Hopeahääpäivä "mamun" kanssa

25 onnellista vuotta ensi tiistaina, eikä yhtään tylsää päivää. Emme ole mitenkään varakkaita, tavallisia työssäkäyviä ihmisiä, ja kahden lapsen vanhempia. Poikamme kävi RUKn Panssarikoulun Parolassa, nyt yliopistossa Jyväskylässä. Tytär pyrkii lääkikseen. Ihonväri heillä on molemmilla tumma, isänsä peruja, jos se jotakuta häiritsee, kaikin mokomin.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mullakin on oma mamu, vaikkakin vain 7 vuotta, kähärätukkainnen pikku pörriäinen, etten paremmin sanoisi. Mitään vikaa suomalaisissa ei sinänsä ole tietenkään, näin vain aikanaan kävi. Sitä vaan rakastuu, en tiedä miten.

Äänestä

Yhteiskunta kehittyy ja rasistirassukat jää lopulta tappiolle kuin Suomen viestijoukkue

Äänestä

Öh?
Ketä normaali elämä häiritsisi? Ehkä jotakin vihervassaria häiritsee jos ette ole samaa sukupuolta.
Mikä oli aloituksen idea?

Äänestä

Ei kai kukaan ole rakastumista vastustanut.
Vaan kyse on elintasosiirtolaisten aiheuttamista kustannuksista, jossa elätetään veronmaksajien rahoilla aina vain kasvavaa joukkoa sosiaaliturvalla.

Äänestä

kohta olemme mulatti kansa

Äänestä
  • Mitään+ongelmaa+ei+olisi+mikäli+Suomi+olisi+irtautunut+kaikista+pakolaissopimuksista+jo+1985.Pienen+määrä+rotumuukalaisia+jotka+tulevat+tänne+töihin,+opiskelemaan+tai+rakkauden+tähden+maamme+etnografia+olisi+kestänyt.+Nyt+maamme+tummuu+ja+'monikulttuuristuu'+vauhdilla+juuri+'turvapaikanhakijoiden'+ja+heihin+liittyen+'perheenyhdistämis'+politiikan+seurauksena.Tuloksena+on+turvaton,+väkivaltainen,+huumehuuruinen+ja+ikävä+Suomi+jossa+vain+ylikansallinen+roskaviihde+yhdistää+'kansaa'.Siinä+on+ikävä+asua+myös+RUK:n+käyneen+mulatinkin.Eikö+muuten+näitä+sekapareja+valkoinen+/+musta,+valkoista+osapuolta+haittaa+lainkaan+se+että+lapset+eivät+muistuta+häntä+lainkaan+rodullisesti?+Itsellä+ei+ole+tätä+ongelmaa+koska+puoliso+on+pitkä,+vaalea+ja+sinisilmäinen+(kuten+itsekin).+Myös+lapset+ja+lapsenlapset+ovat+tätä+samaa+rotua.+Meitä+pohjoisen+'arjalaisia'+onkin+enää+vain+5%+Maailman+väestöstä.+Olemme+kuin+kultahippuja+ruskean+joen+tummassa+pohjassa.+Ainutlaatuisia:)+Olisi+hirvittävää+jos+omat+lapset+tai+lapsenlapset+olisivat+sekarotuisia!+Nyt+hiihtämään+ja+eväät+mukaan.+Nuotiolla+keitetään+nokipannukahvit+(ainoa+tumma+tässä+joukossa!)+lastenlasten+(4+ja+6+vuotiaat)+kanssa.

    Äänestä

Onnea hääpäivän johdosta!

Äänestä

Rivien välistä lukisin, että kirjoittaja on suomalainen mies ja vaimo tummaihoinen, voi tietty olla adoptiokeissikin.
Teillä on siis perheessä kahden kerroksen väkeä ainakin suomen hallituksen mukaan, jonka ohjenuorana on intersektionaalinen feminismi.
Tummaihoiset lapset ovat siis yläluokkkaa ja mahdollisesti valkoihoinen hetero mies paarialuokkaa ja ehdottomasti vihervasemmiston proskriptiolistalla. Toivotaan ettei lapset päädy orvoiksi nykyisen ilmapiirin vallitessa.

Äänestä
  • Jahas pieni korjaus, siis isän peruja oli se tummuus, toki jos adoptiokeissi, niin voihan isä olla valkoihoinenkin. Onko äiti siis joutumassa proskriptiolistalle??

    Äänestä

Hehheh!? 😆

Mamuttajasuvakkien trollaukset vain tulevat koomisemmiksi...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

25 onnellista vuotta ensi tiistaina, eikä yhtään tylsää päivää. Emme ole mitenkään varakkaita, tavallisia työssäkäyviä ihmisiä, ja kahden lapsen vanhempia. Poikamme kävi RUKn Panssarikoulun Parolassa, nyt yliopistossa Jyväskylässä. Tytär pyrkii lääkikseen. Ihonväri heillä on molemmilla tumma, isänsä peruja, jos se jotakuta häiritsee, kaikin mokomin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu