Lopettakaa sen poliittisen korrektiuden taakse piiloutuminen ja nähkää mitä kunnassa tapahtuu ! Huumeita levitetään lapsillemme ihan silmiemme alla, mutta ette silti muka näe mitään? Vaikka esim
Myllykukon pihalla etenkin sunnuntaisin käydään selvää huumekauppaa. Se vain yhtenä esimerkkinä.
Ja lopettakaa se äärettömän naivi rahalahjoitusten antaminen muka "heikossa asemassa oleville". Tässä hyvä esimerkki: se vanhempi nainen, joka päivysti aikoinaan niin Hkin rautatieaseman ympäristössä kuin Hakaniemen torin laidalla käsitöitä myyden, kävi itse asiassa pillerikauppaa apulaisineen. Käsitöiden näennäinen myynti antoi vain hyvän tekosyyn oleskella jatkuvasti alueella ja pitää toimintaa silmällä sekä seurata ja varoittaa jos paikalle sattui poliiseja.
Nyt kyseinen mummo on jo manan majoilla ja niin on moni hänen apulaisistaankin eli sukulaismiehistään, joista suuri osa kohdannut lopulta joko väkivaltaisen kuoleman tai vankilatuomion.
Mutta ei huumekauppa siihen ole loppunut. Nyt sitä pyörittävät uudet "haavoittuvassa asemassa olevat" käyttäen rohkeasti hyväkseen meidän suomalaisten uskomatonta naiviutta.
Ihmiset, jotka tulevat oloista, joissa esim bensan haistelu itsensä huumaamiseen on ihan tavallista nuorten, jopa lasten keskuudessa, seksuaalinen hyväksikäyttö myös, olosuhteet joissa harva om vain uhri vaan syyllistyy itsekin väkivaltaan ja seksuaalirikoksiin...luuletteko te ihan oikeasti, että nämä katulapsina kasvaneet esim nuoret miehet tervehtyvät ja muuttuvat luotettaviksi kansalaisiksi vaan sillä, että pääsevät keskuuteemme "kotiutumaan". Jos niin uskot niin kysyppä itseltäsi miksi huumeiden käyttö ja saatavuus on lisääntynyt valtavasti vuoden 2015 jälkeen?
Ja sinä, joka olet henkeen ja vereen valmis puolustamaan poliittisesti äärikorrekteja mielipiteitäsi..toivon todella, että psyykkeesi kestää sen päivän ja kaikki päivät sen jälkeen kun oma lapsesi tai lapsenlapsesi joutuu kohtaamaan sinun ja kaltaistesi tahallisen naiviuden karmivat hedelmät.
Njärven vanhemmat, herätkää ruususen unestanne !
Anonyymi
1
207
Vastaukset 1
- Anonyymi
Kirkonkylällä näkee liiankin usein kaupantekoa ja vielä julkisella paikalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3941753- 1141266
- 1331265
- 1571217
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh261011- 111872
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.182685- 59661
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i120579- 21573