Antti olis oikiasti hyvä miäs jos ei sitä olis ihan tarkootushakuusesti otettu Kepun ryhmriksi.Nyt kaveri puhuu exeltaulukosta suodatettua liirumlaarumia.
Antti olis hyvä miäs
Anonyymi
1156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niin minäkin joskus luulin, että Antti olis hyvä mies, mutta olen ollut aikas yllättynyt miten punavihreä aatemaailma hänellä on osoittanut olevan.
Taas tuota persujen perätöntä hopinää ja sanan helinää. Antti aito alkiolainen ja keskustalsainen.
Toivottavasti eivät persut kokonaan lopeta mölinäänsä, se on jo mukavasti nostanut keskustan kannatusta. Ja ovat muutkin sanoneet ettei turhan miehen kimppuun käydä vaahto suupielissä.
Jos Antti on oikea Keskustalainen, niin puoluetta ei voi äänestää. Halu olisi uskoa parempaan Keskusta puolueeseen. Mutta turha tässä on jäädä odottamaan parempia aikoja.
Keskustassa ainoastaan yksi Alkiolainen Aito Keskustalainen Hannu Hoskonen muut aitoja viherkepuleita.
Kyl maar tätikin olis setä, jos vaan sillä olis munaat.
Mutta kun eihäs se oo ku ei sillä oo.
Ookko Antti samaa mieltä.
Skåål ja kippis vaan kaikille Kauhavan pienimun eikun siis pienisieluisille miehille.
Kansanedustajalle kans.
Emma Kari sen kertoi. Keskustan eli Kurvisen kanssa on ollut helppo toimia.
Vihreät vetänyt 8-0 Keskustaa.
Hyvähän se on, että vihreät tykkää. Äänestäjät ei niinkään kiittele Keskustan maaseutua kurjistavasta politiikasta, jossa maksumiehiksi on laitettu työssäkäyvät autolla ajajat, jotka asuu omakotitalossa!
Vihreiden ideologiaa.. ja Keskusta siunaa!
Emma Kari. Persujen uusi yhteistyökumppani. No mikä jottei, onhan se Halla-aho laatinut maaseudun tyhjennysohjelmankin.
Emma Kari näytti olevan nimenomaan Antti Kurvisen kaveri, kun Emma niin kehui miten Antin kanssa sovitaan kaikesta. Varmasti kun Antti sanoo aina kyllä.
Voi tarkistaa YLE areenasta.
Meirän Antista on tullu vihreitten Jees jees mies. Kaikki kelpaa.