Ettei tule sääntö-suomen ylivalta ja siten samoin tein aivan poliisivaltionkin kaltainen tilanne.
Eikun vaan lakien purku käyntiin vaan ja korkeintaan vain jotkut hengen ja jonkunlaisen omaisuuden suojeluun riittävät hätävarjelu-tasoiset lait käyttöön, niin siinä on suurin ja parhain vapaus ja mukavuus eikä mitään sääntöpellejen ylivaltaa ja mielivaltaa.
EIKUN VAAN SUOMI MAHDOLLISIMMAN LÖYHÄKSI VALTIOKSI.
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin rajavalvonta on jo niin löyhää, että Suomikin muuttuu muslimienemmistöiseksi maaksi Ruotsin jälkeen 30 vuoden päästä!
Toivottavasti sinä olet vielä silloin elossa todistamassa, kuinka suomalainen ylivalta katoaa Suomesta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941275- 1571178
- 681001
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809