Äänestäminen runnotaan väkipakolla

läpi mutta ei vanhusten asioita eikä sairaanhoitajien palkkoja tai korona tilannetta!!!!

Jos yhtä rivakasti hoidettaisiin heitteillä olevien vanhusten asioita ja annettaisiin sairaanhoitajille lisää palkkaa ym kaikki olisi hoidossa, mutta ei.

Äänestäminen on pakko hoituu, muista viis.

En äänestä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samoin massa-työttömyyttä ei ole haluttu hoitaa ,
vaan se on ollut ilmiönä jo 1990-2021.... - Miksi ihmisiä pidetään työttöminä?
Miksi hyvää työvoimaa tuhlataan?

Äänestä
  • Siksi että on yvä kohde syyllistää ihmisiä, ja tarvittaessa pkottaa ilmaiseen työhön karenssin avulla. Täm joukko on hyväksikäytettävää sakkia.

    Äänestä

Olen samaa mieltä!
Samaa voisi sanoa kyllä koronastakin eli kaikki mahdollinen ja mahdoton 😜 tehdään vaikka sitten jättimäisellä velalla muista seurauksista välittämättä, mutta mitenkäs mahtaa olla silloin kun olisi hoidettavissa oleva syöpä, avh, psyykkinen tai fyysinen trauma tms?
Rahaa kyllä olisi, mutta mihin se halutaan kohdentaa, siinäpä se!

Lajijasuris

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

läpi mutta ei vanhusten asioita eikä sairaanhoitajien palkkoja tai korona tilannetta!!!!

Jos yhtä rivakasti hoidettaisiin heitteillä olevien vanhusten asioita ja annettaisiin sairaanhoitajille lisää palkkaa ym kaikki olisi hoidossa, mutta ei.

Äänestäminen on pakko hoituu, muista viis.

En äänestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu