En pidä naisista koska ne ovat vallanahneita ja niillä nytkin liikaa valtaa vaakakuppi on liikaa kallistunut väärään suuntaan. suomalais perheissä akka on Dominoiva monsteri useissa tapauksissa. Eikä mies uskalla panna kampoihin.
Hmphpröööö
4
123
Vastaukset
- Anonyymi
Vaimo hallitsee ja päättää kaikesta parisuhteessa on luonnollista.
miehen tehtävä on totella käskyjä ja palvella Rouvaa.- Anonyymi
Aloittajan kannattaa valita gay-tulevaisuus, sillä sukupuolten tasa-arvo eli feminismi on tulevaisuutta (YK:n Agenda-ohjelmat). Aloittaja (sovinisti) elää 105 vuotta jäljessä, kun kaipaa edelleen Moskovan (the Soviet Union) patriarkkaa.
- Anonyymi
miehenä äänestän Feministinen puoluetta ja Vasemmistoliiton Feministejä.
- Anonyymi
Jos nainen tule raskaaksi, niin silloin miehen oikeudet todella jäävät pois. Muuten mies kyllä pärjää ihan hyvin - myös väkivaltaissa riidoissa, sillä siinä oikeusvaltio on puolueeton.
Elatusmaksuissa ei ikävä kyllä ole mitään mahdollisuutta saada oikeutta sinne päinkään, johtuen siitä, että äiti (lähivanhempi) voi käydä oikeutta mielinmäärin "lapsen nimissä". Yllätyksettömasti "lapsi" ei voi hävitä rahaa oikeudessa. Hän voi van voittaa tai olla oitamatta lisää rahaa.
Vastapuolena mies taas joutuu ottamaan huomioon kaikki kolme lopputulosta.
Eli: pidä kondomi päällä. Haluaisin vanhempana miehenä antaa jotain positiivista toivoa nuorille miehille. Mutta rehellisesti sellaista ei ole.
Kuitenkin, kaikessa muussa mies pärjää halutessaan ihan hyvin. Elatusmaksujärjestelmä vain pitää saada perusteelliseen remonttiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 265023
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333583Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543474Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203360Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232970Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282700Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint172389Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142195- 381836