VARO LÄHITAPIOLAA

Anonyymi

LähiTapiolan vakuutukset ovat yhtä tyhjän kanssa isommissa korvaus päätöksissä. Esimerkiksi jos saat kirjallisena sähköpostiisi korvauspäätöksen, se ei vain merkitsi vielä yhtään mitään jos päätös pyörretään sinun tietämättä. Oulun alueelta löytyy Tapiolan yksi suurimmista mulkuista. Pahimmasta pahin.

6

232

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistäs tiedät, että se päätös on pyörretty jos se kerran on pyörretty ilman, että siitä tiedät???

    • Anonyymi

      Varo, sanonko mitä vakuutusyhtiötä...........

    • Anonyymi

      ei vakuutusyhtiön ole tarkoitus,
      vahingon sattuessa,
      maksaa korvauksia...

      • Anonyymi

        Soitin vahinko vakuutus numeroon 094539600 4 min kuuntelin sointuja ja painelin valintoja. onko asiakkaan aika yhtä arvokasta kuin asiakas palvelijan. Taitaa alkka kahvi tauko kun pitäisi valittua vakuutus korvausta ajaa.


    • Anonyymi

      pitää täyttää ne vakuutuksen ehdot pilkulleen, että saisi korvauksia. Pelkkä tunne siitä että nyt voisi saada korvauksia ei riitä.

      • Anonyymi

        vakuutusyhtiö kääntää pilkun toisinpäin,
        etkä saa mitään...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe