"Danny ei sopeutunut linnanherran elämään miljonäärivaimon siivellä" Henkilökunta huomautteli, että minun pitäisi kulkea asianmukaisissa vaatteissa ja metsästää”.
Eihän tuo lehtikirjoitus pidä paikkaansa alkuunkaan. Ei Danny ole haahuillut siellä "linnassa" 10 vuotta. Eikä se edes ole mikään linna vaan kaksikerroksinen kartano. Eikä Liisan ja Dannyn eron syy ollut mikään "en viitsinyt olla linnanherrana" tyylinen asetelma. Eron syy oli yksinkertaisesti Danny itse joka seurusteli vuosikaudet Armi Aavikon kanssa ja eu nähnyt Liisaa vuosikausiin. Liisa antoi Dannylle kenkää koska yllästyi tämän epärehelliseen elämään ja krooniseen valehteluun. Danny on niin paatunut valehtelija, ettei edes muista mitä on aiemmin kertonut.
https://www.is.fi/menaiset/ihmiset-ja-suhteet/art-2000007807025.html
Miksi Danny valehtelee ihan kaikessa
14
1112
Vastaukset
- Anonyymi
Danny ja Helmi on hieno parivaljakko. 👍
- Anonyymi
Dannyn ei kannattaisi yrittää roikkua lööpeissä, pilasi nuoren Armin elämän turhilla lupauksilla.
- Anonyymi
Dannylla on samanlainen "suuren miehen syndroma" kuin Donald Trumpilla. Luulee itsestään liikoja.
- Anonyymi
Niin mieltä on yhtä monta kuin miestä ja naista!
Liisa Lipsasen ja perikunnan omistama Mauritzbergin kartano on luokiteltu sarjaan linnat! Joita yleensä tietyt vaatimukset täytettyään on sellaisiksi kutusttu yleensä Ruotsissa.
Ei se linna nimitys ole Dannyn eli Ilkka Lipsasen keksimää!
Ja Ilkka Lipsasella jos jollain olisi syytä aatelisten sukujuuriensa yms. kautta oikeus kutsua itseään vaikka vapaaherraksi, tai Baron kuten se myös ilmaistaan.
Heidän sukujuuriaan on Baltiasta Ruotsiin ja Keski-Eurooppaan lähisuvustaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Mauritzbergin_linna _
Mauritzbergin linna (ruots. Mauritzbergs slott) on linna Norrköpingin kunnassa Ruotsissa. Se sijaitsee Itämereen kuuluvan Bråvikenin lahden rannalla noin 35 kilometriä Norrköpingin kaupungista itään. Linnan vanhimmat osat ovat peräisin 1500-luvulta, ja sen omisti alun perin Birger Nilsson Grip.
Hänen jälkeensä linnalla on ollut lukuisia eri omistajia. Nykyään sen omistaa suomalainen Liisa Lipsanen ja hänen yhtiönsä Style Invest Oy, joka osti sen vuonna 1990.
Tuolloin linna muutettiin hotelliksi sekä konferenssikeskukseksi."../ etc.
---
Ps.
Mauritzbergin linnan historia juontaa aina 1500-luvulle - jo Ruotsi -(Suomen aikakaudelle).- Anonyymi
Turhanpäiväistä jauhantaa, että kuka valehtelee. Sitä on vaikea todistaa, että kuka puhui ja mitä! Eikä yksin Danny ole näihin sotkuihin syypää. Kyllä tässä taistelussa on ollut varmasti kolme osanottajaa.
- Anonyymi
Iso D, nuoretkin naiset pitävät Isosta jos sitä osaa käyttää. Danny ilmeisesti osaa.
- Anonyymi
Se mies on sairas.
- Anonyymi
Suomen kielen " linna " tarkoittaa myös sitä, mikä ruotsissa ei (nykykielessä) yleensä ole " slott " vaan " borg ". Slott on suuri ja hieno asunto ja juhlahuoneisto, borg on ennen kaikkea puolustuslinnoitus. Toisaalta tiedämme, että virossa " linn " tarkoittaa myös kaupunkia.
Varmaankin jotain muutosta sanojen merkityksissä on aikojen kuluessa tapahtunut. Savonlinnassa ruotsiksi "Nyslott" kuitenkin on Olavinlinna ruotsiksi "Olofsborg". Helsingissä on Ruotsia puolustamaan rakennettu Sveaborg, aiemmin suomennettuna Viapori, nyttemmin Suomenlinna. - Anonyymi
Ei tarvitse valehdella, kaikihan se tietä että Armi ole juoppo ja joi itsensä hengiltä, viina oli tärkeämpi kuin avioliitto ja lapset.
- Anonyymi
Ei kannata Dannyä syyttää, kyllä tässä setissä on kolme osallistujaa mukana! Lopettakaa tämä pas….. jauhaminen asiasta. Kun kukaan ulkopuolinen EI kuitenkaan tiedä totuutta ja kuulopuheita on helppo levitellä ja vääristellä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kannata Dannyä syyttää, kyllä tässä setissä on kolme osallistujaa mukana! Lopettakaa tämä pas….. jauhaminen asiasta. Kun kukaan ulkopuolinen EI kuitenkaan tiedä totuutta ja kuulopuheita on helppo levitellä ja vääristellä!
Joo miksi tätä lässytystä jatketaan? Kuka pani ketä, oliko juoppo, kuka lupaili mitä, kuka valehteli, vai valehteliko sittenkään, kuka usko ketä.
Mitä vit… juttuja! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kannata Dannyä syyttää, kyllä tässä setissä on kolme osallistujaa mukana! Lopettakaa tämä pas….. jauhaminen asiasta. Kun kukaan ulkopuolinen EI kuitenkaan tiedä totuutta ja kuulopuheita on helppo levitellä ja vääristellä!
On helppoa ajaa "herkkä kumppani" siihen tilanteeseen, että alkoholi lohduttaa elämäntilannetta ja lopulta johtaa poismenoon.
- Anonyymi
Suuruuden hullu, valheellisessa kuplassa elävä tyhjäpää. Ei ole edes parhaimmillaan ollut mitään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793