Seuraava paketti on sitten eri nimellä.
Korona elpymispaketti on kertaluonteinen
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lahjoitetuilla miljardeilla saa hienoja eu-virkoja, jopa komissaarin salkkuja
- Anonyymi
Ystäviä ja vaikutusvaltaa on ennenkin ostettu toisten rahoilla.
- Anonyymi
Kertaluontoinen nykyinen paketti on mutta jos ja kun tulee muitakin samanlaisia tai erilaisia jopa vielä pahempia kriisejä niin tuosta voi ottaa mallia mutta uusi päätös on kuitenkin tehtävä erikseen. Tuosakin asiassa persut ja muutkin perslävet puhuvat puutaheinää.
- Anonyymi
Seuraavaan elpymispakettiin ei tarvitse edes lupaa kysellä koska se on jo annettu kerran.
- Anonyymi
Tarkoitatko että persut antoivat luvan jatkuville polttoaineveron korotuksille 2017 ollessaan sipilän hallituksessa kyseistä veroa korottamassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitatko että persut antoivat luvan jatkuville polttoaineveron korotuksille 2017 ollessaan sipilän hallituksessa kyseistä veroa korottamassa.
Ei tarkoita.
Koska teille pöljäkkeille ei vaan tunnu menevän sen enempää jakeluun että smurffit ≠ Persut kuin se että saunatonttu ≠ kuunatsi! :)
Joten meneppäs takas sinne hiekkalaatikollesi trollailemaan, kakara? 🍼
- Anonyymi
Niin se kreikan tukipakettikin oli "kertaluontoinen" katainen huusi eduskunassa naamapunasena epäiliöille että on populismia väittää muuta että ei tarvii muistaa kuin tämä yksi luku noh populisti olikin kokoomus ja katainen.
- Anonyymi
Mutta kreikkapalettikin oli siitä erilainen, että HEI Me tienataan tällä! :)
(Itseasiassa: Ei)
Mutta "korona" elvytyspaketista Me ei tienata sen paskan vertaa, vaan nakataan ihan vaan 4,5 mrd suoraan molokin kitaan, jolla on loppumaton nälkä ryöstää verovaroja.
- Anonyymi
tarina ei kerro mitä seuraava taakan joka malli pitää silällään,
- Anonyymi
Persuja ei voi edes pitkällä tikulla syyttää onnettomasta elvytyspaketista. Pääarkkitehdit Suomen osalta ovat olleet SDP ja Marin sekä Tuppurainen, joka taas eilen kiihkon vallassa kyselytunnilla puolusti tuota katastrofaalista tekelettä. Sääliksi käy tulevia sukupolvia, kannattaa muuttaa hyvissä ajoin Etelä - Eurooppaa, siellä on tulevaisuudessa paljon rahaa ja hyvinvointia , jota Suomenkin duunarit kustantaa, näin on hallitus yhteisvastuullisesti??? suuressa tyhmyydessään päättänyt.
- Anonyymi
EU-elpymispaketin puolustajat sanovat että naapurimaa Ruotsin EU:n maksuosuus on lähes kaksinkertainen verrattuna Suomeen. Nämä puolustajat unohtavat sanoa että maksuosuudet jaetaan EU:ssa kunkin maan taloudellisen tilanteen perusteella. EU-puolustajat siis vääristelee sanomaansa unohtamalla, että Ruotsin bkt on yli kaksinkertainen verrattuna Suomeen. Nyt Ruotsi sai neuvoteltua 1.07 miljardin euron alennuksen nettomaksuihin per 7-vuotiskaudelta. Vuoteen 2058 mennessä Ruotsi tienaa noin 5.5 miljardia EU-paketin ansiosta ja samaan aikaan Suomi joutuu maksamaan 6.6 miljardia. Näin ollen Sanna Marinin hallituksen "totuudet" ovat yleensä valhetta.
- Anonyymi
Todistaa miten politikointi on tyhjänpäiväistä. Pata kakkoset kokki kolmoset keittelee huuhaa soppaa äänestäjiensä syötäväksi.
Elvytyspakettia tarvitaan kadonneen rahan tilalle, mikä mennyt jonnekkin tileille tavoittamattomille, mikä merkillistä tätä koronaa ennen pelkästään Suomelta oli kadonnut teille tietämättömille yli 100 miljardia ja Ylenkin uutisissa kehtaavat väittää maksuhäiriö merkintöjen olevan VAIN huonosti koulutettujen ongelma.
https://www.youtube.com/watch?v=572VhrmihwA - Anonyymi
Ei vaan seuraavaks ei edes tule mitään pakettia, vaan suoraan jo erillinen EU-vero! :/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst25314399Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1493896PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1293755Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1671575En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O291540Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3801530Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn491296Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81081Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok47967En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔107855