Ottelun tulos Lavrov-Haavisto oli 2-6 vai 6-2?

Onko Haaviston ylistäminen yksin suomalaisten oma näkemys neuvotteluista? Kannattaisi toimittajien kysyä tapahtumista mielipidettä Pariisista ja Roomasta, jos tapahtuma on siellä edes kiinnostanut mediaa. Suomalaisilla "alan asiantuntijoilla" on todennäköisesti vahvat värilliset lasit silmillään.


Äänestä

Kommentoi
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä järkeä on arvioida keskustelua, jota ei ole ollut todistamassa? Tiedotustilaisuudet ovat showta, joissa ei käsitellä edes murto-osaa keskustelluista asioista. Media on antanut ymmärtää, että Haavisto meni Venäjälle puhumaan Navalnyista. Ministerivierailut suunnitellaan kuitenkin pitkällä aikavälillä. Ja ihmisoikeudet olivat vain yksi aihe monien joukossa. Haavisto pärjäsi hyvin tiedotustilaisuudessa. Kahdenkeskiset keskustelut menevät yleensä vieläkin paremmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko Haaviston ylistäminen yksin suomalaisten oma näkemys neuvotteluista? Kannattaisi toimittajien kysyä tapahtumista mielipidettä Pariisista ja Roomasta, jos tapahtuma on siellä edes kiinnostanut mediaa. Suomalaisilla "alan asiantuntijoilla" on todennäköisesti vahvat värilliset lasit silmillään.


Äänestä

Kommentoi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu