Njärven vanhemmat, herätkää ruususen unestanne !

Anonyymi

Lopettakaa sen poliittisen korrektiuden taakse piiloutuminen ja nähkää mitä kunnassa tapahtuu ! Huumeita levitetään lapsillemme ihan silmiemme alla, mutta ette silti muka näe mitään? Vaikka esim
Myllykukon pihalla etenkin sunnuntaisin käydään selvää huumekauppaa. Se vain yhtenä esimerkkinä.
Ja lopettakaa se äärettömän naivi rahalahjoitusten antaminen muka "heikossa asemassa oleville". Tässä hyvä esimerkki: se vanhempi nainen, joka päivysti aikoinaan niin Hkin rautatieaseman ympäristössä kuin Hakaniemen torin laidalla käsitöitä myyden, kävi itse asiassa pillerikauppaa apulaisineen. Käsitöiden näennäinen myynti antoi vain hyvän tekosyyn oleskella jatkuvasti alueella ja pitää toimintaa silmällä sekä seurata ja varoittaa jos paikalle sattui poliiseja.
Nyt kyseinen mummo on jo manan majoilla ja niin on moni hänen apulaisistaankin eli sukulaismiehistään, joista suuri osa kohdannut lopulta joko väkivaltaisen kuoleman tai vankilatuomion.

Mutta ei huumekauppa siihen ole loppunut. Nyt sitä pyörittävät uudet "haavoittuvassa asemassa olevat" käyttäen rohkeasti hyväkseen meidän suomalaisten uskomatonta naiviutta.
Ihmiset, jotka tulevat oloista, joissa esim bensan haistelu itsensä huumaamiseen on ihan tavallista nuorten, jopa lasten keskuudessa, seksuaalinen hyväksikäyttö myös, olosuhteet joissa harva om vain uhri vaan syyllistyy itsekin väkivaltaan ja seksuaalirikoksiin...luuletteko te ihan oikeasti, että nämä katulapsina kasvaneet esim nuoret miehet tervehtyvät ja muuttuvat luotettaviksi kansalaisiksi vaan sillä, että pääsevät keskuuteemme "kotiutumaan". Jos niin uskot niin kysyppä itseltäsi miksi huumeiden käyttö ja saatavuus on lisääntynyt valtavasti vuoden 2015 jälkeen?
Ja sinä, joka olet henkeen ja vereen valmis puolustamaan poliittisesti äärikorrekteja mielipiteitäsi..toivon todella, että psyykkeesi kestää sen päivän ja kaikki päivät sen jälkeen kun oma lapsesi tai lapsenlapsesi joutuu kohtaamaan sinun ja kaltaistesi tahallisen naiviuden karmivat hedelmät.

1

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirkonkylällä näkee liiankin usein kaupantekoa ja vielä julkisella paikalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5068
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2851
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2574
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1973
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1912
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1759
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1752
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1617
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1358
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe