Onko Jumala siis erittäin...

kiinnostunut tavallisten ihmisten petipuuhista, vai pappeja ja muita jumalisia lähimmäisiäkö se niin kovin kiehtoo, muiden elämä?
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei, mutta Jahve-Jumala, Baal on, koska edustaa sellaista himokasta orgiajumalaa. Googlasin häjyyttäni näitä uskoviin liittyviä orgioita jumalan nimissä (joka siis todellisuudessa on saatana), ja alkoi tekemään niin häijyä, etten ensimmäistäkään linkitä tänne. Varsinkin se muutaman vuoden takainen juttu, jossa kerrottiin siepatun nuoria tyttöjä Vatikaanin poliisien ja diplomaattien orgioihin, oli silloin kun Räsänenkin kävi paavia tapaamassa. Liittyi erään kadonneen tytön etsintään, kun hänen luunsa löytyivät erään mafiosan haudasta Vatikaanin basilikasta. Taisi olla joku Orlando sukuniminen.

Äänestä
  • Tollanen pelottaa mua, sori....

    Äänestä

  • Ei kun sen nimi olikin Emmanuela Orlandi.

    <<Lattialuukun alta löytyi tuhansia ihmisen luita - nyt tutkitaan, onko jokin niistä Vatikaanissa kadonneen Emanuelan
    21.07.2019 klo 18:47
    Omainen toivoo, että joukossa olisi Vatikaanissa 80-luvulla kadonneen Emanuela Orlandin luut.<<

    Lähde: Iltalehti

    Katolisen kirkon manaaja: "Kadonnut koulutyttö siepattiin Vatikaanin orgioihin"

    Italialaisen Emanuela Orlandin katoamiseen on vuosien saatossa liitetty mm. mafia, KGB ja Vatikaanin pankki.

    Julkaistu: 22.05.2012 22:45

    <<<Katolisen papin isä Gabriel Amorthin mukaan Vatikaanissa saalistetaan nuoria tyttöjä seksiorgioihin.

    Katolisen kirkon johtava manaaja, 85-vuotias isä Gabriel Amorth väittää, että murhatun gangsterin haudasta löytyneet jäänteet kuuluvat kadonneelle koulutytölle Emanuela Orlandille.

    Eikä siinä vielä kaikki, Amorthin mukaan tyttö joutui kadottuaan Vatikaanin seksiorjaksi.

    Emanuela Orlandi, 15, katosi Vatikaanissa jäljettömiin vuonna 1983.<<

    Lähde: iltasanomat

    Tästä kaikki alkoi - on oikein virallisesti tiedotettu katolisen kirkon ja Vatikaanin sisältä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kiinnostunut tavallisten ihmisten petipuuhista, vai pappeja ja muita jumalisia lähimmäisiäkö se niin kovin kiehtoo, muiden elämä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu