Äärioikeistolainen Kurviantti laittaa kalenteriin Persujen räksytysviikon tulevia vihanlietsontaviikkoja varten. RökäleKepulaisilla on jokavuotinen vuodatus luvassa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c2ad487d-6f99-42fc-b8f7-8d8879f9be5a
Kepulaisilla Persujen Räksytysviikot
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
On kepulaisilla asiat huonosti kun ei ole muuta vaaliasiaa kuin räkyttäminen ja valheiden levittäminen PerusSuomalaisista.
Päästään vialla kaikki nuoremmanpolven kepulaiset.- Anonyymi
Kepulaisten hätätoimet on mennyt överiksi. Heillä ei ole mitään asiaa, pelkkää haukkumista, vainoamista, vihanlietsontaa, tökeröä ja läpinäkyvää.
- Anonyymi
Sika-Kurvinen herättää lähinnä tahatonta komiikkaa.
- Anonyymi
Kurvinen on varsinanen sotasika. Kurvinen menee vaikka kuinka alas että päihittää vastustajansa
- Anonyymi
Onneksi kirpakka hien haju ei ainakaan vielä tule kaapelia pitkin TV- ruudusta olkkariin.
- Anonyymi
Kurvinen on jättänyt maaseudun postinumerot pois kepulaisten vaaliluetteloista ja keskittynyt vihreiden postinumeoihin.
- Anonyymi
Kepulla ahdinko kasvaa. Täytyy käynnistää agressiivinen parjaus ja tärvely kampanja
- Anonyymi
Persut riehuu palstalla, ja yrittävät mustamaalata osaavia ja päteviä poliitikkoja.
Mitään persuja hakkaraisineen ei suomi kaipaa.- Anonyymi
Kepulaisissa ei ole yhtäkäään osaavaa poliitikkoa. Samanlaisia räyhääjiä kuin vihreät.
- Anonyymi
Kepu on Vanhasen rikollisliiga. Vihreät ovat kokoomusen vasalli, kuuluu toiseen rikollisliigaan Haavisto esimerkkinä. Pätevyyttä ei yhdelläkään.
- Anonyymi
Halla-allah kuvittelee että tulossa on eduskuntavaalit.
Ja sitten sama persuijen kielellä:
halla aho kuvittelee että tulosa on edus kunta vaalit- Anonyymi
Täällä näyttää perussuomalaiset olevan oikein vauhdissa mollaamassa muita puolueita. Eikö tuokin osoita jo, että porukka on sivistymätöntä joukkoa, vaikka Halla.aho koettaakin hiljaisella, tyynellä tyylillään hämätä kansaa.
Tuoko on persujen systeemi voittoon. Mollata toisia puolueita ja toisten puolueitten edustajia?
Sivistymätön puolue kautta linjan.
- Anonyymi
Kurvinen voisi nyt kertoa mitä postinumeroa vastaan tässä pitäis nousta?
- Anonyymi
Kurvinen ja kepulaiset ovat jättäneet vaaleissa kokonaan huomiotta maaseudun ja Helsingin ulkopuoliset postinumerot.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit805932KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2804844Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202618Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei292520Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991608Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171471- 1051377
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281326seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1091294Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191251