Ovat kuitenkin samalla tavalla naapurimaita kuten Venäjä. Mutta vain Venäjä kokee Suomen asekaupat uhakseen.
Onko Suomi tosiaankin suunnittelemassa hyökkäystä Venäjälle?
Onko Suomi tosiaankin suunnittelemassa hyökkäystä Venäjälle?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eihän Suomessakaan juuri muut asiasta älähtele kuin persut ja kourallinen vanhojen änkyräkommunistien jälkeläisiä.
Johan nyt taas pomppas tuo pietarin trollin jutut.
Miksi Venjää vihaavat Natokiimaiset maat älähätisivät siitä kun Naton aseistusta lisätään Suomessa? Ei taida olla kaikki muumit laaksossa kun näin vähäjärkisen kysmyksen esitit.
Millainen sää siellä Pietarissa tänään?
Itävinkujen mukaanhan uhka kohdistuu Suomeen kaikista muista suunnista paitsi idästä, joten miksi ruotsalaiset, virolaiset ja norjalset eivät ole valittamassa puolustushankinnoistamme?
Oliko kommentti liian vaikea älyttäväksi? Natokiimaisia maita ei haittaa Natoaseiden rantautuminen Suomeen, joka on kytketty Natoon isäntämaasopimuksella. Vai, pitäisikö mielestäsi Ruotsin ja Viron pelätä Natoa, eikä Venäjää?
Koetahan päättää, kumpaa mieltä olet.
Ne ei uskalla äristä Suomelle, jolla on sentään kokemustakin tappelemisesta. Virolaisethan päästivät neukut ilman vastarintaa maahansa.