Tää on niin junttien palsta,

Anonyymi

En ole pitkään aikaan viitsinyt edes vilkaista. Joko täällä uusi liike mustelma
on suosituin? Miten muuten? Vihataan kannabista vaikka alkoholiin delaa 1000 suomalaista viikossa jos uskotaan hesarin uutiseen.

Kieltolaki todella toimii. Kaninkolo myy ennätyksellisesti lamppuja, siemeniä ynnä muuta kasvatukseen tarvittavaa. Hyvä homma kun sillä välttää rikollisuuden. Tein samaa jo ysärin lopulla ja oikeus tuomitsi.

kolmen vuoden kasvatuksesta joitain satasia sakkoja. Hitto maksaisin vaikka tuplat haittaveroa jos saisi kasvattaa omaan käyttöön. Sitten jos valtiolle raha kelpaa niin voin kasvattaa myyntiin. Laatukukkaa ei tarvi mainostaa. Se menee kuin kuumille kiville vesi saunassa. Äkkiä ja se loppui.

Kannabis on jo alkanut laillistua. Suomella on tasan kaksi aihtoehtoa. Yksi olisi olla mukana mutta tietäen hölmölän niin yäällä ollaan niin viineisiä ettei siitä ehditä hyöytyä.

0

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

        Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
        Maailman menoa
        117
        6319
      2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

        Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
        Ikävä
        379
        6135
      3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

        Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
        Lapua
        69
        5930
      4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

        sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
        Maailman menoa
        344
        3962
      5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

        Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
        Maailman menoa
        145
        2365
      6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

        Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
        Maailman menoa
        4
        2345
      7. Orpo pihalla kuin lumiukko

        Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
        Kansallinen Kokoomus
        119
        1403
      8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

        Onko kuullut kukaan mitään.
        Haapavesi
        12
        1231
      9. Miten kauan sulla menisi

        Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
        Ikävä
        185
        1077
      10. Miksi me oikein

        Rakastuttiin?
        Ikävä
        59
        887
      Aihe