Täytyy sanoa että on aika surkiat palvelut ihmisille ähtärissä.ei oo minkäänmoista sekatavara liikettä mistä saisi kaikki saman katon alta.mistä saa esim.mattoja ähtäristä?ei mistään.huonekaluja ei ilmeisesti mistään.kaikki painelee keskisellelle viemään rahansa.koittakaa ny päättäjät houkutella esim.tokmanni tänne jumalan hylkäämään peräkorpeen.
Ähtärin palvelut
Anonyymi
321411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Onhan meillä Zoo, Kiulu, Senioripuisto, Suomen komein esiintymislava ym. ym.
Torilta saa mattoja, Alavudelta huoekaluja.
Mutta jääkarhua meillä ei ole eikä amurintiikeriä. Zoon edellinen intendentti esitteli eilen uutisissa Ranuan uutta uroskarhua Nordia. Korkeasaaren amurintiikeri retuutti pehmopandaa. Selvä viesti Ähtärin suuntaan?
Nettopuotikin laittoi ovensa kiinni, kauppakeskusta ei taida Niittylän tontille tulla. Ei tule, koska ei tarvita ja aloittja kertoi itse, miksi ei tarvita.
Kuiluun ei pääse enää veneellä ja seuraavaksi Kepu hoitaa teknisessä lautakunnassa vielä tienkin katkaisun. Ihme että kukaan ei hoida palveluta.
Pitäskö tehrä kunnallisvalitus?
Kiuluun pääsee veneellä, mutta sieltä ei pääse pois, kun ei ole polttoaineenmyyntiä. Jäi ihan vajaaksi tuo laiturihanke. Polttoaineenmyynti olisi ollut oikeaa kultakaivos, Zoon ja kaupungin talous olisi kunnossa jo.
Tupamäen liike hoitanut koko matkailun mäen polttoaineet.
Ei ole sitten mitään kähmintää 🤣🤣🤣😂
Aja Keskiselle, tarkkaa ja täytä kauppakassit
parempi ettei oo, veteen päästävät!
Kysynnän ja tarjonnan laki. Jos bensa/diesel maksaisi vähintään 2,50€/l niin tälläkin palstalla vähenisi kirjoittelu,kun valittajien aika kuluisi pyöräillessä. Jos bensa/diesel oliskin 3€/l niin siinä pyöräilyn ohessa näkisi kenenkä rahoilla tätä yhteiskuntaa pyöritetään.
Kiinnostaisi tietää, "kenenkä rahoilla tätä yhteiskuntaa pyöritetään".
Joo ja jos viellä ajelet, näkyy kenen kortilla tankkaat.
Mitä nyt akan hakuulta ehtiis
Perusta nyt hyvä ihminen semmoinen kauppa, mikäli kuvittelet, että semmoisen liikkeen pyörittäminen 5500 asukkaan kaupungissa on kannattavaa!
No ei ole rahkeita perustaa,esim jalasjärvellä on paremmat palvelut kuin ähtäris.ei oikiasti tääl oo mitään .kyllä esim.joku halpahallikin pärjäis hyvin ähtäris.sieltä sais kaikki mitä tarvitsee.
Kuka tarvitsee halpa-hallin krääsää? Johan täällä hetken oli sekatavarakauppa lehtimäeltä. Ei käyneet ähtäriläiset siellä, että olisi pärjännyt
Ei kuntapäättäjät panosta asukkaiden hyvinvointiin,tuntuu olevan toi matkailu pääasia koko kunnassa.kukaan ei edes viitsi yrittää kun se lytätään samantien.nyt pikkaasen ryhtiä ähtäriläiset.
Asukkaat vähenee tasaisen varmasti , kymmenen vuoden kuluttua keskinen lähin kauppa.
No onko ihme kun väki pakenee ähtäristä.ei tosiaan ole minkäänlaista palvelua ihmisille.ainut mitä päättäjät suojelee niin matkailu joka tuntuu olevan kuralla😠satsaisivat palveluihin niin ihmisetkin viihtyisi kotikonnuilla.
Enempi olisin huolissani terveyspalveluista. Keskinen on sentään lähempänä kuin pääterveysasema.
Tuuri on tosiaan lähellä. Harvassa 5500 asukkaan kunnassa on niin lähellä niin laajoja kaupallisia palveluita. Lisäksi toki myös verkkokaupat toimivat.
RUHA, K-RAUTA, WURTH.
Vielä, mutta ei varmaan kauan.
Miksi kukaan kävisi tokmannilla? Samaa krääsää kuin keskisellä. R
Onhan siellä se maankuulu kyläkauppa Keskinen, käyvät Helsinkiä myöten ostoksilla.
Tulkaa pellet tänne Alavudelle niin saatte voitakin leivän päälle! Ei laiteta rahaa pandoihin
Valitettavasti Alavudella ei ole mitään niin miksi sinne kukaan muuttaisi tai edes kävisi😅
Tuuri taas mukava paikka pyörähtää ja viettää aikaa.
Ähtärissä on kyllä hyvä olla ja hyvät palvelutkin löytyy upea luonto hienoine vesistöineen ja mahtavat retkeilyreititkin.
Suosittelen täälläkin esiintyville valittajille,että menkää ihmeessä käymään välillä ulkona ja vaikka niemisjoella retkellä niin,ehkä tulisi jotain positiivista teidänkin elämään kuin pelkkien negatiivisten asioiden miettiminen ja katkeroituminen kotona kiikkustuolissa.
kohta alatte laittaa.... !
"Ähtärissä on kyllä hyvä olla ja hyvät palvelutkin löytyy upea luonto hienoine vesistöineen ja mahtavat retkeilyreititkin."
Muuten samaa mieltä, mutta mihin perustuu tuo upea luonto- hokema. Ei täällä ole yhtään sen kummempi luonto kuin muuallakaan. Suomessa on satoja Ähtärin veroisia paikkoja.
Hienot ja paskaset vedet.
Mattoja saa ainanin k raudasta
Eilen joku kantoi Koo-kaupasta laatikkoa, jos luki isolla: akkukäyttoinen moottoripyörä. Laatikon koosta päätellen noin ekaluokkalaisen kokoa. Olen nähnyt myös sieltä tuotavan televisoita, vaatepakkauksia yms. eli on monipuolinen ruokakauppa.
Joku osti kortsuja kaupasta.
Onhan teillä sen sijaan lasten suojelu
pitää tehdä itse metsän aineista