Me maksamme eniten veroja maailmassa. Sillä rahalla pitää myös saada rokotus ennen muita.
Jos se ei käy, niin lasketaan verot vastaamaan palveluita.
Ei kannata jäädä odottamaan rokotuksia EU:n jonossa koska Marinin nöyryyden takia saamme niitä viimeisenä.
Verorahoja on kerätty niin ettei paskalle taivu. Käyttäkää ne oikein!
Jos se ei käy, niin lasketaan verot vastaamaan palveluita.
Ei kannata jäädä odottamaan rokotuksia EU:n jonossa koska Marinin nöyryyden takia saamme niitä viimeisenä.
Verorahoja on kerätty niin ettei paskalle taivu. Käyttäkää ne oikein!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomalaisten osaksi on tullut korvausten maksaminen,Neuvostoliitolle jouduttiin maksamaan sotakorvaukset eikä Stalinin vahtikoirat (liittoutuneet) pyrkineet estämään hyökkääjän vaatimuksia.
Jokaisen sukupolven kontolle esitetään vain korvausvelvollisuutta, miksi näin pienen kansan olemassa olosta on maksettava ulkopuolisille.
Rokotteita saadaan mitä EU:n eliitti sallii antaa, pitäisikö siitäkin olla kiitollisia.
Meidän pitäisi olla maailman kärkeä rokotettujen joukossa. Hallitus ei käytä verorahoja oikein.
ollaanko nyt maailman onnellisin kansa...häh?
Ei mutta ehkä hölmöin. Rokotuksia ei saatu ajoissa ja Ryypppyravintoloille jaellan rahaa aivan kuin Suomi pysyisi ryyppäämällä maailman kartalla. Sillä lailla se menetys maailmalal taataan ja pidetään Suomi pinnalla.
https://yle.fi/uutiset/3-11815707
Päälle tulee sitten noiden puljuje asiakkaiden terveydellisten kustannuksien seuraukset päälle. Onkohan tuo nyt ihan oikea tukikohde:
https://thl.fi/fi/web/alkoholi-tupakka-ja-riippuvuudet/alkoholi/alkoholihaitat/alkoholinkayton-haitat-muille-kuin-kayttajille
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jussimakipelto/255571-alkoholin-taloudelliset-vaikutukset-valtiolle-ja-yhteiskunnalle/
Tuollassee holväytellää kyllä ja rahaa löytyy ,mutta perusturvaan ei:
https://ihmisoikeusliitto.fi/riittava-toimeentulo-on-ihmisoikeus-perusturvan-tasoa-on-nostettava/