THL eutanasioi vanhukset niin säästyy rahaa

Anonyymi

Euroopan lääkevirasto EMA kertoi 28. tammikuuta, että Pfizerin koronarokotteen kahden pistoksen välin tulisi olla 21 vuorokautta. Suomessa linjattiin keskiviikkona neljä kertaa pidempi annosväli – 84 vuorokautta.
Olisi kansallinen katastrofi, jos Suomi tulisi rokottaneeksi kymmeniä- ellei satojatuhansia yli 70-vuotiaita turhaan ilman että heille syntyisi suojaa koronavirusta vastaan.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007784200.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=is_tf&utm_source=helsinginsanomat.fi&utm_content=promobox

THL ja hallitus ovat katsoneet kateellisena kuinka Ruotsi on hankkiutunut eroon kalliista vanhusväestöstä.

Nyt avautui poliittinen tilaisuus päästä samaan lopputulokseen ja se käytettiin.

Tulee tilaa ihmissyöjille Afrikasta.

"Helsingin kehys­kuntia kasvattavat vieras­kieliset muuttajat – ”Järisyttävä havainto”, sanoo muutto­liike­tutkija"

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Herää kysymys oliko hallituksella tämä kettu kainalossa jo kun se laiminlöi rokotehankinnat.

      • Anonyymi

        Ehkä hallitus aavisti että kaikki uuden tekniikan rokotteet ovat tutkimattomia ja myyjä haluaa tehdä maailman laajuisen testin rokottamalla tarpeeksi koekaniineja joka maassa.

        Suomi otti varovaisemman linjan ja se saattaa olla JUMALAN ARMOA.


    • Anonyymi

      onhan jo kerrottu että yli 70v rokoteta lainkaan suomeen saadulla rokote erällä,

    • Anonyymi

      65-70 v riskiryhmille esim. immuunipuutos, kokeellinen ja tehoton AstraZenecarokote ensimmäisenä. Ei paljon ihmisarvoa ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      99
      2901
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2624
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2362
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      19
      2008
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      86
      1827
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1709
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1544
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      8
      1266
    Aihe