Nyt Persuja potuttaa!

Espoossa Persunmäessä putkirikko ja kaikki vesi on keitettävä sunnuntaihin saakka, puhdasta vettä ei siis sinne saada ennen sunnuntaita. Ei ihme että asiasta tiedotettiin niin tv:ssä kuin radiossakin, yleensä ei putkirikoista anneta vaaratiedotetta.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä persut puhtaalla vedellä muka tekisikään....ei mitään. Viinaa ne vaan kittaa, ainakin rivipersut. Halla-ahosta en tiedä mitään.

Äänestä

Tiedotettiinko kaikia persuja?

Äänestä
  • Luulisin koska tiedote tuli sekä tv:ssä että radiokanavilla, myös kaupallisilla jota persut katsoo ja kuuntelee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luulisin koska tiedote tuli sekä tv:ssä että radiokanavilla, myös kaupallisilla jota persut katsoo ja kuuntelee.

    Persuilla on YLE ikuisesti boikotissa, koska YLE kertoo faktoja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persuilla on YLE ikuisesti boikotissa, koska YLE kertoo faktoja.

    Liioitteluksi menee tuo tiedottaminen, kyse on kuitenkin hyvin pienestä alueesta jota asia koskee.
    Nyt terrorisoidaan koko suomea lähes kaikilla tv-kanavilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Espoossa Persunmäessä putkirikko ja kaikki vesi on keitettävä sunnuntaihin saakka, puhdasta vettä ei siis sinne saada ennen sunnuntaita. Ei ihme että asiasta tiedotettiin niin tv:ssä kuin radiossakin, yleensä ei putkirikoista anneta vaaratiedotetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu