THL eutanasioi vanhukset niin säästyy rahaa

Anonyymi

Euroopan lääkevirasto EMA kertoi 28. tammikuuta, että Pfizerin koronarokotteen kahden pistoksen välin tulisi olla 21 vuorokautta. Suomessa linjattiin keskiviikkona neljä kertaa pidempi annosväli – 84 vuorokautta.
Olisi kansallinen katastrofi, jos Suomi tulisi rokottaneeksi kymmeniä- ellei satojatuhansia yli 70-vuotiaita turhaan ilman että heille syntyisi suojaa koronavirusta vastaan.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007784200.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=is_tf&utm_source=helsinginsanomat.fi&utm_content=promobox

THL ja hallitus ovat katsoneet kateellisena kuinka Ruotsi on hankkiutunut eroon kalliista vanhusväestöstä.

Nyt avautui poliittinen tilaisuus päästä samaan lopputulokseen ja se käytettiin.

Tulee tilaa ihmissyöjille Afrikasta.

"Helsingin kehys­kuntia kasvattavat vieras­kieliset muuttajat – ”Järisyttävä havainto”, sanoo muutto­liike­tutkija"

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Herää kysymys oliko hallituksella tämä kettu kainalossa jo kun se laiminlöi rokotehankinnat.

      • Anonyymi

        Ehkä hallitus aavisti että kaikki uuden tekniikan rokotteet ovat tutkimattomia ja myyjä haluaa tehdä maailman laajuisen testin rokottamalla tarpeeksi koekaniineja joka maassa.

        Suomi otti varovaisemman linjan ja se saattaa olla JUMALAN ARMOA.


    • Anonyymi

      onhan jo kerrottu että yli 70v rokoteta lainkaan suomeen saadulla rokote erällä,

    • Anonyymi

      65-70 v riskiryhmille esim. immuunipuutos, kokeellinen ja tehoton AstraZenecarokote ensimmäisenä. Ei paljon ihmisarvoa ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      162
      11510
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8132
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5984
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4967
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      20
      4737
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4275
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      95
      3605
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3280
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1781
    Aihe