lupasi jo ajat sitten, että rajat suljetaan ilman testiä tai testitodistusta. Rajat vuotavat edelleen, eikä pakotteista ole tietoakaan.
Miten voi tälläiseen johtajaan luottaa?
Miten voi tälläiseen johtajaan luottaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin kauan, kun rajat on auki on turha sulkea muita toimintoja, rajojen läpi tauti leviää ja tuo uusia muunnoksia tullessaan.
Miksi suuri diktaattorimme ei toimi!
Asia kerrallaan.
Nyt on lasten harrastuskokoontumisten täyskiellon läpivienti menossa, mutta se teettää työtä, koska Avi antaisi alle kymmenen lapsen kokoontua harrastuksiinsa, jos lapset huolehtivat turvavälleistä. Kunhan STM saa Aviin kuriin, sitten siirrytään ehkä aikuisiin jne.
Pääministerin kanslia tiedottaa, mitä ihmisten tulee tietää koronasta ja sen leviämisestä.
On ikävää, että rajoilla ei testata, mutta kapasiteetti ei riitä ja testaus on lisäksi rokotusta huomattavasti kalliimpaa, n. 200 euroa/testi.
Lasten hatrrastustoiminnan rajoittaminen ilmaista.
Nyt on vuosi ollut aikaa laittaa rajat kuntoon.
Tämä hallitus on täysin toimintakyvytön, joka vain lupailee selvittää asioita,ilman todellisia tekoja.