Suuri koronaherätys

Anonyymi

Ihmiset janoavat pelastusta uskomalla ihmepiikkeihin (varmaankin useita halutaan ottaa).

Maskit ovat naamioita synnille ja jumalattomuudelle.
Montako rokotetta aiot ottaa että pelastut koronalta?
Kaikesta huolimatta synnin määrä ja ahdistus kasvaa.
Rokote ei pelasta suuresta ahdistuksen ajasta ja antikristillisen hallinnon varmalta tulolta.

7

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopunajan suuri herätys on alkanut.
      Saat passin ja plussakortin uskostasi ja pelastut.

      • Anonyymi

        Saat vapauden jopa matkustaa ja käydä Levillä.
        Olet vapaa ja sinulla on maailman antama rauha ilman pelkoa.


    • Anonyymi

      Niinhän se on, koko maailma puahaa ja käännetään ylösalaisin välttyäkseen ajallisen vahingon tuovalta koronataudilta ja tietenkin on kristillistä ja oikein että kaikki voitava inhimillisenkin hädän lievittämiseksi tehdään.

      Mutta asiassa unohtuu kokonaan että kyse on vain VÄLIAIKAISESTA ja ajallisesta sairaudesta välttymisestä, joka kestää vain hetken aikaa. Maailma kuvittelee vättyneensä onnettomuudelta jos saa rokotusten ym. avulla tällä kertaa torjuttua vahingon, mutta iankaikkisesta vahingosta ei olla ollenkaan huolissaan!!??!!

      Onko unohtunut että joka tapauksessa se kuolema on kerran edessä?? Ihmiset pelkäävät ja yrittävät viivyttää kuolemisensa hetkeä mutta P A L J O N suurempi vahinko ja onnettomuus tapahtuu ihmiselle jos hän sinne kuolemaan joutuu kääntymättömässä tilassa ja syöstään sileuineen ja ruumiineen viimeisellä tuomiolla iankaikkisesti tulijärveen kärsimään rangaistusta synneistään ja sydämensä pahuudesta!!! Mitä silloin hyödyttää että sai vileä eläessään vähän "lisäaikaa" tai onnistui lyhyen ja ohikiitävän maallisen elämänsä aikana juoksemaan pakoon monia tauteja?

      "Sillä mitä se hyödyttää ihmistä, vaikka hän voittaisi omaksensa koko maailman, mutta saisi sielullensa vahingon? " (Matt. 16:26)

      Kyllä siis koronarokotuksetkin tulee ottaa ja tehdä minkä voi mutta sitä KAIKKEIN TÄRKEINTÄ ei sovi unohtaa tai muuten jäävät lyhyet ja väliaikaiset tässä elämässä saadut hyödytkin turhiksi ja hyödyttömiksi.

      Olisi kauheaa tulla tuomituksi iankaikkisesti pimeyteen kärsimään vailla mitään toivoa! Kuoleminenkin on vielä siihen verrattuna kevyt asia, mutta kun kaikki kuolleet kerran herätetään yhdessä ja kutsutaan tuomiolle. Riippumatta siitä uskoit sinä sen tai et, -sinne olemme jokainen saapuvat!

    • Anonyymi

      Tarkoitatko muslimeja vai juutalaisia entä jehovia tai Budhia ?

    • Anonyymi

      Sinun kirjoituksesi on yhtä tyhjän kanssa. Hanki elämä!

    • Anonyymi

      En pysty oikein uskomaan maailmaan, joka luotiin pari tuhatta vuotta sitten, ja johon rakennettiin tomusta ja kylkiluusta kaksi ihmistä, jotka hekin sittenhetken perästä kuuntelivat puhuvaa käärmettä ja nyt me kaikki olemme kusessa sen takia.

      • Anonyymi

        Ajatuksesi on ihmisen päätelmiä.

        Eikö mieleesi ole noussut se, että ihminen puhuu kielellä, jota toinen ymmärtää??
        Jos joku tummaihmoinen tulee kertomaan sinulle kielellään sitä, mikä hänelle on selvä, niin ettehän kumpikaan ymmärrä toisianne.
        Siksi tuonpuoleisuus on ottanut tavan puhutella ihmistä siten, että kautta aikakauden se jollaintavalla voi kohdata meidän mielen.
        Jos menistit, esim. tietomme mukaan puhumaan aikain taakse vaikka DNA-sta, niin arvanet, ettei kolahtaisi kohilleen. Mutta, me voidaan sen kielen tuntien puhua toisillemme.
        No, nyt tuonpuoleinen puhuu Adamin kylkiluusta, että Eva - on otettu siitä ja olemme samahenkisiä. No, joko alat ymmärtää- että tuo "kylkiluu" puhuu lähemmin aikakausille, vaikka kieli muuttuu.
        Siksi ongelma taitaa olla sinulla kielellinen. Katselet vain omia varpaitasi, etkä pohdi pidempään ja sitten alat arvostelemaan tuonpuoleisuutta.
        Kyllä itse - evp. ateisti- olen oppinut tuonpuoleisuuden antamista opeista kirjoitusten kautta, sekä siitä, että katson luomakuntaa - niin jopa alkaa lyyti kirjoittamaan sydämessä.
        Käärmeen ihmettä ihmetellen, sen myrkyllisyyttä, yllätyksellisyyttä, sitä, että se voi tappaa, niin sen kieli- hyvän ja pahantiedonpuulta tappaa meidät.
        Se on käärmeen määritelmässä - sitä, että meidän ymmärrys olemaan jumalina, joiden käsityskyky - ei voi määritellä tietoa, että olisimme kuka kellekin jumala.
        Vaan tuo "hyvän ja pahantiedon" määrittäjä on tuonpuoleisuudesta.
        Ja meille elämänpuu- on parempi vaihtoehto, jne. jne. jne.

        Eli ongelma ei olekaan se Isokirja vaan me - ja sitä, että emme ota kieltä haltuumme.
        Sen oppiminen tosin vie koko ihmisen elämän ajan, ja silti tietomme on vajavaista, emme silti pysty määrittelemään Jumalaa- voimme todeta vain sen, että HÄN ON - KUKA HÄN ON.
        Eli Hänessä on ELÄMÄ - ja Hän on antanut elämän- Pojalle, eli sekin täytyy ymmärtää, mitä tuo opetus ajaa takaa! Me katselemme tuonpuoleisuuteen Pojan kautta.
        Ja kun Häntä katsellen opimme hiljaa käsittämään Jumalan rakkauden olemusta.

        Ja tämä elämä on katoavaisuuden alaisuutta, että maaksi tämä ruumiimme muuttuu.
        Mutta, me menemme Jumalanmuistiin, eli se ELämänkirja ja sen toteutuminen on siinä h-hetkessä, mikä aika tuo esiin.

        Siksi tuonpuoleisuuden on tarvinnut kieltä , on tarvittu luomakuntaa, jota katsellen jotenkin opimme kieltä ja ymmärrys alkaa jubileeraamaan. Silti ei kannata lakaa veistää jumalankuvaa, ei kullasta, eikä hopeasta, katsahtaen Egyptin jumaliin, siis maailman käsitteisiin.
        Se ei toimi. Älä tee itsellesi kuvaa- jne.

        Eikä sitä pysty uskomaan, ellei lähde etsimään rehellisenä itselle, että on totuudessa.
        Maailman vilunkiveljet, ei ne ole minua elättäneet,, vaan enemmän tuhonneet, siksi en maailmaa ole rakastamassa.
        Maailmaan siksi minä en pysty uskomaan, että sieltä löytyisi vastaus elämänrakennuspalikoihin, jonka päämäärä olisi rakkaus.

        https://www.youtube.com/watch?v=j1eQHX5BZn0

        https://www.youtube.com/watch?v=PB7eghlz_Hk


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      139
      3690
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      58
      3294
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2714
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2281
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      171
      1926
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1406
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1182
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      973
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      943
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      157
      933
    Aihe