FSB ja historian vääristely

Koska suurimman osan tämän palstan jutuista kirjoittaa näköjään Pietarin trollipaja, niin puhutaanpa siitä, miten historiaa vääristellään venäjällä:
https://yle.fi/uutiset/3-11797228

Onneksi kirjoittaja on Suomessa, muuten olisi voinut "kadota".
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No ei kai se pöhveIi nyt sentään mikään Pietarin trollipaja ole, vaikka melkoisen määrän shittiä päivässä jaksaa suoltaakin.
Kyseessä lienee yksi ja sama henkilö.

Äänestä
  • Mie oon myös peräkammarin poikii. Ryzzää vihaan vaikken mittään kouluja oo käynö. Uskon kaikken mitä Ylen ja Sanoma herrat sannoo . Pelekkää pahhuutta tuolla ulukomailla , vasittenkin Vennäänmaalla on. Onneksi äitee keittää ruuat ja äijä kertoo elämän periaatteet niin ei pääse trolli yllättämään.
    Minä!

    Äänestä

No ei kai se pöhveIi nyt sentään mikään Pietarin trollipaja ole, vaikka melkoisen määrän shittiä päivässä jaksaa suoltaakin.
Kyseessä lienee yksi ja sama henkilö.

Äänestä
  • Kyllä ne pöhvelin tekstit tulee ihan kotimaisesta tollojen pajasta. Ilmeisesti niistä jotain maksetaan, ei kai tuota muuten kukaan viitsi.

    Äänestä

KGBeen perikunta kirjoittaa oman historiansa ja tuputtaa sitä muille myös näillä palstoilla.

Äänestä
  • PöhveIi on KGB: n marsalkka

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    PöhveIi on KGB: n marsalkka

    Palstan stallarit ovat edelleen uskollisesti KGB:n ja neuvostopropagandan asialla.

    Jatkuva mustamaalaus ja valehtelu kohdistuvat Suomen ja länsimaiden historiaan.

    NL seniileine johtajineen ja verilöylyineen on sankari. Jopa punikkienjoukkomurhat annetaan anteeksi, mutta ei hyväksytä Suomen hallituksen joukkoarmahduksia punakapinallisille.

    Äänestä

Ja palstan stallareita nyppii suunnattomasti kun heidän valeitaanoikoo tai torppaa faktatiedoin! Ei se sen kummempaa motivaatiota vaadi!

Äänestä

Venäjä/Neuvostoliitto/Venäjällä menneisyys muuttuu koko ajan niin kuin kaupunkien, vuoristojen ja jokien nimetkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska suurimman osan tämän palstan jutuista kirjoittaa näköjään Pietarin trollipaja, niin puhutaanpa siitä, miten historiaa vääristellään venäjällä:
https://yle.fi/uutiset/3-11797228

Onneksi kirjoittaja on Suomessa, muuten olisi voinut "kadota".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu