Perustuslailla ja pykäläviidakolla tulee pyyhkiä persettä.
Ja tehdä ne toimenpiteet, jotka estävät uhkaavan vaaran, eikä nyplätä ja
suljata pykäläviidakon kanssa. PISTE
Ja tehdä ne toimenpiteet, jotka estävät uhkaavan vaaran, eikä nyplätä ja
suljata pykäläviidakon kanssa. PISTE
Vastaukset 5
Vanhimmat
Paljon vähemmän olisi kärsimystä, sairautta ja kuolleita Suomessa tällä hetkellä jos hallitus olisi hoitanut tehtävänsä heti muunnosviruksen ensiaskeleiden tullessa tietoon HETI PAKKOTESTIT JA RAJOILLE SULUT.
SE kyllä tiedettiin heti että on tarttuvampi ja mahd.vaarallisempikin... SIITÄ TIEDOTETTIIN KYLLÄ.
Nyt kun paskat on hallituksella housuissa niin kansalaisia pyydetään apuun, laitetaan sulkuja, estetään yrittämistä ja puhutaan ulkonaliikkumisen mahd.rajoittamisestä.
KUINKA HALLITUS KEHTAAKIN VAATIA MEILTÄ TOIMIA KUN ITSE OLISIVAT VOINEET ESTÄÄ TÄMÄN KAIKEN OMILLA TEOILLAAN.
Poliittinen ohjaus Koronan hoidossa on näköjään pelkkää politikointia.
Lisäksi tapellaan tiedottamisesta. Silloin kun on positiivista tiedottamista, niin
hallitus haluaa pisteet itselleen.
Kun taas on negatiivista tiedottamista, niin hallitus sysää vastuun THL:lle
Halöitus omn mennyt yritystuen maksu edellä ja tehnyt yrittäjistä tukimiljonäärejä. Terveys on sivuutettu tukien kustannuksella. Ahneet virlamiehet sekoilevat AVI jakaa rahaa viruslingoille.
Ministeri KIURU toteaa STT tiedotteessa.... Tästä korona tilanteesta on useita viikkoja varoiteltu ......
Ministeri OHISALO taas sanoo että tilanne ennakoidaan tilanteen pahenemisen vuoksi....
Ministeri SAARIKKO samassa yhteydessä... Hallitus voi suojella suomalaisia ottamalla
rajoituksiaa käyttöön, mutta viime kädessä toinen toistaan rajoituksia noudattaen.....
Pääministerin MARIN sanomiset että toimitaan siten että terveydenhuollon kantokyky
säilyy....
EIKÖ NÄITÄ NYT OLE SAATU LUKEA JO YLI VUOSI JA JOULUSTAKIN ON MENNYT YLI 2 KUUKAUTTA...KOHTA 3 JA EDELLEEN HALLITUS ON LÄHTÖKUOPISSA SANOMISINEEN, TEOT OLISI PITÄNYT TEHDÄ KUN MUUNTOVIRUS TULI JA TODETTIIN TULLEEN. TUOLLOIN JOULUN JÄLKEEN HALLITUSTA OPPOSITIOSTA JA KANSASTA PÄIN VAROITELTIIN VOIMAKKAASTI.... T O I M I K A A , R A J O J A K I I N N I,
P A K K O T E S T A U K S I A !!!!!
ELI TAAS OLISI PITÄNYT KUUNNELLA JA OTTAA OPPIA VIISAAMMILTA.
HALLITUKSEN TOIMETTOMUUS, SAAMATTOMUUS SEKÄ ITSEPÄISYYS NÄKYY NYT TARTUNTA LUVUISSA SUORAAN.
Myös silloin, kun poljetaan ihmisoikeuksia ja luodaan diktatuuri, voidaan pyyhkiä perustuslailla persettä.
Juridisesti molemmat ovat samoja asioita. Diktatuurie ei ole koskaan perustetu ilman hyvää syytä.