ja progressiivisen toisistaan??
Miten erottaa perinteisen rockin
8
64
Vastaukset
- Anonyymi
Sanoohan sen jo nimityskin. Progressiivinen = edistyksellinen.
Suomeksi sanottuna kokeilevaa, jazzilla, klassisella yms musiikilla sekoitettuna rockahtavaan rytmiin.- Anonyymi
Jahas...mutta miten tiedät kuunnellessasi , että tämä on progea tai eiii....?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jahas...mutta miten tiedät kuunnellessasi , että tämä on progea tai eiii....?
Normi rockin tunnistaa siitä että lauluosio koostuu 5-10 sanasta ja kitara vetää 3 sointua eestaas 3 miinuutin biisin ajan.
- Anonyymi
Tavallista rock-kappaletta tuskin tarvitsee selittää.
Mutta jos rock-kappale kestää pitkään.. neljän minuutin sijaan kuusi, kymmenen minuuttia (eikä puoli tuntiakaan ole mahdotonta) ja tuntuu vaihtavan tyylilajiakin yhden tai useamman kerran. Maalaten jopa huikeita tarinoita ja visioita siinä sivussa..
On kysymys todennäköisesti progressiivisesta rockista eli progesta. - Anonyymi
Tavallisesti progressiivinen rock kuulostaa tekotaiteelliselta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574237Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti772254Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085