Suomi kiinni ja kuntavaalit pidettävä.

Niinkö Halla-Aho sanoo kuntavaalit on pidettävä ajallaan.
Ne ovat Suomen kannalta tärkein asia.
Korona etenee omalla tavallaan ja hellittää joskus
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

miksi odotella kuolemaa kun valtion pitää toimia

ei olla mikään lähi-itä

Äänestä
  • Oletko varma?

    Äänestä

Siitä ei maailma mihinkään muutu, vaikka vanhat kunnanhallitukset istuisivat jonkun kuukauden kauemmin, kunhan saadaan ensin tauti aisoihin. Persut nyt ei välitä kansasta yhtään mitään, sen nuo lausunnot osittivat.

Äänestä

Kyllä Kuntavaalit on pidettävä! Kansan äänen ja demokratian tulee voida vaikuttaa!

Äänestä

Kyllä kuntavaalit on pidettävä demokratian nimissä

Äänestä

Juu, ne voidaan pitää aivan hyvin hieman myöhemmin, kun tautitilanne on rauhoittunut. persut nyt pelkää, että kannatus voi laskea, jos vaaleja siirretään. Ei muuta kun lisää valeita pyttyyn, niin kyllä tyhmät äänestää myöhemminkin.

Äänestä

Perussuomalaisia voi kritisoida siitä, että heiltä puuttuu selkeä yhteiskunta- ja talouspoliittinen ohjelma. Nyt vallassa olevien puolueiden täysin sokea Suomea tuhoava islamisointi on kuitenkin huolestuttavaa ja käsittämätöntä. Säälittävintä on poliitikkojemme kehujen kerjääminen humanitaarisin perustein. Pitää olla ryhtiä tehdä maamme kannalta järkeviä päätöksiä. Humanitaaristen arvojen sijaan pitäisi painottaa taloudellista hyötyä.

Äänestä
  • Kuka vastaa vaalivirkailijoiden terveydestä niissä niskaan huotus-vasleissa? Ei ainakaan Höllä-Aho.

    Äänestä

Vaaleja on siirrettävä koska gallupit näyttää vääriä lukemia !

Äänestä
  • Gallupit ei vaikuta vaalien päivämäärään, vaan tautitilanne.
    Toki ymmärtää, että ennusteet vaikuttaa persujen vaali-intoon, mutta sen verta pitäisi löytyä niiltäkin järkeä, että kansalaisten terveys olisi pistettävä tärkeimmäksi asiaksi.

    Äänestä

Rouva pääministeri, toivon, että lopettaisitte syyllistämisen

Sanoo Vapaavuori

Äänestä

Hyvä niin, että perusilta menee äänestäjiä. Vaalit voisi pitää ihan hyvin syksylläkin, mikä kiire niillä on kriisin keskellä. Järki käteen.

Näette kuinka tyhmää lajiketta nämä persut ovat ja toivottavaa olisi, että he katoaisivat maailman kartalta mahdollisimman pian.

Hehän ovat trolleja, mustaamaalaajia, , ilman mitään suunnitelmaa ja osaamista joutavat siis vaikka afrikkaan savimajoihin asumaan ja paluuta ei heillä ole.

Kun katsoo näitä persuja heillä ei ole suuntaa, visiota eikä muutakaan osaamista, pelkkiä suun pieksäjiä ilman mitään osaamista.

hehän ovat viemässä suomea tuhoon, unkarin mallin mukaisesti ja se ei tiedä hyvää, joten jätä äänestämästä näin epävakaita ihmisiä.

Äänestä

Ihan sama. En aio osallistua enään tämän kansakunna olojen kurjistamiseen äänestämällä.

Poliittinen eliitti kerää äänet ja toteuttaa omaa itsekästä visiotaan maan edusta piittaamatta. Hyvin kusettaneet tähän asti minutkin mukaan äänestämään. Ja joka kerta tuli aiheutettua vain tuhoa. Siitä huolimatta että puolue vaihtui joka kerta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niinkö Halla-Aho sanoo kuntavaalit on pidettävä ajallaan.
Ne ovat Suomen kannalta tärkein asia.
Korona etenee omalla tavallaan ja hellittää joskus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu