Olen opiskelija, haen työta mulla on iso kokemus mun alueessa, ja vuoden aikana he eivät vastanneet minulle kerran. Miksi?
Suomalaiset eivät vastaa hakemuksiin, miksi? (Voi olla koska olen venäläinen)
Anonyymi
4
315
Vastaukset
- Anonyymi
Työtä ei ole omille, ei sitä ole muillekaan. Onko se outoa?
- Anonyymi
Eipä ne juuri vastaile muillekaan. Eivät ehdi, viitsi, tai mikä lienee syynä.
- Anonyymi
Eikö Venäjän ihanuudesta löydy töitä? Kyllä Putovskin mukaan siellä kaikki paljon paremmin.
- Anonyymi
" Oʟᴇɴ ᴏᴘɪsᴋᴇʟɪᴊᴀ﹐ ʜᴀᴇɴ ᴛʏᴏ̈ᴛᴀ ᴍᴜʟʟᴀ ᴏɴ ɪsᴏ ᴋᴏᴋᴇᴍᴜs ᴍᴜɴ ᴀʟᴜᴇᴇssᴀ﹐ ᴊᴀ ᴠᴜᴏᴅᴇɴ ᴀɪᴋᴀɴᴀ ʜᴇ ᴇɪᴠᴀ̈ᴛ ᴠᴀsᴛᴀɴɴᴇᴇᴛ ᴍɪɴᴜʟʟᴇ ᴋᴇʀʀᴀɴ. Mɪᴋsɪ﹖"
Voit saada töitä jos panostat oikeinkirjoitukseen. Jaksatko edes itse lukea tekstiäsi. Tekstissä laskemani mukaan 6 virhettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732