Kohta on Suomessa tuhat koronatapausta päivässä. Sitä se kiukkuilu ja tietämättömyys tietää.
Onnea Sanna!
Anonyymi
2650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
En nyt kaikkea kaataisi hänen niskaan. Koko hallitus on sekoillut ja asiantuntijat olleet ainakin 56 erimieltä. Ja jokainen selittää suuvaahdosa jotta ei meidän toimintaa voi häiritä/ rajoittaa. Ja kasvosuojia ei voida määrätä pakolliseksi. Jokin pilkku,itsemääräminen on oikeus,tai jokin muu typerä juttu joka estää sen. Ja missä on kaksi naista siellä on kolme mielipidettä.
Esimerkki suojainen puutteesta. Linjuri Helsinki- Salo. Yhdellä matkustajalla ei ollut suojainta. Vain kymmenen sai tartunnan jotka ehkä tartutttivat vielä 30 lisää. Ja tartunta oli tätä Afrikan muutosta. Joten jos olisi yksin Sannan päätettävissä,uskoisin jotta olisi suojainpakko. Mutta ei on kaiken maailman esteitä sille. Kuitenkin muualla maailmassa se on onnistunut. Meillä Nämä pilkunnussijat estävät sen.
Se afrikkalainen muunnos ei olisi koskaan saapunut tänne, jos Marin olisi saanut aikaan pakolliset testit rajoilla. Vuosi oli naisella aikaa muuttaa lakeja, joita hän nyt syyttää tilanteesta.
Ei voinut ottaa testejä jos joku kieltäytyi. Oli taas joku kärpäsenpaska paperissa. Kun lukitarkemmin niin siinnä luki jotta ei missään Herran nimessä voi noin tehdä jotta olisi pakollinen. Sitän selitettiin monilta tahoilta jotta sen on vähintään loukkaus ihmisarvoa vastaan. Yks paskanhailee vaikka suomalaisista kuolisipuolet. Sen laki ja asetukset.
Niin Sanna voisi kysyä neuvoa itseään viisaammilta, niitä kyllä on.
Marin etsii aina syyllistä muualta, vaikka katsomalla peiliin, löytyisi syyllinen läheltä.
Onhan niitä. Jokainen selittää ja on omasta mielestään oikessa. Onhan hallituksessakin toistamieltä olevia. Jotta näin ei saa tehdä.
Hänhän olevinaan "johtaa" hallitusta, on siis vastuussa ministeteiden tekemisistä
Oksettaa, kun näkee ne paskaa puhuvat naiset, heti tv kiinni.
On siellä jokunen äijäkin hallituksessa
ministerinä jotta ei se ole vain neitokaisten
johtama hallitus. Yritetään pitää yllä
tasa-arvoperiaatetta, joka ei ole ihan
päivänselvä Perussuomalaisille, sovinis-
teja kun tuppaavat olemaan varsinkin
Teuvo Hakkarainen tuppaa olemaan
sovinisti.
Pidetään nyt Marin pestissään ei päästetä
Kokoomusta ja Perussuomalaisia takaisin
hallitusvastuuseen, vuodet 2015-2019
olivat jo tarpeeksi karmeata seurattavaa
kun Juha Sipilä (Kesk), Petteri Orpo (Kok)
ja Jari Lindström (Ps / Sin) sähelsivät oikein
huolella hallitusvastuussa ollessaan.
Kokoomuksesta ja Perussuomalaisista
ei ole hoitamaan valtiollisia ja kunnallisia
asioita. Täysi härdelli päällä kun Kokoomus
ja Perussuomalaiset päästetään päättämään
asioista.
Juuri kokoomus ja persut pitävät Suomen rattaat pyörimässä. Tulee mannaa demareille, kepulaisille ja maahanmuuttajille ihan tosta vaan tekemättä mitään. Korkeintaan jiku lippu lappu pitää täyttää.
Eivät nuo tehneet näin suurta velkaa, vaikka verorahaa kepulle tahkosivat.
Ruotsin telkkarissa oli juttu Tukholman koulujen viirustilanteesta. Koulupojilta kysyttiin, että mites etäisyydet pidetään ja kädet pestään. Pojat sanoi, että otetaan vähän rennommin, kun yli puolet luokasta on jo sairastanut koronan.
Näin naapurissa. Immuniteettia pukkaa.
Olihan se suuri virhe Keskustalta laittaa Rinne pois. Ei Marinista ole hoitaan näin isoja asioita. Hän ei tiedä, saati ymmärrä. Joku vähäpätösempi ministerin virka, ja opettelis sieltä. Kannatus putoo kesään roimasti Sdp,ltä.
Kulmuni ajojahti Rinteen poispotkimisesta, mutta saipa omaan nilkkaan.
Kelpaisi sihteeriksi, kun osaa jopa paperista lukea.
Siis sanna.
Antti Rinteen kömpelö kommentointi
Postia kohtaan rysäytti hallituksen
päin männikköä kovalla kyydillä. Siksi
Antti Rinteen piti kesken kauden luopua
pääministerin pestistään. Ei ollut Antillakaan
fiilikset korkealla siirryttyään takava-
semmalle. Rinteen hallitus oli "paska homma,
mutta tulipahan tehtyä".
Pikkuasian takia menetettiin Rinne ja tilalle tuli tällaista. Mutta onneksi ei ole enää kulmunen mukana.
Olisi kannattanut perustaa se koronanyrkki mitä harmaa keski-iän ylittänyt mies ehdotti. Mutta silloin ei olisi päässyt Vogueen eikä Time-lehden sata vaikuttajaa listalle. Ja Kotilieteen.
Entä Playboyhin?
Heh, jos Sanna Marin olis päässyt
Playboy- taikka Hustler-lehteen
nakuilemaan tisseineen tuheroineen
päivineen niin olis ollut heteroäijille
runkkumateriaalia kerrakseen. 😉
Olis vaan Gestapo vartioimassa
Stadin gartsoja niin pysyis perseilijät
poissa katukuvasta levittämästä lisää koronaa,
vaan kun Helsingissä ollaan tätä nykyä niin
perin löyhiä monessa asiassa että ihan kurin
ja järjestyksen kannattajia puistattaa moinen
leväperäinen asenneilmapiiri nykyään Helsingissä.
Sitten tulee pakkotoimenpiteenä ravintoloiden
sulkemiset ja ulkonaliikkumiskielto, monella
menee arki ihan päälaelleen kun ei voi ystävien
kanssa sopia 3 viikkoon tapaamisia eikä voi
mennä mihinkään sakkojen uhalla, joutuu jäämään
kotiin pyörittelemään peukaloita ja tv:stä katsomaan jonninjoutavaa viihdettä ja koronauutisia. Nälkäkin
alkaa kurnia jos ei edes noutopizzaa saa Woltin/Foodoran kautta jos ruokalähetitkin lomautetaan. Päätä alkaa
särkemään ja Buranan voimalla lepäillen jaksaa tunnista toiseen, pitää ruveta jumppaamaan kotosalla kun kuntosalit ovat kiinni eikä pääse edes uimaan uimahallin ja yleiset saunatkin ovat kiinni ei pääse Harjutorin ja Arlan saunaan puulämmitteisiin löylyihin vakkariasiakkaat Helsingissä.
Lopuksi sanon: HAISTA VITTU KOMMARIKIINA,
DILLEDONG MAA KOKO KIINA 1.10.1949 LÄHTIEN.
Nyt se hallitus MIETTII uusia rajoituksia, voi pyhä sylvi tätä touhua. Vaihtakaa nyt kiireesti pois tämä nuoriso sieltä haliituksesta, osaavat henkilöt tilalle. Kaikki käy vähän hitaalla.
Hallituksen lisäksi siellä on muitakin jotka työntävät lusikkansa soppaan. THL AVI ASINTUNTIJOITA . Jotka ovat monta mieltä.TUOMAREITA joillain useita syitä. Sairaanhoitopiirit. Ja lukematon määrä muita. Jotka jokainen on oikessa omasta mielestään. Joten ammattihenkilö joilla on vähintään 100 000 oikeaa mielipidettä.
Miten Porissa tosta kukaan ottaa selvää?
Idiootit ihmiset sitä toisilleen levittävät, ei hallitus.