Yön pimeinä tunteina.

Välillä öisin tulee mieleen pelko, että jospa nyt onkin oikeasti liikkeellä vakava tarttuva tauti.
Sitten muistan, että niin kauan kuin ihmisiä kuolee normaali määrä tai vähemmän, ei ole mitään hätää.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nuku rauhassa. Vaaraa ei ole.

Äänestä

Milloinhan se kuolleisuus alkaa nousta?
THL ennustaa huhtikuulle 10000 tartuntaa päivässä. Silloin varmaan väkeä kaatuu kuin sodassa.
Tarkistetaan luvut sitten syksyllä, jos ne on sitten enää julkista tietoa.

Varmaan kiusallista hallitukselle, kun pitäisi olla kauhea pandemia, mutta ihmisiä ei vaan kuole enempää kuin normaalisti.

Äänestä

Pastori kadesha (kadezha) puhui 23.3.2019 you tube videolla, ensin itki 15 minuuttia puhumatta juuri mitään, oli niin murtunut näkemästään/saamastaan profetiasta, sitten puhui kotonaan äänittämänsä videon, jonka oli pannut uou tube, en 23.3.2019
Siis vuosi ennen korona sanaa.

Juamala on väsynyt meidän homouteen, lesbouteen, huoruuteen, valehteluun, varateluun. Petoksiin ja synteihin.

Jumala jättää maapallon saatana haltuun.
Saatana kulkee kuin pyörremyrsky talosta taloon ja ottaa ihmisiä mukaansa ja teille sanotaan se ja se on kuollut, ihmiset menee nukkumaan ja aamulla heitä ei ole.
Älkää pitäkö valittajaisia vainajille jne.

Sitten pyörremyrsky oli profetiassa ravistanut hänen taloaan, niin että talo rytisi ja huojui. Ja sitten tuli tyyntä ja pyörremyrsky tuli saatanaksi muuttuneena sisään
Ja sanoi tälle pastorille :" sinua minä en ota mukaani, koska sinä panet aina Jumalan ensimmäiseksi, minä otan vain jumalattomat, ja luopiot ja ne joilla on niin kiire muistaa mitä pahaa toiset ovat heille tehneet, että heillä Jumala ei ole ensimmäinen" .

Sitten saatana oli lähtenyt ja ulos mennessään muuttunut pyörremyrskyksi. Ja meni talosta taloon ja imaisi ihmisiä mukaansa.

Profetia jatkuu: "teille tullaan sanomaan se on virus, te tiedätte se on virus", kuten anthrax (eli perunarutto, joka tehtiin kemian labrassa bioaseeksi, mutta ei käytetä enää koska kaikilla mailla on siihen lääke)

Hän sanoi pitkän profetian lopuksi (tässä vain pieni osa, eikä sitä profetiaa ole kukaan kääntänyt englaniista suomeksi)
Kun soitatte sukulaisillenne, älkää puhuko joutavia vaan sanokaa, on aika tehdä Jumalan kanssa välit selviksi.
Sillä vain ne selviävät tästä rutotsta jotka pakenevat Jumalan läsnäoloon ja ovat piilossa Jumalan läsnäolossa, ettei saatana löydä heitä, vaan menee ohi.

1Äänestä

Me kuolemme kaikki. Koronaan.

Äänestä

Eihän se kuolema mitään mutta jos jää kitumaan.

1Äänestä

Ihmisiä kuolee nyt Sanna Marinin demokratian vastaisen poliittisen kikkailun takia.

1Äänestä

Joo nuku rauhassa minunkin puolestani. Muista sitten herätessäsi katsoa vähän vaikka päivän lehteä tai ehkä aamutelkkaria.

Jos tämä maailman eri maiden luvut ovat normaaleja kuolemia niin olet hiukka pipi päästäsi tai muuten outo.

Nuku vaan rauhassa.

1Äänestä

Jeesus pelastaa pelosta kuolemasta taudista sairauksista ja ikuisesta kadotuksesta.

1Äänestä

Itsekkyys ja omahyväisyys ei haittaa sinun ilmoittamissa unissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Välillä öisin tulee mieleen pelko, että jospa nyt onkin oikeasti liikkeellä vakava tarttuva tauti.
Sitten muistan, että niin kauan kuin ihmisiä kuolee normaali määrä tai vähemmän, ei ole mitään hätää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu