Herra vapauta minut homouden kahleista.
Tiedän, että miesten välinen himo on syntiä.
Haluan päästä pahasta pois!
Aamen!
Homoudesta eroon
16
295
Vastaukset
- Anonyymi
Joka on homoksi syntynyt, ei voi miksikään muuttua. Se pitää vain hyväksyä ja elää kristittynä sellaisenaan.
- Anonyymi
> Joka on homoksi syntynyt, ei voi miksikään muuttua.
Millä perusteella?
Homous on vain vääristynyt seksuaalisuuden suuntaus. Jos ihminen haluaa, suunnan voi muuttaa. Muutos on mahdollinen mm. ymmärtämällä miksi asia ei ole hyvä. Vähän sama siis kuin miksi tupakointi ei ole hyvä, tai miksi ei ole hyvä yrittää syödä korvan kautta, vaikka korvakin on reikä päässä.
Huom. homoudella ei ole mitään tekemistä todellisen rakkauden kanssa. Ei ole väärin rakastaa. Raamattu kehotaa rakastamaan jopa vihollisia. Mutta, rakkaus ei ole sama kuin joku seksuaalinen teko tai himo.
- Anonyymi
Jeesus oli homo.
- Jeesus oli homo
Jeesuksen sanotaan kyllä rakastaneen Maria Magdaleenaa enemmän kuin ketään muuta.
Sotaan tarvittiin hyvän kokoinen armeija, miksi Jeesus keräsi miehiä mukaansa.
- Anonyymi
Näin myrkyllinen on kristillisyys. Iso-Veli valvoo kuten Orwellin klassikossa.
- Anonyymi
Orwellin kassit?! Mistä puhut, OK;n kasseista haaveliuia ei ole kielletty Raamatussa
nam! Avaaja kiihot..kiinnostuu
- Anonyymi
Kun tiedät sen olevan väärin sinun helppo karttaa sellaista.
Homous on aivoissa. Siitä ei pääse pois kuin tukahduttamalla halunsa ja itsesuggestiolla.
Paavali ei puhu homoista, vaan pyhäkköpojista, jotka antoivat maata itsensä.
Tuohon aikaan lähes kaikki miehet makasivat kaikkien kanssa. Ei kai kukaan sillä perusteella väitä jokaisen miehen olleen homo?- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Homous on aivoissa. Siitä ei pääse pois kuin tukahduttamalla halunsa ja itsesuggestiolla.
Paavali ei puhu homoista, vaan pyhäkköpojista, jotka antoivat maata itsensä.
Tuohon aikaan lähes kaikki miehet makasivat kaikkien kanssa. Ei kai kukaan sillä perusteella väitä jokaisen miehen olleen homo?Aloittajalle, sinulla saattaa olla testosteroni matalalla tasolla. Tämä voi aiheuttaa halua olla btm:nä eli 'naisena'. Haluat siis olla naitavana osapuolena. Kun saa testosteroni hoitoa tulee miehinen puoli esiin ja haluaa naida naista.
Urologille siis juttelemaan ja testaamaan hormonitasot.
Toki rukoillakin voi.
- Anonyymi
Miksi sinun pitäisi päästä etoon homoudesta? Homo voi elää normaalia elämää homona ja kristittynä. Persoonallisuuden muuttaminen on turmiollista aivoille ja terveydelle. Se tekee väkivaltaa minuudelle. Ole tyytyväinen siihen mitä olet, Siten voit elää onnellista elämää.
- Anonyymi
Koeta puhdistautua uskonnollisesta höpinästä, ala aktiivisesti muuttamaan ympäristösi mielipiteitä homoudesta, elä kuin ihminen, joka olet.
- Anonyymi
Olen Niko etsin poika kaveria olen 25
- Anonyymi
Asiat tärkeysjärjestykseen! Hankkiudu eroon uskonnosta ensiksi.
- Anonyymi
Syntiluettelot ovat saarnamiesten keksintöä. Yksi kristinuskon kieroutuma on juuri normeista poikkeavien syyllistäminen. Ei ole mitään mieltä menettää mielenterveyttään peläten jonkin mielikuvitusolennon vihaa.
- Anonyymi
Homous ei ole sairaus vaan normaali poikkeava erikoisuus. Kun hän sen hyväksyy itselleen voi elää onnelliksena ihmisenä. Suomen laki myös suojelee ja pitää sitä normaalina ja tasavertaisena kansalaisena.
- Anonyymi
Homous on hieno asia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1303797Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83039Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai322834Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122552Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322393- 401806
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611175"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For821099Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361070Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 761050