Suosittelen kaikkia viherliikkeen kannattajia vilkaisemaan lämpömittariin, ulkomittariin tarkemmin. Ilmastovouhottajilla ei mene nyt hyvin, takkatulet leiskuvat ja mikä parasta metsät kantavat taas hakkuukoneita. Sadonkorjuu saa taas talouden rattaat pyörimään. Tuulimyllyjen siivet lepäilevät velttona odotellen pientä virettä. Lämpölaitokset tuottavat hivelevää lämpöä ihmisten iloksi turpeenkin voimalla. Mannerheiminkin katu on auki näillä keleillä. Ei näy istuntoa pitäviä.
Vihreä liike yskähtelee
Anonyymi
951
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vihereät sanoo , että tämä on sääilmiö ja ilmastomuutos on jotain aivan muuta.
Vihdeät öyhöttää pakkasella että ilmastonmuutos ei ole sama kuin sää.. mutta sitten kun talvella mittari on plussalla niin sitten yhtäkkiä ilmastonmuutos onkin sama kuin sää.
Vihreä liike on itse pääpaholaisen perustama.
Jopa presidenttimme on lähtenyt vihervasemmiston kelkkaan ja huutaa pää punaisena ilmaston lämpenemisestä.
Et taida seurata kasvien kasvurajan siirtymistä pohjista kohti, esim. kuusiraja on siirtynyt ylemmäs. Metsänkasvu voimistunut. Nykyisin pitkät paukkupakkaset 25-40 astetta ovat Lapuallakin harvinaisia jne. Jos tänä talvena pääsee vaihteeksi lumitöihin ja näkee mittarissa satunnaisia 20 asteen tuntumassa olevia pakkasia, ei se merkkaa ilmastomuuotksen peruuttamista. Ennen oli oikeita pakkasia!
Pitäkää nyt kumminkin taukoa vouhkaamisessa. Jatkakaa sitte kun lauhtuu.
Joo heinäkuus jatketaan. Nyt on 20°celciusta mittaris takas palaa valakia ja turvetya ajavat tuonne kaukolämpövoimalaan sekaan venäläistä heketta.
Okei mutta millä nio piiperöt meinaa ruveta lämmittämähän sitten kin vanhaaöajia talavi on tullut takaasin siis silloin kun kaikki ajaa sähköautoilla, syövät rehua kuin naudat kerro
Piiperö kerro
Tuli vähä otettu aamunaukkuja, mutta järki mulla pelaa.
Kyllä niitä pakkasia vielä kulee. on ollut ylikauan sitten aikoja kun pakkasia ei ollut ollenkaan. Mutta tottakai muuttuu koska elämme jääkauden loppua.