Trump vapautettiin syytteestä ja todettiin syyttömäksi. Jo toisen kerran. ONNEA TRUMP!!!
Senaatti antoi tuomionsa: TRUMP ON SYYTÖN!!!
Anonyymi
72<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 72
Vanhimmat
Nyt Trump voi käynnistää kampanjansa vuoden 2024 presidentinvaaleihin!
Tuskinpa!
Hänellä on kymmenittäin syytteitä veronkierrotsa ja talousrikoksita New Yorkin osavaltion ja muidenkin toimesta odottamassa.
Höpölöpö sinä ja sinun juttusi. 4 v on yritetty tuhota miestä ja mikään ei ole ottanut tuulta alle, koska valheella on lyhyet jäljet, he pelkäävät Trumpia koska hän tietää tuon rosvojoukon tekemiset ja pelkäävät paljastuvansa.
Siksi he yrittävät tuhota hänet totaalisesti, taas tuli vapauttava päätös, mutta ei tämä tähän jää. Silloinkin kun mies istuu vanhainkodissa viimeisiä päiviään, silloinkin jotkut ovat hänen kimpussaan, jos hän sinne asti selviää hengissä.
Syytteet on julkisesti nähtävissä.
Tampio
Trumppi teki Haavistot =)
Rikollinen saa jatkaa....
Saa jatkaa mitä?
Hän on entinen presidentti.
Rötöstelyään.. veljekset kuin ilvekset ;-)
niin tarkoitat että syytettä ei voi nostaa yksityishenkilöä vastaan. niin in, selitä tämä rautalangoin.
naurattaa koko homma. ei sen takia että olis jotenkin hauska juttu vaan ihmiset jotka eivät tiedä mitä puhuvat, annetaan me loogisen ajattelun, kielen hallinnan ja lukutaidon omaavat heille anteeksi..he eivät tiedä mitä puhuvat
Haavisto vertautuu pedo-bideniin. Heillä on lisäksi sama 'suvaitseva' punavihreä ideologia.
Trump on kunnon periaatteen ja vapauden mies.
"Trump on kunnon periaatteen ja vapauden mies."
Jopa vitsin murjaisit. :)
Kylläpä nyt vihervasemmistoa ja iltapäivälehtien toimittajia saattaa harmittaa, heh.
Jospa se jatkuva kitinä vihdoinkin loppuis, keskittykää jatkossa kehumaan suosikkianne Joe Bideniä.
Harmittaa ettei Suomessa tuomittu homohaavistoa.
Putous näytti bideen hienon takatukan lumon hahahahaha
!
Haavisto saattaa tavata Venäjällä myös Navalnyin, Siperiassa...
vähän samaa mietin miksi hän lähtee käymään venäjällä (m.sileoni yt). pikkupuuhastelija tämä navali miksi menisi tapaamaan?!
Vai harmittaa jonkun homous noin paljon sinua.
"Niinistö varmaan nauraa partaansa. Onko lie jo popparit valmiina."
Eipä nauranut, vaan kehui.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007804510.html
Toivottavasti noiden Rupublikaanipettureiden nimet julkaistaan.
Mitt Romney
Lisa Murkowski
Ben Sasse
Pat Toomey
Richard Burr
Bill Cassidy
Susan Collins
Vähiin ovat republikaanien "oikeamieliset" huvenneet.
Nyt harmittaa!
Haavisto on isompi rosvo.
Siinä taas nähdä mikä ero sillä Tekeekö poliitikko rikoksen vai tekeekö tavallinen ihminen rikoksen.
Niin nähty sama Suomessa.
No tottakai, niin kauan ku poliitikot hallitsee niin sama mätä paskahan se on kaikkialla.
Niin se pitikin mennä😆
Dinosaurusmummot itkee ja karkailee housuihin keltaista,no Tenat on.
Trump on itse sanonut että hän voisi mennä vaikka manhattanille ja ampua ihmisiä niin ei häntä siltikään tuomittaisi, niin kuin ei tuomittaisikaan.
Trumpin ja tavallisen ihmisen Välillä on vissi ero. kannattaisi olla poliitikko.
Haavisto ei ole edes menossa Manhattanille, mutta ei silti tuomittu.
Eipä saaneet persut Suomessakaan Haavistoa lusimaan :-D
Se oikeusvaltioperiaatteesta.
Tuomion teki niin täällä kuin Jenkeissä, politiikot ei riippumattomat oikeusoppineet
Siinä taas todistus siitä että rahalla saa ja hevosvoimilla pääsee.
Tavallinen Jorma lusiskin loppuikänsä.
Trump palaa heti huomenna Valkoiseen taloon ja Biden heitetään pellolle!
Jess!
IHANA!
Amerikan Haavisto...
Koskas uusi maailman järjestus vapaamuurari illu toista uusi maailmanjärjestys vapaamuurari illua tuomitsisi.
Jos joku luulee että laki on kaikille sama niin siinäs taas näitte.
Eihän tuon läpimenolle ollut alun perinkään mitään mahdollisuutta, kun äänestystulos syyllisyydestä noudatteli tietenkin puoluerajoja. Samalla lailla kävi edellisenkin virkasyytteen.
Ennen republikaaneilla oli vielä moraalia ja isänmaallisuutta. Mutta nykyään republikaanien USA muistuttaa korruptoitunutta banaanivaltiota.
Vai niin? Mitähän tämä meidän poliittinen "naisjoukkomme(hallitus)" muistuttaa?
Demulat hävisivät jälleen.
Ainoa hyvä demula on kuollut demula.
Kylläpä nyt nillittäjiä harmittaa!
Niin ja onnittelut Trumpille jälleen vasurien kyykyttämisestä.
Miks mä en saa järjestää kapinaa saamatta rangaistusta.
Koska et ole voittaja kuten Trumppi. Olet Trumpn vastakohta !
HillarinplusOubananin
Noitavaino.
Heiltä meni diilit sekaisin, käyttivät jo pressan konetta yhessä.
Nou leipäkyrsän kärkkyjät
SotilasAseSotaministerit konkurssin partaalla. Nyt Unijoe pistää tuulemaan , juoksujalkaa,,,,
On se jännää, miten Trump on edelleen kaikkien huomion kohteena. Istuvasta presidentistä tuskin kuulee pihaustakaan. Toivottavasti Trump palaa vielä huipulle, koska ilman häntä tämä maailma on todella tylsä paikka.
Joo,noita-akka pelosi haukkui rebublikaanisenaattorit pelkureiksi,hyvä,että oikeus ja isänmaallisuus voittaa,bidenhän haastaa riitaa ympäri maailmaa T:hiihtäjä 47 härmästä
Akka suorastaan tärisi ja pihisi! Tuli elävästi mieleen Star Warsin paha keisari :DDD
Taitaa olla demoni koko nainen. Todella vaarallinen tyyppi.
Seuraavat neljä vuottakin lööpit täynnä Trumppia, ei yhtään juttua Baidenista..
Onko se Biden jo kuollu?
Mitäs nyt sanoo ne jotka ovat suorastaan vannoneet että Trumpia uhkaa linnareissu? Kuinkas se leipälinkku pannaan?
Lisää syytteitä luetaan tuonnempana....
Syyllisyys on jo selvää...nyt pitää vain pian keksiä rikos josta Trump saadaan linnaan...
Jotenkin tutun kuuloista...missä oon kuullu tuon aiemmin? :DDD
Olen sanonut että Trumpia tulee vielä ikävä, kun se yksi punikki sodanlietsoja pääsi vauhtiin.
Sulla näyttää olevan jo nyt ikävä.
Syytön, mutta ei pätevä.
Ylen mielestä syyllinen
Tietenkin! Enkelit tekivät työtään ja pelastivat vainotun miehen. Yksi ristiinnnaulittu Jeesus riittää.
Kyllä nyt änkyrä punikkeja harmittaa!
Mahtaako höperö-Joe selvitä tästä?
Yleltä tulee tänään ulkolinja: Trump ja vihan kausi. Jos vähän lievittäisi hirmu potutusta punikilta katsomalla sen?.
Trump näytti keskaria suvakki demokraateille, noille pilven polttelihjoille
Varmaan herkistää kaikki ne Capitolin valtaajat jotka odottelevat vuosien vankeustuomiota.
Miten tämä liittyy Suomeen? Minkälaiseen toimintaan USA:ssa tehdyt poliittiset päätökset mielestäsi oikeuttavat Suomessa? Anarkiaan?
Arvasin ettei mitään ongelmia tule. Joku oli sitä mieltä jo edellisestä impeachistä, että ei siitä tule mitään, koska vasemmisto valehtelee aina, eikä heillä ole mitään oikeata syytä.
Vasemmisto onkin kommunismin perillisiä ja siten ateistinen. Ja kristinuskoon kuuluu totuus, Saatanaa kutsutaan valheen isäksi. Jos on kristinuskon vastainen taitaa olla helposti valheen puolella.
Näkee myös siitä kuinka Israelista valehdellaan. Valtamedia esittää propagandaa palestiinalaisten puolesta.
Jos oikeasti otat selvää asioista Israelin puolelta, miksi he tekevät jotain, niin näet että he ovat niitä hyviksiä ja tekevät oikein. Hamasit ja muut lavastavat syyttömyyttään ja saavat suuria propaganda-voittoja mediassa, kun ei tutkita pintaa syvemmältä.
Terroristit pitävät rakettivarastojaan sairaaloissa tai kouluissa ja ampuvat sieltä Israelin siviilejä. Sitten kun Israel tuhoaa tuon kohteen, saadaan uutisia kuinka Israel tuhoaa sairaaloita.
Libanonin sodassa oli johonkin rakettivarastoon kerätty vammaisia lapsia, jotka eivät päässeet pakoon. Ja sieltä sitten ammutaan Israelia. Sitten kun he ampuvat takaisin voidaan esitellä noita kuolleita.
Syy miksi Trumpia ei voitu tuomita on se että virkarikoksesta ei voida tuomita kuin istuva presidentti. Trumpia ei olisi ikinä maailmassa tuomittu muutenkaan koska kongressi on republikaani voittoinen eikä tuomio olisi koskaan saanut tarvittavaa äänienemmistöä siellä.
Nyt kun Trump ei enää ole istuva presidentti raukeaa hänen syytesuoja muissa oikeusasteissa. Häntä tullaan todennäköisesti syyttämään moninaisissa oikeusasteissa useammassa eri osavaltiossa. On aivan varma, että ilman tuomiota Trump ei tule selviämään seuraavaa neljää vuotta.
Republikaanit eivät myöskään tule asettamaan Trumpia ehdolle. Monet republikaanisen puolueen korkea arvoiset virkailijat ovat jo näin todenneet. Trumpkin on väläytellyt oman puolueen perustamista. Tämä tosin sataisi suoraan Demokraattien laariin sillä Republikaaneista lähtisi Trump myönteiset henkilöt uuteen puolueeseen ja se jakaisi nykyisten republikaanien ääniä entistä laajemmin ja näin niin Trumpin kuin republikaanien asettaman ehdokkaan äänimäärä jäisi liian pieneksi kilpaillakseen demokraatteien ehdokkaan äänien kanssa. Trump voisi parhaillaan jopa voittaa jonkun osavaltion, mutta vahvasti demokraattien kannattaja olleet osavaltiot sekä vaa'ankieliosavaltiot menisivät demokraateille ja äänestys tulisi olemaan murskavoitto demokraateille.
Tuo tuntuu syövän suomen paskamediaa rotan lailla! :D
Meinas myös nauru päästä ku katteli Nancy Pelosin koomista tunteenpurkausta asiassa. Näyttää siis syövän rotan lailla myös demokraatteja.
Joo, oli taas hienoa nähdä Pelosin naamaa norsunvitulla ja kaikki taas Trumpin ansiosta.
Ninpä! Mutta enemmistö oli sitä mieltä, että Trump oli syyllinen. Siis ENEMMISTÖ.
Ei tarvitse olla lakimies, jos seurasi asioita tarkemmin, kun voi todeta, että oli syyllinen, vaikka 2/3 enemmistöä ei tavoitettu. Kun näkee ja kuulee Tumpin puhuvan, niin suuri osa ihmisistä vakuuttuu siitä, että on syyllinen ja on liian vaarallinen mies mihin tahansa vaikutusvaltaiseen asemaan. Kyllä se on nyt Trumpilla suuri tulevaisuus takanapäin. Ei nouse enää merkittävään asemaan. Hänen ominaisuutensa on perusteellisesti nähty ympäri maailman. Ei kukaan huoli häntä esim. presidentti ehdokkaakseen näiden tapausten jälkeen ja se on aivan oikein! Kupla on jo puhjennut!
Luojalle kiitos siitä! Kun hieman odotamme äärioikeistopopulistien kupla puhkeaa myös täällä. Lähtölaskenta on jo alkanut.
On toi politikointi jotenkin käsittämätöntä. Heti kun saadaan presidentti joka ei saa sotia aikaiseksi, niin se ei enää kenellekkään kelpaa.