Perjantai dokkari.

Anonyymi

Eipä ole montakaan vuotta aikaa,kun lastensuejelussa toimiva mummo salli poikansa avopuolisoineen pahoinpidellä pienen tytön kuoliaaksi.Miksi näihin epäkohtiin ei puututa ajoissa? Lasten väkivalta kasvaa maassamme huolesttuvaa vauhtia.

4

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajoiko se perässä moottoritietäpitkinkin ? terveisin epätietoinen.

    • Anonyymi

      se on sitä viher vasuripolitiikkaa. pahantekijöitä taputellaan selkään koita ny miehistyä raasu.

      • Anonyymi

        kaikki annetaan anteeksi vihervasurien nimeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kaikki annetaan anteeksi vihervasurien nimeen.

        Osasyy on näitten rikollisten huumehörhöjen ihailu lehtien palstoilla. Seiskassa ei muuta ole kuin ranta-ahon ja huumediileri belorfin reissuista. Miksi näitä hörhöjä ihaillaan ja pidetään jatkuvasti esillä. Eikö tämmöiset pidä laittaa telkien taakse odottamaan tuomiota. Nyt nämä reissaa Dubaissa ja Levillä sekoilemassa. Aivan kuvottavaa katsottavaa. Millä rahoilla nämä tyhjätaskut ökyilee ja reissua,kysyn vaan ja niin pitäisi poliisinkin kysyä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10330
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2539
    4. 85
      2371
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2104
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      243
      1937
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1385
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe