Ei kusta omiin muroihin. Muistakaa se. Stadi ei ole tukien varassa elävien leikkikenttä.
Ei vassaria tai vihreää pormestariksi
Anonyymi
2350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Samaa mieltä. Ei kiitos,
Ketkä ovat perussuomalaisten tai kokoomuksen ehdokkaat pormestariksi? Hjallis tai Halla-Aho vois olla hyviä!
Kaikki vihreä on kitkettävä juurineen ja Roundupia perään !
Samaa mieltä. Vihreät on myös betonipuolue josta iso miinus.
Haluaisin kuulla mitä pormestariehdokkaat ovat mieltä Helsingin kulttuuriympäristön pilaamisesta esim.Hietalahdessa, Makasiinirannassa, Elielinaukiolla jne?
Vasemmistoliiton Veronika Honkasalo toteaa tiukasti:
" Hyvät kokoomus, vihreät, sdp ja rkp, minusta on täysin vastuutonta leikata lapsilta ja nuorilta keskellä koronakriisiä ja vielä tilanteessa, jossa Helsinki on rikkaampi kuin koskaan.
Helsingissä on totta totisesti varaa toisenlaiseen talouspolitiikkaan.
Sen toteuttaminen vaatii rohkeutta, perehtyneisyyttä ja tietotaitoa.
Ja sitä meiltä Vasemmistoliitosta löytyy.
Talouskuripolitiikka ei rakenna tulevaisuutta, investoiminen ihmisten hyvinvointiin varsinkin kriisiaikoina luo sen sijaan parempaa tulevaisuutta kaikille! "
Vassarit ne haluaa nostaa aina vaan veroja! Ei kiitos vassaria tuhoamaan Helsinkiä!
Täydet pisteet Vasemmistonaisille !
Kunnioitusta ja Ylistystä Veronika Honkasalolle !
Hyi
Sit sen pitäis muuttua autiokaupungiksi jos kaikkien raha hanat suljetaan.
Hyvä aloitus. Ei missään nimessä vassaria tai vihreää pormestariksi.
Persut on elävä esimerkki mahdollisuuksien tasa-arvon toteutumisesta Suomessa. Täysi idioottikin voi Suomessa saada hyväpalkkaisia hommia.
Kuitenkin Hesassa on aivan liianpaljon tukienvarassa eläviä ja lisää tulee vihreitten avulla. Eiköhän jo liki puolet mene sossunrahoista maahantunketujien piikkiin.oda ollut jo 30,v Täällä. Eikä tarkoitustakaan sopeutua yhteiskuntaan.
Suomea ja sen maaseutua ei pidä autioittaa! Ei ole oikein muita kuntia , että kaikki pyritään saada mahtumaan tänne!
Nyt on turvallista palata kotimaahan
Vartiainen entinen demari, todellinen pössykkä.
Vihreät ovat nyt tosi hanakkaan tiivistämässä Helsingin kulttuurihistoriallisia alueita, kuten Makasiiniranta, Elielinaukio, Hietalahti jne...Tämä turmelee kulttuuriperinnön.
Haluaisin tietää mitä eri puolueiden pormestariehdokkaat ovat mieltä tiivistämisideologiasta kulttuurihistoriallisiin paikkoihoin kuten esim. Helsingin kruununjalokiveen Eteläsatamaan?
Helsingin pormestri, musta, leveäperseinen suurikokoinen, pulleanaamainen, valkohampainen. Vihreä-vasemmistolainen, tottakai, joko se sisäministerillä Ohisalolla on nimettynä seuraaja juopolle Vapaavuorelle.
Jussi paras!
Kuorma-auto ajoi koululaisen päältä Espoossa – lapsi kuoli, kuskia epäillään kuolemantuottamuksesta.
Ajokortteja jaettu,niinkuin "jolukortteja".
Sen takia ajokortti ei kelpaa "henkkariksi".
Kaikki Suomalaiset tietää sen,mutta sitä ei saa sanoa ääneen.
Tähän on tultu.
20v jo sitten näin puistossa laadukkaita ajokorttikopio profiileja pudonneena. Vihreä,vasen,piiperrys on lievempää kuin muslim.solutus . Ja six kun eivät tiedä vasenvihreä ,kuin sanotun kauniin.Tutki mikä on elämäjateotproofeettansa ja se on ainoa lopulta oikeaelämäntekojen malliVääräuskoisiaVastaan
Missä kohdassa tässä on ajatus?
Ei ei ei vassaria tai vihveää pormestariksi!
Mistä voi lukea kaikkien pormestariehdokkaiden mielipiteitä Helsingin hoidosta ja johtamisideoista?