Vihreät maailman tuhoajat.

Miksi te vihervasurit ette vaadi lentoliikenteelle samoja rajoituksia kuin autoilulle. Ai niin, sehän osuisi teidän nilkkaan. Ette pääsisi enää ulkomaille kuin pyörällä, junalla tai soutaen/purjeveneellä, joten sen vuoksihan se ei ole teidän agendalla.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

me odotetaan että trumpista tulee tänään presidentti niin kuin te lupasitte

Äänestä

Ensinnäkään Vihreät ei päätä rajoituksista autoille saati lentokoneille.

Olet siis pihalla jo lähtökohdissa.

Lentokoneet ei nyt lennä. Autoilua ohjaa nyt autoteollisuus joka on huomannut, että rahaa tehdään tällä tekniikalla.

Kysymyksesi on yhtä tyhmä kuin jos kysyisin:

Miksi Persut haluaa Suomeen lisää maahanmuuttajia?

Äänestä
  • """me odotetaan että trumpista tulee tänään presidentti niin kuin te lupasitte"""
    Asiayhteys?


    Joo minäkin odotan että Dacia tulee myyntiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi te vihervasurit ette vaadi lentoliikenteelle samoja rajoituksia kuin autoilulle. Ai niin, sehän osuisi teidän nilkkaan. Ette pääsisi enää ulkomaille kuin pyörällä, junalla tai soutaen/purjeveneellä, joten sen vuoksihan se ei ole teidän agendalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu