Paavola asuinalueena.

Anonyymi

Millainen paikka Hyvinkään Paavola on nykyään ( v.2021 )? Löytyy vain aika vanhoja juttuja. Olemme harkinneet asunnon ostoa ja perheeseen kuuluu kaksi aikuista ja kaksi lasta ( 8v. ja 5v. ). Onko lapsiystävällinen, onko hyvät ulkoilumahdollisuudet ja onko palveluita lähellä? Olemme jo käyneet katsomassa muutamaa asuntoa ja lähialuetta ja ei se yhtään hullummalta näyttänyt.

4

1013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Omakotitalot on varmaan mukavia täällä ?mutta kerrostaloissa tuntuu olevan useammassakin lastenvihaajia jotka valittavat semmoisista asioista joita ei edes olisikaan oma lapsesi tehnyt.

      • Anonyymi

        Näin on, lasten vihaajia siellä on. Lasten leikkimisen äänistä ei pidetä, jos lapsista lähteet ääniä, ne on joko häiriintyneitä tai huonosti kasvatettuja. Kamala paikka, juopot tuovat taas oman mausteensa .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin on, lasten vihaajia siellä on. Lasten leikkimisen äänistä ei pidetä, jos lapsista lähteet ääniä, ne on joko häiriintyneitä tai huonosti kasvatettuja. Kamala paikka, juopot tuovat taas oman mausteensa .

        Lapsettomat naiset ovat ilkeitä lapsille, meidänkin talossa piti lasten hiippailla portaikossa hiljaa,ettei vaan rouva olisi suuttunut. Onneksi päästiin pois Paavolasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin on, lasten vihaajia siellä on. Lasten leikkimisen äänistä ei pidetä, jos lapsista lähteet ääniä, ne on joko häiriintyneitä tai huonosti kasvatettuja. Kamala paikka, juopot tuovat taas oman mausteensa .

        Paavolassakin on taloja mihin ei kannata hakeutua ja myös oikein hyviä osoitteita. Kymmenien vuosien kokemuksella voin sanoa pärjänneeni hyvin. Erityisen iloinen olen lähikaupasta, kauppias osaa asiansa ja henkilökunta on hyvin ystävällistä.
        Mitä taas lapsiin tulee, aina ei jaksaisi kuunnella lasten kovaäänistä leikkimistä. Ymmärrän olevani hirviö, kun näin sanon, sillä pitäisi olla vain iloinen kun lapsilla on kivaa. Ehkäpä vanhemmat voisivat joskus miettiä sitä että huuto kuuluu yli tontinrajan. Koulun piha on toisinaan äänekäs paikka, iltaisinkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3703
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2104
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      39
      2001
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1701
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1502
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1472
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      78
      1414
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1141
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1093
    Aihe