Vieläkö rastat ja afrot ärsyttävät?

Vuosien varrella ihmisiä ovat ärsyttäneet maahanmuuttajien hieman äänekkäämpi keskustelutapa, lastenvaunut ja erilaiset kampaukset. Vieläkö nämä ovat hyviä syitä vastustaa maahanmuuttoa, vai onko ilmennyt uusia, parempia syitä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ärsyttää paskatukat.
Terv. Vaalea arjalainen.

Äänestä

Kylläpäs mamuttajasuvakki yrittää olla niin alentavan nokkela että! 😉

Siis etkö muka millään keksi parempia syitä? Voisin luetella niitä kymmeniä, mutta en viitsi tuhlata aikaa ja vaivaa tuollaisen vasuritrollin provoiluun...

Äänestä

Näistä on pysytävä ja kaukana, kun tiiämme millä valtausaiken suomeamme täyttävät

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vuosien varrella ihmisiä ovat ärsyttäneet maahanmuuttajien hieman äänekkäämpi keskustelutapa, lastenvaunut ja erilaiset kampaukset. Vieläkö nämä ovat hyviä syitä vastustaa maahanmuuttoa, vai onko ilmennyt uusia, parempia syitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu