Eilen katsoin dokumetin.

Anonyymi

Tiedä häntä kuuluuko tämä tälle palstalle,mutta jos jollakin olisi samansuuntaisia ajatuksia. Olen jo kauvan miettinyt mikä on tuo pieni sarvi uusi "valtio" joka nousee lopunaikana ja myös ns.antikristusta. kun tietotekniikka alkoi kehittymään niin alussa on tuo www. ja nyt tuo netin maailma elää ihan omaa elämäänsä tietoverkkoineen ja verkkoineen. Siellä kulkee raha,politiikka jne oikeastaan kaikki on ajettu digitalisesti nettiin ja kohta emme voi tomia jollei meillä ole verkkopankkia tai muuta sellaista älylaitetta jolla pääsee hoitamaan asioiaan. Siihen dokumenttiin katsoin tosiaan miten esim: valtapolitiikka usassa hahmottuu kiinteistöbisnekseen ja siellä on katu; 666. viides avenue. Tämä löytyy netflix dokumentista ja miten kiinteistöbisnes sortaa heikkoja,köyhiä ja tekaistaan ylimääräisä maksuja ilman todisteita. No tämä siis toinen asia,mutta silmäni ja ajatukset nauliintuivat 666 avenue. Ja yhdistin sen ajatuksissani tähän www ,- ja miten rahamaailmassa jo ollaan syvällä keinotelussa, miten se vaikuttaa jo ympärimaailmaa. Älylaitteet edes auttavat juuri miten kaikkia seurataan mitä teet ym. Kolmas onkin se netin käytön seuranta jonka ns. fb oli Sannikan haastattelussa miten tullaan seuraamaan ulkopuolisten tarkkailioden avustuksella myös yksityisten ihmisten kirjoittelua fb. Tämä löytyy sannikka /ylearkisto viime viikko. Olen todella huolissani nyt miten yksi pieni älylaite eli puhelin joka kytkeytyy niin moneen asiaan elämässämme. Onko joillakin samansuuntaisia ajatuksia,-tietoa mihin ollaan oikein menossa. Jo nyt ilman www,-alkuista sivua emme pääse pankkiin,-rahoitusjärjestelmä ,rahan kytky usan ja maailman bisneksiin/kiintoeistö ym markkinointiin. Tavallisen ihmisen on kohta mahdoton olla ilman älylaitetta,ei pääse edes pankkiin ym.Passia,terveyden ajanvarausta ym.

2

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hesekiel 28 kuvaa paholaista kun se vielä oli enkeli.

      "suuressa viisaudessasi olet kaupankäynnillä kartuttanut rikkautesi, ja niin sinun sydämesi on ylpistynyt rikkaudestasi-"

      Eli se oli kaupankävijä , on, ja kaikki sen palvelijat rakastavat kaupankäynnillä ja keinottelulla rikastumista. Siksi Talous on osa sen valtakuntaa. Valtion Talous on koneistona osa pedon valtakunnan kokonaisuutta.

      Nämä 666-avanue -jutut vain paljastaa tuon valtakoneiston osatekijät. Ja sen röyhkeys on nyt lopunaikana yhä suurempaa ettei se enää edes viitsi salata juoniaan. Kaikki tulee julki mutta ihmiset ei enää välitä. He ovat viihteen turruttamia, pahuus on vain viihdettä.

      Sakarja 5 kuvaa myös talouden (eefa-mitta) ja jumalattomuuden yhteyttä. Uskon että "Sinearin maa" on amerikka joka on talouden keskus.
      Sinne siirtyi historian kaikkina aikoina kaikkien sotien aarteet.

      • Anonyymi

        Eli "peto" ehkä ei ole yksi ihminen vaan monien yksikköjen kokonaisuus.

        Paavali puhui monesta antikristuksesta. Samoin voi olla monta "petoa" tai pedon kuvaa.
        Mutta myös yksi ylin peto ja pedon kuva.

        Monet miljardöörit muuttuvat vähitellen persoonattomiksi "pedon kuviksi". Leikkelevät naamaansa ja näyttävät lopulta vahanukeilta.
        Palvovat petoa.

        Näin ollen siihen kokonaisuuteen kuuluu globalismi, tietokone yhteiskunta, rahanvalta ja talous. Ne kaikki palvelevat samaa kehitysta, raakuutta, ahneutta, orjuutta, valvontaa.

        Mutta meidän toivo on Kaikkivaltias jolla on KAIKKI valta ja Hän tuhoaa tuon pedon valtakunnan yhtä helposti kuin nyt on maailma kaaoksessa pienen viruksen takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      340
      5741
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      76
      5209
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4276
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3911
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      47
      3609
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      155
      3338
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      100
      3144
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      31
      2875
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2259
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2185
    Aihe