Miksi lääketehtaita ei pakoteta tuottamaan enemmän rokotteita ? Poikkeustilalailla.
Rokotepula ihmetyttää
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Amerikassa on kuollut enemmän ihmisiä kuin 1 ja 2 maailmansodissa ja Vietnamin sodassa yhteensä.
Olisi jo aika julistaa sotatila.
Sodan aikana tehtaat pakotettiin tuottamaan aseita.
mitäs jos ne pakotta sinua vääntämä kaksi kerta enemmän lanta kuin tavallisesti väännät?
Suomessa siirrytään ensimmäisenä EU:ssa ja maailman mittakaavassakin ihan kärjessä terveydenhoidossa pakottamiseen.
Dialektisen tieteen tutkimustulosten mukaan vain pakottamalla saadaan porvarillisesti ajattelevista parhaimmat tuotokset.
Esim. Pohjois Koreassa on tiukka pakottamiskulttuuri ja sieltä ei ole raportoitu yhtään koronakuolemaa toisin kuin kapitalistisista, riistoon perustuvista terveysjärjestelmistä.
Perheministeri Krista Kiuru saa vain kepillä laadukkaan terveydenhuollon, joten keppi otetaan käyttöön heti alussa.
Tarvittaessa voidaan harkita jopa uudelleenkasvatusleirejä, jonne esim. porvarillisesti ajattelevien lääkäreiden ja apteekkarien olisi pakko mennä muutamaksi vuodeksi opettelemaan luokkanöyryyttä, koska yhteiskunta on maksanut heidän koulutuksensa.
Kuinka sitä kapasiteettia kasvatetaan?
Rakennetaan uusia tehtaita. Kuinka kauan se kestää?