Älä noudata evoluutiota

Anonyymi

Älä alennu evoluution pelinappulaksi. Älä anna evoluution kehittämien sairaiden vaistojen viedä itseäsi, rikoksiin, ylipainoisuuteen, ryöstämään kioskia äläkä mihinkään muuhunkaan, mitä evoluutio aiheuttaa.

Unohda evoluution julmuus, jatkuvat kilpailu, kyynärpäillä eteenpäin meno. Lue Raamattua ja opi elämään hyvänä ihmisenä.

Evoluutioon opettavat kirjat tulisi poistaa kouluista ja korvata ne opettavalisilla kristillisillä tarinoilla, joissa kerrotaan miten saa rangaistuksen jos varastaa ja hyvän mielen jos palauttaa varastetun tavaran takaisin omistajalleen. Raamatun tarinatkin ovat hyviä, opettavaisia tarinoita.

11

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, älä alistu evoluution pelinappulaksi. Anna putkimiehen nussia vaimoasi... jos siitä syntyy putkimiehen näköinen lapsi niin kyse ei ole evoluutiosta vaan siitä, että jumala halusi luoda SINUN lapsesta putkimiehen näköisen.

      • Anonyymi

        Putkimies on rehellinen ammatti. Mutta onko evoluution opettaja rehellinen ammatti? Kun päivittäin saa lukea, mitä kaikkea evoluutio saa aikaiseksi, kyllä sitä jo terve ihminen alkaa harkitsemaan sille parempaa ja toimivampaa vaihtoehtoa.


    • Anonyymi

      Ja tämähän on parodiaa kretuista...?

      • Anonyymi

        Ei, kyllä tämä on ihan kognitiivista pinnistelyä vaatinut tosissaan tehty avaus.


    • Anonyymi

      Älä noudata uskontoa. Älä anna saarnaajan "rakastaa" tytärtäsi äläkä lypsää sinulta viimeisiä ropojasi uutta autoaan varten äläkä johdattaa sinua mukanansa helvettiin.

      • Anonyymi

        Jos Herra siunaa Sanansa julistajan yksityislentokoneella, niin sitä ei pitäisi evoluutio-ateistin kadehtia, sillä kadehtiminen on synti.


    • Anonyymi

      Itse luin evoluutiosta ja luonnonvalinnasta tuli heti hirveä hinku ryöstää lähikioski varokaa uskovaiset siskot ja veljet tuota harhaoppia saatana voi asettua teihinkin harhaopin mukana .

    • Anonyymi

      Minuunkin asettui saatana kun luin evoluutio-oppia hakkasin seuraavan yön päätäni lattiaan ja toistelin vain kuinka idiootti olen ollut koko ikäni uskoni kanssa.

      Onneksi uskonsisaret ja veljet tuli apuun vei vanhimmiston puhuteltavaksi ja maksettuani kymmenykset hoitivat minut taas terveeksi kertoessaan kuinka ihanan perisyntinen syyllinen ja huono ihminen olen ...tätä masentuneisuuden tunnetta olenkin kaivannut se on varmaankin se pyhähenki onneksi sain sen takaisin.

      Ikinä en avaa enään muuta kirjaa kuin raamattu ja senkin tarinat saa selvittää minulle uusi saarbamiehemme vanha potkaistiin SRK toimesta ulos kun siihen meni saatana ja alkoi homostella seurakunnan miesten kanssa olikohan lukenut evoa

      • Anonyymi

        You are a good man.

        "kertoessaan kuinka ihanan perisyntinen syyllinen ja huono ihminen olen "

        Good man always knows his limitations.


    • Anonyymi

      >Älä noudata evoluutiota<

      Olikohan tämä aloitus jokin vitsi? Eihän evoluutio ole mikään elämänohje. Evoluutio on luonnonilmiö!

      >Älä anna evoluution kehittämien sairaiden vaistojen viedä itseäsi, rikoksiin, ylipainoisuuteen, ryöstämään kioskia äläkä mihinkään muuhunkaan, mitä evoluutio aiheuttaa.<

      Aloittajan mielestä evoluutio aiheuttaa kaiken mahdollisen pahan, mitä maailmassa tapahtuu. Eiköhän noistakin suurin osa johdu ihmisten ahneudesta ja itsekkyydestä. Onkohan sekin, että ihmisiä kuolee maanjäristyksessä, seurausta evoluutiosta? Evoluutio on kuitenkin ilmeisesti "kehittänyt" myös empatian ja myötätunnon.

      >Unohda evoluution julmuus, jatkuvat kilpailu, kyynärpäillä eteenpäin meno. Lue Raamattua ja opi elämään hyvänä ihmisenä.<

      Ei evoluutio tarkoita samaa kuin julmuus, kilpailu tai taistelua. Onko ehkä julmuutta, jos leijona tappaa gasellin? Onko myös julmuutta, jos leijonan poikaset kuolevat nälkään, kun äiskä rupesi moralisoimaan eikä hankkinut ruokaa lapsilleen? (Huonosti on oletettu Jumala luonut "luomakunnan".)

      >Evoluutioon opettavat kirjat tulisi poistaa kouluista ja korvata ne opettavalisilla kristillisillä tarinoilla, joissa kerrotaan miten saa rangaistuksen jos varastaa ja hyvän mielen jos palauttaa varastetun tavaran takaisin omistajalleen. Raamatun tarinatkin ovat hyviä, opettavaisia tarinoita.<

      Ehkä aloitus todella oli trolli...

      • Anonyymi

        Unohdin tuossa äsken mainita, että leijonathan olivat alunperin kasvissyöjiä. Mutta sitten ihminen teki syntiä ja kaikkien muidenkin eläinten piti heti ruveta tekemään syntiä eli esim. syömään toisia eläimiä raa'asti niitä tappaen. Huh miten moraalitonta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      444
      3019
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      137
      2255
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      132
      2073
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1325
    5. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      208
      1324
    6. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1253
    7. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      28
      1218
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1056
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      56
      1031
    10. Ootko miettiny koskaan

      Et oot jonkun mielestä ihanista ihanin ❤️
      Ikävä
      37
      785
    Aihe