Kepulainen vaalimummo on tuontitavaraa - arvot ja puolue hukassa

Moinen mokailu osuu pahasti maalaisliittolaisuuden ytimeen, mutta paljastaa kirvelevän totuuden.
Kepulien muka vaalimat arvot kun ovat vain pelkkää mainostavaraa.. tärkeintä on vain valta vähäväkisissä maakunnissa.
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Alkiolaisuuten kuuluu, että brasilialaismummot kokevat itsensä kepuiksi. Se antaa uskoa tulevaisuuteen. Vähän kaukaa haetulta tosin tämänkalatainen äänestäjään vetoamin tuntuu, mutta jos kerran on alkiolaisuutta niin olkoot sitten.

Äänestä

Persuilla on hätä kädessä.
Loppukirissä kepu menee persuista ohi. Tai ohihan jo on kumnnallisvaali 2017 joka päällä, ja ilmeisesti seuraava kunnallis vaali syksyllä -21.
Suomen Keskusta 2 824
Perussuomalaiset 770
- valtuutetut. Parsut on ihan eri sarjaa 770 valtuutetulla vasemmistoliiton tasoa.
Niin, miksi tuollaista tulosta edes kehua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moinen mokailu osuu pahasti maalaisliittolaisuuden ytimeen, mutta paljastaa kirvelevän totuuden.
Kepulien muka vaalimat arvot kun ovat vain pelkkää mainostavaraa.. tärkeintä on vain valta vähäväkisissä maakunnissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu