Aika huikea mies. Kaikesta huolimatta pää kasassa. Niinhän täällä naurettiin, että Stefan jälleen Seiskassa.
Stefan nettosi yli 5miljoonaa euroa
Anonyymi
1041153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 104
Vanhimmat
Sai aika monta asuntoa kaupattua joku aika sitten.
Kaikki menee velkoihin ja uusiin sijoituksiin, mutta se on hänen elämän tapansa ja sillä siisti.
Protestilistalla keikkuu edelleen firma. Luulisi nyt nuo pikkusummat hoitavan pois.
Uskoks??sanoi myyneensä kivenlahden asunnon, paskan marjat edelleen myymättä!semmonen totuus
Protestilista näkyy puoli vuotta, vaikka olisi maksettukin velat.
Onneksi ei ehtinyt ajaa tyttönsä päälle kännissä ja huumepöllyssä.
Yritä kestää heidän menestys. Ikävää, että silloisessa elämässään oli näin huonovointinen. Mikä lie syy?
Ai ai, kun kateus kaivertaa. Onneksi ei Martinakaan ajanut mummojen ja pappojen päälle kännissä ajaessaan.
Mahdat olla katkera, mutta ei se mitään, mene sinä vaan niitä " olen hyvä isä " lappuja postailemaan.
Ei ole ajanut ylinopeutta lapset takapenkillä. Sakot rapsahti eräälle .
Tuskin lapsi ulkona aamu yöllä. Pirtti hirmu ajoi, kiinteistön omistajan yön selkään.
Eiköhän idiootti ihan itse lähti piti päästä laittamaan pää vähän enemmän sekases.sika jätkä
Vielä ehtii tapahtua mitä vaan,odotellaan rauhassa.
Sen jälkeen vaikutti voivan niin hiton hyvin. Missä syy?
Päihdeongelma on sairaus, eikä sitä voi vierittää kenenkään toisen niskaan.
Eikä kukaan muu voi siitä myöskään parantaa. Työ on tehtävä ihan itse. Juuret on usein syvemmällä kuin parisuhteen tasolla.
Mies ei ole mies, jos ei ota itse vastuuta ratti/huumekärystään, näin se on. Tosi mies myöntää tekonsa ja pyytää anteeksi. Muut julkikset ovat pahoitelleet vastaavaa tekoa, mutta onko herra Therman pahoitellut koskaan?
Tuskin sitä viinaa kukaan toinen sinne kurkkuu kaada mutta voi se toinen henkilö olla se joka saattaa aiheuttaa henkilön juomisen.
Therman ei ole julkkis,vaan mediassa esillä exän ja nyxän julkisuuden vuoksi.
Martinalle tulee 3 miljoonaa ruokavaliosta pian
Joo varmaan
:D :D :D
päiväkirjassa sanottiin! matematiikka helppo 29€ x 100.000 follaajaa = 2.900.000 miltsii. Repikää siitä!
Jännää, päiväkirjassa ihan sanottu! Faktaahan se.
Hahhaaaa, niin hän varmaan luulee. tyhmä kun on.
59 euroa ja muutaman päivän 39 euroa. Martina taisi tehdä suurimman osan rahoista eron jälkeen. Hienoa, kun kaikilla on asiat kunnossa.
Hyppii jo ilosta sängyllä, ehkä sai kerjättyä ex avokilta itselleen myös jotain tuosta 5 miljoonan potista. Lapsen varjolla tietenkin.
😂😂😂
Jännää! Kivenlahtikin on myyty, ilmoitti jokunen aika sitten nössöpoju Stefan. Ja taas myydään. Faktaahan se.
Kaupat pystyy aina perumaan, kun ostaja muuttaakin mielensä. Eli talo myyty, kaupat peruttu, uudelleen myyntiin, mikä tuossa on vaikeaa?
Et ole koskaan tehnyt kiinteistökauppoja ainakaan.
Stefan nettomiljonäärinä ostanee Helsingin keskustasta luksuskämpän (jokohan se Nikon kämppä on myyty, mitä Sofia rakasti? ).
PS Kerrassaan viihdyttävä tuo Stefanin kuvaama videopätkä, missä neiti Sofia tansahtelee hänelle laivan kannella, toivoisin lisää sellaisia!
Onko Stefan julkaissut päiväkirjan?
Välttämättä kaikki follaajat oo tilaamassa hänen treenejään ja ruokavalioitaan. Osaa kai ilman Martiinan neuvoja syödä.
Ei ainaskaa minulta vaikka seuraankin.
Seiskaa höynäytettiin taas.
Samaa ajattelen. Kohta nähdään.
Stefan osaa kusettaa monella tapaa seuraajiaan, Kivenlahden lemmenpesä myyty hehkutti kovasti, ei vieläkään ole saatu myytyä ja velat vaan lisäntyy kokoajan.
Joku soittanut seiskaan ja antanut pienen valkaisu jutun 5000000€- toivotaan et puhdistaa vähän edes Stefanin ryvettynyttä mainetta.
Kuka uskoo seveniin ,ja kuka lukee kyseistä lehteä ,ehkä nuoret jotka palvoo noita huppellissa kulkijoita.
Niin, kun suomalaiset ovat kaikki raivoraittiita. Kukaan muun ei ota drinkkiäkään, saatikka kännissä olisivat koskaan mehuja kitatessaan. Pois se meistä.
Kaikki hönöt heti uskoo, kun negatiivisia asioita kirjoitellaan. Sitten kirjoitetaan kilpaa vahingoniloisina samaa asiaa kymmenet ketjut.
Ja ne jutut ovat aivan varmasti faktaa, hiki päässä väittävät...mutta nyt, kun "persaukisella" onkin sitä rahaa, niin ei uskota, ei.
Joko olette tutkineet kaikki ulosottoasiat ja muut, onko Stefu maksanut ne?
Tehneet laskelmat kaikista juorulehtien kertomista veloista ja muusta?
Se on niin hyvä juorulehtien faktatietojen mukaan laskea, eikös?
Nettona tuo on hurja summa ja velkaa kuitenkin yrityksellä se 5.7 miljoonaa. Taisi itse vinkata seiskaan.
Kyllä aika moni juo, mutta monen päivän putket ei ole kenelkekkään hyväksi ja se vaatii jo harjoitusta.
Moni vetää kaljaa kesälomansa putkeen. Ja valtavat määrät virosta ihmiset kuskasivat kaljaa, onneksi se homma taitaa nyt olla seis.
Se on ihan mieletön määrä, mitä osa porukasta juo kesät ja talvet.
Kun osa on meitä täysraittiitakin.
Kyllä ne Stefunkin juomiset ovat vähäisiä noihin kaljankiskojiin verrattuna.
Niin juomat, entäs muu
Niinpä, mutta miksi minulle tuli tuo :"Hautakiven suunnitteluohjelma", samassa linkissä?
Yritys ja Stefan on eri asioita.
"Ensimmäisen viikon he asuivat hotellissa, jonka jälkeen alkoivat sisustustyöt. "
Noh, tuo Seiskan juttu nyt oli mitä oli. Ei ne viikon asunut hotellissa. Mitkä sisustustyöt? Nuo asunnot myydän valmiiksi kalustettuna, kaikissa samat standari hotelli kalusteet. Hinnat ja muut tiedot löytyy kun katsoo propertyfinder.ae. Joikaisessa ilmoituksessa ihan samat kalusteet. Eikö Seiska yhtään tarkista tietoja vai kirjoittaako ne ihan mitä vaan niille kertoo?
Kummasti vaan joillekin kaikki Seiskan negatiivinen uutisointi Stefusta kelpaa totuutena, mutta kaikkea positiivista epäillään. Martinan kohdalla päinvastoin. Uskotaan, mitä halutaan uskoa.
Kateus, kateus ja kateus.
Vahingoniloisilla meni taas ilonaiheet persiilleen.
Surkea oma elämä tuota teettää ja kehittymätön luonne.
En usko että positiivisissa tarkistaa mitään.
Mitä Martina tähän taas kuuluu?
Beigeä 80-luvulta. Sohvikin.
No se on hienoa. Toivottavasti nyt muistavat kaikki pienyrittäjät, joille ovat rennosti jättäneet laskut hoitamatta, eli maksavat laskunsa. Ja Stefan hoitaa "kaverinsa" vero-ym. maksut kuntoon. Tämä ei ole kateellinen vuodatus, vaan uskon, että aika monen perimmäinen ajatus. Itsellä on heidän ikäistä jälkikasvua ja sanoisin, että sitä "kauneutta ja vaurautta" ainakaan he eivät mielestäni ihannoi. 🤔🤔
Ilman muuta nyt netottuaan viisi miljoonaa olisi veronmaksajille (rehellisille kansalaisille) iloinen yllätys, maksaisi kaikki "ystävänsä" verovelat(jos ei vielä ole maksanut ja jos on velkaa jäljellä) sekä Sofian oikeudenkäyntikulut, kyllä noista miljoonista riittää. SEllaista uutista Seiskassa odottelemme!
Ja ennen kaikkea nämä yrittäjät saisivat maksunsa. Hienoa tosin että on nyt kakkoskoti Dubaissa. Jos on kirjoilla Dubaissa niin kuinka nuo verot menee?!? Alkavatko maksaa veronsa sinne?
Jonkinlaista vaurauden lisääntymistä siinä pakosti tapahtui kun Sofia 'rakastui' taas uudelleen. Tosin Stepu voi vedättää myös tyttistä, kun on niin in lovessa.
Sohvi sai uuden laukun ja kassillisen ruusuja Dubaissa.
On tosi kiva kun Sofialla on noin hyvä ystävä. Kaikilla ei eron jälkeen mene yhtä hyvin. Toivottavasti kumpikin löytää itselleen sopivan kumppanin.
Mutta Soffa haluaa lisää...lisäää.....laukkuja, meikkejä, hoitoja....
Voi Stefan parka, milloin silmäsi aukeavat?
Kyllä kai se on Sofiaakin painanut, jos poikaystävä on huolissaan ja asiat rempallaan. Ei se mitään uudellenrakastumista ole, jos ovat helpottuneita.
Tarviiko Sohva uuden laukun? Eikö takuu karvalaukku olekaan enää muodissa?
Roikkuu kiinni kuin ikiroudassa tuon tiedon varassa 😂kannattaako vaan olla ihan hiljaa kumminkin
Paljonko jää , kun vähennetään velat, verot ym.
No niin, jakakaahan nyt Stefanin saamat rahat, onko oikein laskimet ja taulukot käytössä.
Lisää tulee ja lisää menee, sellaista on liikemiesten elämä.
Eipä siinä paljon ole jakamista, ymmärrät varmaan itsekin, vaikkapa katsomalla protestilistaa.
Joka ei kerro onko maksettu vai ei, näkyy 6kk listalla maksetutkin.
Nytkö pienyrittäjät saa viimeinkin rahansa,veikkaan kyllä et ei 😢
Samaan aikaan Martina hyppii onnesta. Saako isommat elarit?
Saakohan Martina vihdoin rästiin jääneet elatusmaksut tililleen, tai varmaan on jo saanut kun on niin iloisen ja onnellisen oloinen.
Stefu ei varmasti maksa mitään ja se tuli ilmi rattisoikeudenkäynnissä. Stefulla ei ole tuloja ja tämä varmasti siksi, ettei tarvitse maksaa elatusmaksua.
Jo on tyhmä tuomari jos ei elatusmaksua määrää kun toinen ilmoittaa olevansa tuloton. Kukaan ei tämän jälkeen saa elatusapua. Lapsen elatus on suuri vastuu mikä menee myös perinnön edelle. Mikäli on koulutus, työhistoria ja mahdollisuus tehdä töitä, ei nollasopimusta saa. Tämä fakta.
.. perinnän edelle.
Suomessa asuu ihan oikeita miljonäärejä, jotka maksavat taksilaskunsa.
Thermoksella on näköjään kova kiire puhdistaa rahamiehen maine
ennalleen...mutta myös velat ovat hirmuiset.
Sinähän sen tiedät😂
Stefanin firmalla oli viimeisen tilinpäätöksen mukaan velkaa jotain reilut 5 miljoonaa euroa. Kassassa oli vaan tonni. Stefan pelaa velkavivulla. Toi on julkista tietoa. Kohtahan ilmestyy taas uudet luvut kaupparekisteriin. Tosin siinä ei vielä näy nämä "nettoamiset".
En usko, että "nettosi" 5 miljoonaa euroa. Netto tarkoittaa sitä summaa, mikä jää käteen kaikkien kulujen ja lyhennysten jälkeen.
Tratat sen kertovat.
Juuri näin Raili!
On pitänyt tehdä lähelle 9 miljoonan kaupat ja ei taida riittää, kun velkaa on 5.7 miljoonaa. Oliko 3.9 miljoonaa liikevaihto 2019 ja velkaa 5.7 miljoonaa.
Seiskan jutussa todetaan, että nettosi.
Mitä huikeeta tossa miehessä muka on,täys dorka elättää feikki sohvia jolla silikoodit liplattaa kun kävelee ja on muka niin rakastunut siihen ha ha haa.
Et ole äidinkielen opettajaa nähnytkään.
Silikonit liplattaa niinkuin puronpinta, voiko paremmin sanoa.😂😵
Eiks sua rakasta kukkaan. Voi voi.
Aikamoisia kauppoja pitää tehdä, jos nettoaa viisi miljoonaa riihituoretta?
Ostihan stefu turun seudulta yli 140 asuntoa kerralla joku hetki sitten,kyllä tollasilla nettoaa myydessä.
Eihän nuo ymmärrä liikeasioista mitään, kun napeilla pelaavat itse.
Liike-elämä on kovaa työntekoa. Siinä ei paljoa ehdi sekoilla.
Mutta ehkä tämä herra on poikkeus.
Yli vuoden sekoillut daaminsa kanssa. Jatkuvasti lomailemassa ja kännäämässä. Näköjään joillekin rahaa vaan tulee helpolla😂
Jos koko ego rakentuu rahalle, on kiire tuoda rahavirrat julkisuuteen.
Yksi milli Jensin velkoihin ja yrityksellä keväällä 5.7 miljoona plus kesän hurvittelu velat. Hyvä kuitenkin, että sai nyt asiat kuntoon.
Eihän velkojat noita rahoja nää,fakta
Niin varmaan.
Ja lehmät lentää.
Ei se nettonut mitään. Elää illuusiossa kun mitään ei ole jäljellä.
Hyvä jos nettosi,toivottavasti myös lyhentelee velkojaan.
Joo virtuaalirahalla jos kelpaa
Dubaissa voi laittaa yrityksen ja tilin niin, ettei tule Suomen verottajalle ikinä tietoon, eikä löydy. Pumppaisko oman firman kylmästi tyhjiin ja antaisi mennä konkkaan. Olisi helppoa rahaa.
Saattaa olla että hävisi maisemista bisneksineen hetkeksi. Vei likenevät rahat mukaan jäi velkojat nuolemaan näppejään.
Tämän parin olis turvallisin sekoilla vain kotimaassa. Dubaissa taksikuskit, portsarit ja poliisit tuskin on niin ymmärtäväisiä.
Ilmankos Sofia taas kiinnostui sekopäisestä retkusta, rahaa hetken törsättäväksi. Eikö sieltä alas tulla.
Hyvä Stefu, pystyy näköjään mihin vaan vaikka vanha harakka päättänyt piinata hamaan tappiin asti.
Therman on kova luu, ei varmaan ihan helppoa kun Aitolehti kiristää kaikella mahdollisella ja levittelee huhuja niin kuin alakoululainen...
Kunnioitan tyyppiä 👍
Toivottavasti Martina pääsee joskus katkeruudestaan ja antaa Stefanin elää rauhassa.
Samana päivä Martina hyppii ilosta
Aloittajalla on tainnut mennä netto ja brutto iloisesti sekaisin.