Hävettääkö nyt Ohisaloa?

Kun Irakilainen ilmoitettiin kuolleeksi, Ohisalo tuomitsi maamme jyrkin sanoin, ja asian olevan häpeätahra Suomelle.
En ole nyt kuullut hänen mielipiteitään tästä uusimmasta käänteestä ja vankilatuomioista.
Sivistykseen kuuluisi nyt kommentoida reilulla ulostulolla.
30<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Ei. Sen kapasiteetti ei riitä sellaiseen.

Äänestä

Ennen maa repee ennenkuin Ohisalo häpee.

Äänestä

Nolotus tuskin kuuluu sen tunteiden skaalaan?

Äänestä

Miten joku miespuolinen voi olla tuon kanssa? Käsittämätöntä...

Äänestä
  • Ei se ei voi todellakaan mies. Maksimissaan hiiri.

    Äänestä

Pyytäköön anteeksi Suomalaisilta.

Äänestä

Ohisalo on täysi ääliö ei mitään muuta?

Äänestä

Ohisaloa ei hävetä, vaan hänen mielestään miehelle pitää maksaa vahingonkorvaus siitä että hänet on palautettu niin vaaralliseen maahan maahan missä ihmisen ei tarvitse edes kuolla kun jo muuttuu kuolleeksi.

Äänestä

Eikö nyt pitäisi vaatia Suomea sättineeltä ihmisoikeustuomioistuimelta julkista anteeksipyyntöä ja edellyttää vastaisuudessa suurempaa harkintaa ulostuloissaan.
Nythä sitä saa uunottaa kuka vaan viitsii.

Äänestä

Ohisalo liian bimbo häpeämään.

Äänestä

Silloin, kun Suomi sai sen langettavan päätöksen, niin eipä sitä kukaan tiennyt, ettei ollutkaan kuollut.

Ai niin persut, nuo Suomen mensalalaisethan silloin jo tiesivät?

Äänestä

Ei kellään ollut tietoa asian todellisesta laidasta silloin kun mm. Ohisalo sen tuomitsi.
Hyvä kuitenkin kun totuus on selvinnyt ja syyllistä rangaistaan oikeuden tuomion mukaan.

Äänestä
  • Ohisaloa säesti tehokkaasti myös vasemmistoliiton kommunisti Honkasalo.

    Muistuu mieleen Lipposka, joka kehotti marssikenkiä vetämään ihmisten jalkoihin rasismia vastustamaan, kun matut polttivat pizzerian Tampereella ja ainakin yksi ihminen kuoli sen seurauksena.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ohisaloa säesti tehokkaasti myös vasemmistoliiton kommunisti Honkasalo.

    Muistuu mieleen Lipposka, joka kehotti marssikenkiä vetämään ihmisten jalkoihin rasismia vastustamaan, kun matut polttivat pizzerian Tampereella ja ainakin yksi ihminen kuoli sen seurauksena.

    Niit kuoli 3 kun " Nyt rasistit polttivat pitserian, Lipponen" !
    Eipä ole katunut vaan kaasurahoja kyttää miehensä kanssa.
    Sekä Sesilia Lipponen joka pääsi rehtorin erivapaudella huippukouluun, vaikkei edes äälli riittänyt.

    Äänestä

En usko että on sen laatuisia tunteita hänellä

Äänestä

Ehkä hänen avustajat vasta kirjoittelevat puhetta. Kyllä hänen on ihan velvollisuus asiaa kommentoida,kuuluu työnkuvaan.

Äänestä
  • Tehän siinä olettekin jo kommentoineet kaikkien puolesta, niin ei muiden tarvitse. :)

    Äänestä

Miksi pitäisi hävetä? EIT:ssä tapauksen käsittely on alkanut ennen, kuin Ohisalosta on tuli sisäministeri. Ei hänellä ole asian kanssa mitään tekemistä.

Äänestä
  • Vai ei ole asian kanssa mitään tekemistä? Kelaas vähän takaisinpäin, niin löydät kyllä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vai ei ole asian kanssa mitään tekemistä? Kelaas vähän takaisinpäin, niin löydät kyllä.

    Ohisalo on kommentoinut EIT:n tuomiota ihan kuten kuuluukin kommentoida. Se että EIT:tä on erehdytetty ei ole Ohisalon syytä.

    Äänestä

Ei epämuodostunutta kalloa tietenkään pidä hävetä.

Äänestä
  • Sellaisiahan ne persuilla tuppaa olemaan. Liikaa sisäsiittoisuutta.

    Äänestä

Ohisalon pitäisi pyytää kansalta anteeksi.

Äänestä

Ei Ohisalo ole tuominnut Irakilaisen kohtelua sen jälkeen kun on selvinnyt asian todellinen puoli.
Mutta siinäkös persuttimet mussutatte keskenänne jos se teitä jotenkin helpottaa.

Äänestä

Ohisalo tulee aikanaan henkilökohtaisesti saattamaan nuo lentokoneeseen, jolla nuo karkoitetaan maasta. Hän haluaa nähdä, että nuo poistuvat varmasti ja lopullisesti.

Äänestä

Ohisalo ei ollut ministeri tuon tapahtuessa.

Äänestä

Ohisalo ja kaltaisensa rikollisrotathan ottivat irakilaismiehen tapauksesta irti niin harkitusti ja valmistellusti kaiken poliittisen liikevoiman, turvapaikkakäytäntöjen muuttamiseksi, että on erittäin todennäköistä että ovat olleet vahvasti myötävaikuttamassa petokseen ja sillä kampanjoituun EIT tuomioon.

Nyt ovat asiassa rotat hiljaa koloissaan. Mutta häpeää he eivät valheistaan koe.

Äänestä

Ei Suomen hallitus kykene sellaiseen rehellisyyteen, että häpeäisi tekojaan, joita tietoisesti tekee.

Onko Ohisalo tyhmä?

On (tyhmä)?
Miksi hän sitten vähillä lahjoillaan halusi / suostui Suomen sisäministeriksi? Koska hän on tyhmä?

Ei (ole tyhmä)?
Miksi hän sitten pettää oman kansansa?

Äänestä

Ohisalo on liian bimbo häpeämään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun Irakilainen ilmoitettiin kuolleeksi, Ohisalo tuomitsi maamme jyrkin sanoin, ja asian olevan häpeätahra Suomelle.
En ole nyt kuullut hänen mielipiteitään tästä uusimmasta käänteestä ja vankilatuomioista.
Sivistykseen kuuluisi nyt kommentoida reilulla ulostulolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu