      • Anonyymi

        Tuo auttaisi varmaan siellä eduskunnassakin!! Mutta kun he ovat päättäneet että ei tarvi ilmoittaa sairaslomista, niin e hehän on ryyppääsmääsä päivät pitkät ja ajella takseilla. On se helppoo kun itse päättää asioista niin ei trvi kun ryypätä.

        Ei ihme ettei kukaan äänestä, kuka tuollasia edes haluaa eduskuntaan. Harmittaa van että veroissa menee meiltä kakilta heille ja aljon enemmänkin, huijareita kaikki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4845
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      118
      1956
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1279
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe