Itävallassa 49 v nainen kuoli rokotteen ottamisen jälkeen ja toinen nainen sai keuhkoveritulpan. Itävallan hallitus hyllytti rokotteen samantien. Viranomaiset sanoivat, että ei yhteyttä rokotteeseen. Näin voidaan sanoa terveysviranomaisten taholta kepeästi koska valmistajilla eikä viranomaisilla ei ole vastuuta rokotteen haitoista. Valtiolla on ja siksi Itävalta hyllytti rokotteen.
Melkoista arvontaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f3d69f43-347a-44eb-b290-6ae264db4a46
Melkoista arvontaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f3d69f43-347a-44eb-b290-6ae264db4a46
Vastaukset 45
Vanhimmat
Miksi rokote ei tee kuolemattomaksi?
Minä kuulin väitteen, että kaikki rokotetut kuolevat vähintään 100 vuoden sisällä?
Väärin, 5 vuoden sisällä.
Viiden vuoden sisällä rokotteen ottamisesta kuolevat vain ne, jotka ottavat rokotteen nollasta viiteen vuoteen ennen kuolemaansa.
Muut rokotteen ottaneet kuolevat myöhemmin.
Israelissa korona on rokotteen ansiosta vähentynyt???
Sitten kun luin artikkelin tarkkaan, ilmeni että he oli ilmoittaneet vain ne päivät jolloin korona testejä tehtiin alle puolet normaali päivistä, jos olisi tehty normi määrä, korona ei olisi vähentynyt vaan lisääntynyt rajusti rokotuksen seurauksena.
4000 rokotetuista 22 sai kymmenen päivän sisällä rokotuksen ottamisesta koronan ja ennen rokotusta heidät oli testattu ja olivat nekatiivisia.
Eli suomen oloissa noin 30 000 rokotettua tulee saamaan koronan 10 pv. Sisällä jos koko kansa rokotetaan. Eli rokotukset lisää korona määriä.
Vedä foliohattu syvemmälle päähäsi ja jätä rokote ottamatta. Kyllä sille ottajia löytyy.
Mikä helvetin halua näillä on levittää kaikkea diibadaabaa. Pelottaako niin paljon, että muutkin pitäisi saada pelkäämään?
Jos nyt tällä sekunnilla kaikki suomalaiset saisivat rokotteen, niin vuorokauden kuluessa noin 150 kuolisi. Kuolee joka tapauksessa, koska ihmiset ennen pitkää kuolevat poikkeuksetta, mutta näistä saa etsimällä pelottavia "voiko olla yhteensattuma" -juttuja, jos haluaa tehdä itsestään idiootin. Ja jotkut haluaa.
Tänään Iltalehdessä: "Ruotsalaisen keskustapuolueen johtaja Annie Lööf vaati sunnuntai-iltana rajumpia toimia koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi. Hänen mukaansa nykyiset keinot eivät ole riittäviä pandemian kolmannen aallon hidastamiseen.
– Jotta kolmas aalto ei kehittyisi tsunamiksi, on koviin toimiin ryhdyttävä ajoissa, hän sanoi SVT:n Agenda-ohjelmassa.
Lööfin mukaan esimerkiksi ostoskeskusten sekä tavaratalojen täyssulku olisi tarvittava varotoimi viruksen hidastamiseksi. Tällaisessa tilanteessa yrittäjät saisivat valtiolta sataprosenttisen korvauksen menettämistään tuloista. Asiasta kertoo myös Aftonbladet.
– Sulku voisi kestää pari-kolme viikkoa. Siihen olisi mahdollisuus myös uuden pandemialain puitteissa. Rokotteet tuovat valoa tunnelin päähän keväälle, joten nyt on oikea hetki sulkea pariksi viikoksi, jotta voimme myös avata nopeammin, Lööf sanoo.
Sulkujen lisäksi keskustapuolue vaatii muun muassa kansallisia ohjeita maskin käyttöön suljetuissa sisätiloissa. Lööfin mukaan töitä olisi myös niin kutsutulle ”pandemiakoordinaattorille”."
Suomalaiset myyvät laitetta, jolla puhaltaessa saadaan ovella todetuksi muutamassa minuutissa, onko koronavirusinfektio päällä. Nyt hop hop tavaratalot Ruotsissa ostoksille Suomeen. Samoin kaikki ravintoloitsijat Suomesa ja koko maailmassa.
Mtäh? -- ei en kuulu etupiireihin. Paitsi tietenkin kaikki kuuluvat etupiireihin säästyäkseen tartunnoilta. Tuskin kaikki pistävät pahakseen myöskään verotuloja, joita tuosta saadaan.
Peukkua mahtavalle innovaatiolle ja sen khittäjille!
Nyt kun vielä saadaan se suomalainen nenäsumuterokote, joka yhdellä sisäänhengityksellä salpaa tien myös virusmutaatioilta ja immuniteetti / vastustuskyky kestää pitkään. Pahimmillaan kerran vuodessa on henkäistävä uudelleen?
Minä olisin valmis henkäisemään tuota sumutetta ennen kuin ottaisin Astra Zenegan rokotteen. Vaikka ennen faasi 3-vaihetta.
Jatkohyrhyttely em. suomalaisten innovaatioiden ja innovaattoreiden hienolle työlle:
-Tai siis kysymys?
Onko haittaa, jos henkäisisimme tuota nenäsumuterokotetta ennen faasi-3 vaihetta?
Jos ei siitä ole haittaa, niin nopeasti vaan kaikki henkoset ottamaan. --Eikö!
Terveyden ja hyvinvoinnin laitos voisi ottaa julkisesti kantaa tähän kysymykseen perusteluineen.
No sen faasi-3:n tarkoitus on varmistaa, että rokotteesta (a) on hyötyä ja (b) ei ole haittaa.
Kai siinäkin on jotain tasapuolisuutta, että kun yhdet hörhöt väittävät että testatut rokotteet eivät ole muka testattuja ja siksi vaarallisia, niin samalla toiset selittävät, että ei mitään testiä tartitakkaan.
Samainen Iltalehtihän noista Itävallan rokotekuolemistakin uutisoi, foliohattu Ilalehden päähänkö?
Kuten joku tuossa jo kirjoitti niin 150 ihmistä kuolee päivässä. Eli todennäköisesti 150 ilmistä kuolee rokotteen antamisen jälkeisenä vuorokautena (jos unohdetaan saattohoidon loppuvaiheessa olevat joita ei rokoteta). Se, että jollakin yksittäisellä kuolemalla on ajallinen yhteys rokotukseen on tilastollisesti väistämätöntä, kun miljoonia rokotetaan.
Käytössä olevat rokotteet on testattu, mutta tietenkin joku yksilö voi ainain teoriassa olla altis saamaan hyvin varvinaisen haittavaikutuksen, joita ei testeissä ja annettujen kohta 300 miljoonan rokotuksen myötä ole tullut ilmi.
Itävallan case osoittaa millä pikkutarkkuudella rokotehaittoihin suhtaudutaan. Ei ole mitään näyttöä siitä, että tapahtumilla ja rokotteella olisi joku yhteys, mutta silti koko erä laitetaan tilapäisesti käyttökieltoon.
Alottajan linkissä mainittiin "kyseessä oleva rokote-erä hyllytetään varotoimenpiteenä."
Se on eri asia kuin rokotteen hyllyttäminen kokonaan.
Ajatteliko aloittaja kaataa hallituksen vääristelemällä totuutta?
Persulogiikan mukaan korona ei tapa, sillä ihmisiä muutoinkin kuolee läjäpäin.
Mutta nämä kaksi yksittäistapausta on selvä merkki siitä, että rokote tappaa ja hallitus massamurhaa kansalaisia.
tappaako se jollain muulla logiikalla?
Tuo rokote-erän hyllytys kertoo millä tarkkuudella mahdollisiin rokotehaittoihin suhtaudutaan.
Persulogiikka muutaman viikon takaa: välittömästi Bidenin virkaanastujaispäivän jälkeen krjoitti persu tällä foorumilla, että huonosti alkoi ura: yli tuhat corona - kuolutta.
Vastaavaa kirjoitusta ei Trumpin vallan päiviltä löydy. Päinvastoin, vastuuta pyrittiin kaatamaan kaikkien muiden niskaan ja kerrottin , kuinka Trump nérokkaasti ja väsymättä johti viruksen vastaista taistelua.
Kuulostaa huumekaupalta.
Se miltä se sinusta kuulostaa kertoo ehkä enemmän sinusta.
En ole koskaan suositellut tappavaa injektiota kenellekkään.
Edes sairasvakuutus ei korvaa, koska
”rokote” tai mikä se ikinä onkaan,
ei ole lääke, ei rokote...
ja se todella on riski.
Lääkäreiden etiikan ollessa nolla,
ammattitaidon ollessa: korruptio tasoa
EN SUOSITTELE.
Tee niinku parhaaksi näet. Kuulostaa pahalta, että joku suosittelee ja myy kuolemaa.
Älä tule lähelle, jos olet laittanut sen itseesi.
Rokote ei ole rokote, mutta seuraamani Youtubetähti on oman elämänsä johtava virologia.
Kerron sulle jotain;
tunnen pahoja ihmisiä, siis todella pahoja,
mutta en suosittele sitä edes niille,
koska injektoitu ihminen sprayaa sitä
sen jälkeen kaikkialle. Siitä tulee kasvualusta.
Pitääkö jo ennestään pahan ihmisen
tehdä vielä sekin?
Ja sitten se tuleva kestotärinä, halvaus, mikä lie takapotku..
kuka sitä hoitaa?
Mitä sillä eutanasianpiikillä hoidetaan? Vanhuskantaa pienemmäksi?
En voi auttaa, enkä halua kommentoida.
kuulostaa lääkäriltä
Rokotettu ei levitä mitään ympärilleen. Eikä tule mitään tärinää. Ihme höpöjä nyt puhut.
Olisin tajunnut, jos olisi ollut kysymyksessä Sputnik-rokote. Mutta tämä oli AZ-rokote. Mitä kansainvälisellä medialla on AZ:a vastaan?
Sputnik on voinut jo tappaakin tuhansittain. Sitä ei vain katsota tarpeelliseksi kertoa.
Tosin siellä missä sputnikia käytetään, kuolevat ihmiset jo pelkkiin likaisiin neuloihinkin. Riippumatta siitä mitä niillä piikitetään.
Eli vastuu on ”lääkkeen” ottajalla.
voi voi
lääkärin ei tarvii enää edes yritää feikata osaavansa auttaa
Iltalehden sivuille oli tehty juttu jostain tyypistä, jonka kaveri on "salaliittoteoreetikko", vastustaa ja pelkää sekä pelottelee rokotteella muitakin. Huh huijaa... Nimittäin tuo sivusto ei tietenkään ota käsittelyy rokotteista vammautuneita tai kuolleita. Ja hirveä asetelma, rokotevastainen leimattu huonoksi, joka ei ymmärrä valesivuston tai epäluotettavan sivuston tietoja. Mitä ihmettä? Ettekö pysty näkemään, että rokotehaitoista tehdään ilmoituksia ja jopa rokotteesta vaivaiseksi mennyt/terveys heikentynyt pyrkii selittämään terveydenhuollon parhain päin ja siteen tuokin myrkkyruiske jää vapaasti vahingoittavaan tilaan. Kuitenkaan tyyppi ei enää halua ottaa toista myrkkyruiskeannosta.
Pitäisi saada ilmapiiri vapaaksi, jossa nuo lobbarit eivät kamppaisi rokotekriittisten tietoja ja asian esillä pitämistä. Se voi osua omaan nilkkaan.
Korjaus. Taannoin otti, en muista oliko IS vai Iltalehti. Silloin kerrottiin, miten sikainfluenssarokotteesta joku nuori oli vammautunut pysyvästi ja elää omassa painajaismaailmassa ja sen takia on hiukkasen vaaraksi muillekin. Mihinkään ei pysty. Ja syyksi kerrottiin rokote, kun sen jälkeen tuli tuo pudotus outoon maailmaan ja vaikeihin oireihin.
No perhana sentään. Koronaan on Itävallassa kuollut 8 713 ihmistä. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=koronaan kuolleet itävaltalaiset
Tuon kaltaiset aloitukset kuuluisi tehdä salaliittopalstalle muun aisiantuntemuksen jatkon jatkoksi.
"""""""Alottajan linkissä mainittiin "kyseessä oleva rokote-erä hyllytetään varotoimenpiteenä."
Se on eri asia kuin rokotteen hyllyttäminen kokonaan.
Ajatteliko aloittaja kaataa hallituksen vääristelemällä totuutta?""""""""""""""
En ole sanonut mitään sellaista, "että hyllytetään kokonaan" Se on omasta päästäsi.
Iltalehdelle foliohattu syvemmälle päähän kun uutisoi tuollaista..
Jos olet avaaja, niin kirjoitit "Itävallan hallitus hyllytti rokotteen samantien" ja sen jälkeen toistit väitteen "Valtiolla on (vastuu haitoista) ja siksi Itävalta hyllytti rokotteen.".
Mistä tuosta piti ymmärtää että kyse oli vain tietyn valmiste-erän hyllyttämisestä?
Valehtelit.
Terveysviranomainen nyt voi sanoa ihan mitä tahansa ja vastuu on aina kuulijalla, kuten esimerkiksi, että kuukauden päästä Suomessa 11200 koronatartuntaa päivässä.
Kukaan ei tosin ole sanonut, että kuukauden päästä Suomessa on 11200 koronatartuntaa päivässä.
Sen sijaan on sanottu esimerkiksi se, että Irlannissa päivittäiset tartuntamäärät kymmenkertaistuivat reilussa kolmessa viikossa brittimuunnoksen myötä. Ilmaantuvuusluku kasvoi 150:stä 1500:aan. Nyt Suomessa ilmaantuvuus on 147 ja pahimmat päivät ovat olleet vajaa 800 tartuntaa päivässä.
Suomessa koronatilanne on hoidettu hyvin, mutta on vaarallista uskoa, että olemme joku valittu kansa, jossa koronatartunnat ovat luonnonlain varmuudella aina alemmat kuin muissa maissa. Epidemian alussa esimerkiksi Unkari oli todella hyvässä asemassa. Nyt se on pahempi kuin Ruotsi. Irlanti pärjäsi aika hyvin, kunnes ei enää pärjännyt jne.
Ollaan tyytyväisiä siitä miten on tähän mennessä pärjätty, mutta ei tuudittauduta siihen, että ilman muuta pärjätään jatkossakin. Koronan torjunta vaatii työtä ja varovaisuutta.
Mitä väliä enää on tartunnan saaneiden määrällä?
Riskiryhmät rupeaa oleen rokotettuja. Joten samantekevää vaikka tuo nuha olisi kaikilla?
Vai epäiletkö rokotteen tehoa?
Riskiryhmät on rokotettu (ja rokote on ehtinyt vaikuttaa) kesäkuussa.
Sinäkin kuolet
Kiireellä pullotettuja nämä korona lääkkeet vaihtelu voi sisällönosalta olla suurta. Mitä tahansa ongelma myrkkyjä helppo hävittää ruiskuttamalla niitä nyt ihmisiin. Olisikohan sekoitus jäänyt puolitiehen ja nämä kuolleet saaneet liaan stydii-kamaa.
Ihan varmasti joo, myrkkyjä hävitetään pistämällä niitä ihmisiin. Mieti nyt vähän.
Tietääkseni ketään ei ole rokotettu kuoleman jälkeen.
Tehohoidossa ne vasta aloittaa rokotukset kun potilas kuolee...
Ihan umpihumalaisten hommaa koko koronantorjunta. Tai siis umpihumalaisten paviaanien.
Rokotettavat eivät älynneet kuolla ennen piikkiä.
Olisivatko niitä oireettomina ja tietämättään viruksen saaneita?
Muutama viikko sitten sain A-Z-rokotteen. Ei tuosta ole haittaa ollut. Ennen rokotusta tehtiin sydänoperaatio. En ole vielä saanut verisuonitukosta.
Pitää kai vielä odotella.
On varmaan joku kuollut myös ennen A-Z -rokotteella rokottamista.
Onkohan tutkittu yhteyttä rokotteeseen?