Mitä persut tekee oikein, kun sinne loikkaa vihervasemmistosta

vähän väliä porukkaa, kuten Mikko Paunio joka edustaa demareiden älykkäintä osaa?

Varmaan se vetää kun persut on isänmaallinen puolue, eikä halua liikaa parantaa muun maailman asioita. Eikä persut halua tänne sosiaaliturvaperäistä maahanmuuttoa, kuten vihervasemmisto.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Persut on Suomen ja suomalaisten puolella, toisin kuin vihervasemmisto.

Äänestä

Persut saa voiman kansan syvistä riveistä. Isänmaallisuus ja yhteisten verovarojen oikein sijoitus/käyttö, julkisten palveluiden ja yhteisten luonnonvarojemme turvaus kiinnostaa laajasti. Eikä Suomesta haluta jotain turvatonta Beiruttia, Mogadishua, tai edes Tukholman ongelmalähiötä.

Äänestä

Järkevät demaritkaan ei halua lahjoittaa Suomen verovaroja etelän mafiosoille

Äänestä
  • Oletko varma, että ne kaikki kaksi järkeävä demaria ottaisivat elvytyslainaa vain itsellen? Kannustamatta välimerenmaita jatkamaa holtitonta taloudenpitoa?

    Äänestä

Intersektionaalinen feminismi karkoittaa järkeviä.

Äänestä

Tolkun puolue vetää tolkun ihmisiä.

Äänestä

Eihän demarit edusta kuin sitä omaa hörhöilyään. Koko joukko oikeita työtekijoiden edusmiehiä on siellä vain pakosta ja tossun alla. Jäljelle jäävät kisaavat demareissa sitten tasaväkisesti niistä vassareiden ja vihreiden äänistä. Mitään eroahan niillä ei varsinaisesti ole - vaikka noppaa heittäisi ketä niistä äänestää.

Ikävä että tavallisia duunareita on kusetettu demareissa jo ainakin kolmekymmentä vuotta. Kepulla on ne ladyjen sotebisnekset joita pitää ajaa ja Coccareilla sitten ne työntekijöiden palkat on nin kovat ettei mikään kannata enää Suomessa.

Äänestä

joku raja kuitenkin tottakait on tulijoita kun tietävät että työt loppuu.

Äänestä

persut tekee siinä oikein että kaikki vajakit siirtyvät sinne pois häiritsemästä Suomen asioita ja asioiden hoitoa. Oppositiosta kun ei voi muuta kuin huudella kitalaki punaisena.
Persut on kuin kärpäspaperi, kerää häiritsevät pörrääjät pois.

Äänestä
  • Kyllä vassaria viduttaa...heheheee.

    Äänestä

Kokoomus sai uuden islamia ”erillaisuutena” pitävän intersektionaalisen feministi suvakin riveihinsä takaisin!
Tämä ihan Pihalla oleva Ellun Kana on oiva esimerkki natseja kaikkialla näkevä islamilla aivopesty suvakki!
Ei sairas ahdasmielinen naisia sortava keskiaikaa elävä polittinen ideologia Islam ja siihen liittyvät yhtä sairaat ja ahdasmieliset kulttuurit ja niiden palvominen ole mitään ”erillaisuutta”!
Islam ja sen palvojat ja levittäjät, ovat kuin syöpä sivistyneessä, tasa-arvoisessa, demokraattisessa länsi-eurooppalaisessa yhteiskunnassa kuten Suomi!
Eikö totta!

Äänestä
  • Lisäisin vielä että persut kuuluvat myös tuohon syöpään sivistyneessä, tasa-arvoisessa, demokraattisessa länsi-eurooppalaisessa yhteiskunnassa kuten Suomi!

    Äänestä

Perussuomalaiset ajattelevat maan parasta. Tämä nykyinen käytäntö, että kaikki otetaan tänne, oli kysessä kuka tahansa - ei toimi. Jokainen järkevä ihminen tajuaa, että tulee taloudelliset resurssit vastaan.

Kanadalaistutkija Howard Duncan varoitti jo 2011 Ruotsin mallista maahanmuutossa. Duncanin mukaan Ruotsi on malliesimerkki epäonnistuneen politiikan maasta. Siellä maahanmuuttoasioita ohjaa moraalinen auttamisenhalu, joka johtaa helposti ongelmiin. Humanitaaristen arvojen sijaan pitäisi painottaa taloudellista hyötyä.

P.S. Sen toteamisella, että maahanmuuttajia käytetään palkkojen polkemiseen tai että radikaali islam on ongelma, ei ole mitään tekemistä rasismin kanssa. Todellisessa rasismissa on kyse siitä, että ihmisiä vainotaan ja haukutaan esim. erilaisen ihonvärin tai syntyperän vuoksi.

Äänestä

Kansa kyllä tajuaa, että suomi on saatava takaisin. Suomi ensin!!

Äänestä
  • Kansa kyllä tajuaa että persut on pidettävä poissa päätöksenteosta, oppositiossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kansa kyllä tajuaa että persut on pidettävä poissa päätöksenteosta, oppositiossa.

    Se on hyvä vaan, kun persuihin loikkaa lisää hämmentäjiä.
    Takaa hyvät naurut jatkossakin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kansa kyllä tajuaa että persut on pidettävä poissa päätöksenteosta, oppositiossa.

    Sitä ei teiltä kommareilta kysytä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on hyvä vaan, kun persuihin loikkaa lisää hämmentäjiä.
    Takaa hyvät naurut jatkossakin.

    Korkeasti koulutettua porukkaa tulee persuihin, demareihin jää pöljät.

    Äänestä

Vain SDP:n rohkea teko poisti hoitojonot kerta laakista.
Perheministeri Kiuru puuttui asiaan, ja muutti 3 kuukauden hoitotakuun 7 päiväksi. Jonotus loppui siihen ja nyt hoitoon pääsee ja on päästävä melkein vain ilmoittamalla tulostaan vastaanotolle.
Uudessa sotessa tilanne vain paranee. Yhdeltä luukulta saa silloin kaikki palvelut ja apteekkarien ansiotasokin on madallettu.

Kunpa Suomen kansa ymmärtäisi olla demareille kiitollinen tästä kaikesta. Antti Rinteen sanoin: Mehäiset eivät pörrää enää.

Jos kiirettä pidetään, niin tällä vaslikaudella ehditään vielä nostaa polttoaineen hinta nykyisestä maailman 6. kalleimmasta kaikkein kalleimmaksi, kun ohitetaan HongKong.
Joukkokulkuvälineiden yhteiskunnallistaminen onnistuu samoilla konsteilla kuin yksityisten terveysyritysten eli puretaan sopimukset korvauksetta. ja otetaan toimiluvat pois.
Perustuslakiasiantuntijat eivät yhteiskunnallistamista ilman korvausta vastusta, koska kyseessä on edistyksellinen toimi kaikkia taantumusvoimia vastaan.

Nauttikaa nyt STM:n kansliapäälikön, sd, järjestämästä Lapin lomailusta, jonka
THL:n taantumusvoimat yrittivät estää.
Kohottakaamme kolminkertainen uraa-huuto jalkojen tömistelyjen kera sekä maljat STM:n edistysmielisille voimille.

Äänestä
  • Ennen rajoitusten voimaan astumista on vielä mahdollisuus nauttia julkisista känneistä.
    Sen jälkeen voi vain yksityiskännätä omassa porukassa.

    Äänestä

Astuvatko SDP nyt perussuomalaisten varpaille vai onko vain kyse äänien kalastelusta ennen vaaleja?

"SDP:n kansanedustajat Eveliina Heinäluoma ja Mika Kari pitävät välttämättömänä, että seksuaalirikoksiin ja törkeisiin rikoksiin syyllistyneiden ulkomaalaisten maasta poistaminen toteutetaan tehokkaasti."

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/fde87273-08cb-4ab7-b53e-44071b7239b5

Äänestä

Halla-aho: Suomi takaisin EU:lle

Äänestä

Persujen kannalta on toisaalta ikävää, että Suvakit haistavat hillotolpan, jonka Persut voi tarjota, siitä on kyse, myyriä ovat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vähän väliä porukkaa, kuten Mikko Paunio joka edustaa demareiden älykkäintä osaa?

Varmaan se vetää kun persut on isänmaallinen puolue, eikä halua liikaa parantaa muun maailman asioita. Eikä persut halua tänne sosiaaliturvaperäistä maahanmuuttoa, kuten vihervasemmisto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu