Kiintiöafrikkalaiset tv-sarjoissa ja mainoksissa

Anonyymi

Nykyään on jokaisessa sarjassa ja mainoksissakin yksi afrikkalainen. Se vaan näyttää niin päälle liimatulta, että voidaan sanoa, kyllä me ollaan taistelun kärjessä syrjintää vastaan.

16

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisipa vain yksi!

      Mutta kun parissa suomalaisessa mainoksessa on PUOLET useista henkilöistä tummaihoisia?

      Vaikka heitä on korkeintaa pari prosenttia väestöstä. Polvistukaamme...

      • Anonyymi

        Miksi tämä on mennyt tämmöiseksi? Vässykkä suosijapäättäjät niitä haalii.


      • Anonyymi

        Joka kilpaohjelmassa on afrikkalaisia ällöä katsoa. Farmillakin afrikkalainen nukkuu samassa huoneessa haisee ja on muutenkin etova


    • Anonyymi

      Kumartakaa niin että "halo" elikkä "vertikaalihymy" näkyy kaivolta kotiin.

    • Anonyymi

      Aivan liika on liikaa. Valitettavasti se myös syö jo itseään. Ostan mieluimmin vaatteita, joiden mainoksissa tämä ylilyönti ei näy, toki myös mieluiten suomalaisten firmojen tekemiä ja Suomessa valmistettuja.

    • Anonyymi

      Mikä siinä sitten on että mustat eivät pärjää muuten kuin positiivisen syrjinnän tai myötiksen ansiosta? Koko maanosassa ei ole syntynyt tiedettä eikä teknologiaa tappelevat vain keskenään kylä kylää vastaan ja aikovat valloittaa maailman pelkällä väkimäärällä.

    • Anonyymi

      Minusta olisi hauskaa, jos joku tekisi mainoksen tai julisteen, jossa olisi pellavapää poika ja mustakaapuinen tyttö halaamassa.

      • Anonyymi

        Oletko sokea!? Vai etkö muka ole jo nähnyt niitä???


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko sokea!? Vai etkö muka ole jo nähnyt niitä???

        Joka mainoksessa pakollinen suojaväri osuus, menee jo yli jos Valion maitoa täytyy laittaa tumma poika mainostamaan.


      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Siinä näkee, että mustakaapu irrottautuu sairaasta aatteestaan ja nai valkoisen pellavapään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko sokea!? Vai etkö muka ole jo nähnyt niitä???

        Se on niin päin että musta poika ja vaalea tyttö.


    • Anonyymi

      Amerikkalaisissa tieteiselokuvissa on pakko ottaa mukaan rakettimatkalle "musta" insinööri että ei loukata ihonväriä ja olla rasisteja.Vaikka mustan käytös on ei-akateemista niin tämän mustan slangi,käytös ja naurunremakka avaruusasemalla on enemmän jonkun sutenöörin tai huumediilerin käytöstä ei vakuuta katsojaa vaan katsojan on ymmärrettävä että mustat on pakko ottaa mukaan tieteiselokuvaan jotta heitä ei syrjitä.Ajatelkaa fyysikko Einsteinia joka joutuu laboratoriossa vahtimaan mustaa jäbää joka näpelöi laitteita ja on tuhota kaikki instrumentit rap asenteella.

    • Anonyymi

      Sammuttiko hän palon vai kävelikö hän laiskasti kädet taskussa kotiin soppaa maistamaan ja mietti että palon ongelma on seuraavan vuoroon tulevan työntekijän ongelma.Ei hänen

    • Anonyymi

      HILJAISTA AIVOPESUA

      • Anonyymi

        Juuri näin. Aivopesua todellakin.


    • Anonyymi

      Kyllä mainos etoo kun afrikkalainen mainostaa jää tuote ostamatta. Pelko että väri tarttuu. Turhaan orpo leukojaan loksuttaa kun rasismin pyyhkii pois johan vitsin murjasi. Rasismi pysyy niin kauan kun mamuja hyysätään mamut saa tehdä mitä haluavat. Ehei käy pirtaan suomessa. Suomi on suomalaisille eikä sossun elätteille. Lakkautetaan sossu niin katsotaan loppuuko rasimi. Hehhhhh

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      88
      1567
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      12
      1450
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      98
      1390
    4. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      69
      1250
    5. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      99
      1164
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      116
      1150
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      257
      972
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      961
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      925
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      37
      897
    Aihe